Caparol Akkordspachtel fein SZPACHLA NAPRAWCZA do wnętrz 25kg

222,63 
Ilość
Wysyłka ok. 2-7 dni
Kolor:

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘUWAGA! Jesteśmy w stanie stworzyć każdy wymarzony kolor bazując na palecie kolorów RAL, NCS i innych

    Posiadamy mieszalnik, dzięki któremu jesteśmy w stanie od ręki przygotować i wysłać, każdy wybrany kolor w pożądanej pojemności, a przy więszych zamówieniach niż jedna puszka, jesteśmy w stanie obniżyć znacząco ostateczną cenę zakupu. Cena jest mocno uzeleżniona od wybranego koloru z powodu bardzo zróżnicowanych cen pigmentów kolorystyczncyh i baz produktowych. 


Caparol Akkordspachtel fein 25kg
Gotowe do zastosowania dyspersyjna masa szpachlowa do wnętrz.
 

Zastosowanie:
Caparol Akkordspachtel to uniwersalna szpachlówka naprawcza do naprawy ubytków, kawern i rys, do wygładzania tynków i powierzchni betonowych, a także do nakrapiania strukturalnego na wygładzonych powierzchniach ścian i sufitów oraz jako przygotowanie podłoża do kreatywnych technik Stucco Decor Di Luce i Stucco Satinato na ścianach wewnętrznych.
Szpachla naprawcza nadaje się do uzyskiwania powierzchni na poziomie jakości Q3 lub Q4 na płytach gipsowo-kartonowych (kartonowo-gipsowych) zgodnie z wymaganiami broszury BVG nr 2 i broszury BFS nr 12.

Właściwości:
-Bezrozpuszczalnikowa, o zmniejszonej emisji
-Wodorozcieńczalna, łagodna dla środowiska, o słabym zapachu
-Wysoka przyczepność do podłoża
-Bardzo twarde po wyschnięciu, nie pęczniejące
-Do szlifowania na sucho i filcowania na mokro
-Dyfuzyjna
-Łatwa do rozprowadzania i wygładzania
-Klasyfikacja ogniowa według A2-s1,d0 nach DIN EN 13501-1
-kolorNaturalna biel. Można barwić samodzielnie przy użyciu maks. 5% barwników z kolekcji kolorystycznych CaparolColor lub AVA AmphiColor-Volltonfarbe.
- stopień połysku: Matowy 
spoiwo: Dyspersja tworzyw sztucznych według DIN 55945.
wydajność: ok. 1800 g/m2/mm grubości warstwy
warunki obróbki: Minimalna temperatura obróbki i wysychania :
+5°C dla podłoża i otoczenie.
czas schnięcia: Około 12-48 godzin w zależności od wilgotności, temperatury i grubości warstwy.
czyszczenie narzędzi: wodą (natychmiast po użyciu)

Instrukcje stosowania znajdą Państwo w zakładce "Porady" tuż za zakładką "Opis produktu", która jest teraz wyświetlana, a poniżej Karta informcyjno-techniczna i Karta charakterystyki od producenta. 

Karta Techniczna
Specyfikacja dla systemów LEED-BREEAM
Karta charakterystyki
Deklaracja Właściwości Użytkowych

Wymagany stan podłoża

Podłoże musi być nośne czyste, suche oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.
W zależności od rodzaju i właściwości podłoża przed szpachlowaniem należy położyć odpowiednią warstwę gruntującą (TI 650). Stare i połyskujące nośne powłoki przeszlifować.

Przygotowanie podłoża

Tynki z grupy zapraw PII u. PIII / wytrzymałość na ściskanie zgodnie z DIN EN 998-1 co najmniej 2 N / mm2:

Mocne, normalnie chłonne tynki malować bez wcześniejszego przygotowania. Grubo-porowate, piaszczące, chłonne tynki gruboziarniste zagruntować CapaSol RapidGrund oder CapaSol Konzentrat.

Tynki gipsowe z grupy zapraw PIV / wytrzymałość na ściskanie zgodnie z DIN EN 13279 min. 2 N / mm2: Wykonać gruntowanie środkiem Caparol-Haftgrund EG, tynki gipsowe z zeszkliwiona powierzchnią na leży przeszlifować, odkurzyć, zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Płyty budowlane gipsowe: Na chłonne płyty nałożyć warstwę podkładową CapaSol RapidGrund lub CapaSol Konzentrat w odpowiednim rozcieńczeniu. Na mocno zagęszczone, gładkie płyty nałożyć zwiększającą przyczepność warstwę podkładową HaftGrund EG.

Płyty gipsowe (płyty gipsowo-kartonowe): Przeszlifować duże zadziory. Miękkie schpachlówki gipsowe wzmocnić Dupa Putzfestiger. W przypadku płyt z rozpuszczalnymi w wodzie składnikami powodującymi przebarwienia, zagruntować środkiem Caparol AquaSperrgrund.

Beton: usunąć wszelkie pozostałości środka antyadhezyjnego, a także mączne, piaskowe substancje.

Beton komórkowy: Jedna warstwa Capaplexu rozcieńczonego wodą w stosunku 1:3.

Mur z cegły wapienno-piaskowej i cegły licowej: malować bez wstępnego przygotowania.

Powłoki nośne: Matowe, słabo chłonne powłoki przerobić bezpośrednio. Zszorstkować błyszczące powierzchnie i powłoki malarskie. Jedna warstwa podkładu z HaftGrund EG.

Powłoki nienośne: Usunąć nienośne powłoki malarskie i emulsyjne lub tynki z żywic syntetycznych, odkurzyć i zagruntować w zależności od chłonności.

Powłoki farb temperowych: dokładnie umyć. Zagruntować Dupa-Putzfestiger.

Papierowe okładziny ścienne: Całkowicie usunąć. Zmyć pozostałości kleju i odpadów. Zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Powierzchnie zaatakowane przez pleśń: usunąć pleśń lub grzyby poprzez czyszczenie na mokro. Powierzchnie dokładnie umyć środkiem Capatox lub FungiGrund i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Powierzchnie z plamami z nikotyny, wody, sadzy lub tłuszczu: Zabrudzenia nikotynowe oraz plamy z sadzy i tłuszczu zmyć wodą z dodatkiem domowego środka czyszczącego rozpuszczającego tłuszcz i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zaschnięte plamy z wody czyścić suchą szczotką. Po zakończeniu procesu szpachlowania miejsca z migrującymi plamami należy pokryć środkiem Caparol AquaSperrgrund.

Wypryski, szczeliny i ubytki: Wypełnij wgłębienie Füllspachtel P

Uwaga dotycząca wyrównujących warstw Q2/Q3 / cienkich warstw tynku < 0,5 mm: W przypadku stosowania hydraulicznie wiążących mas wyrównujących na bazie gipsu o poziomie jakości Q2/Q3 zalecany jest przezroczysty podkład na bazie wody. W tym zakresie odsyłamy do karty 650. Jako alternatywa dla szpachlówki Q3 na bazie gipsu sprawdziły się szpachlówki z wypełniaczami w postaci pasty.


Sposób nakładania

Możliwa aplikacja ręczna i natryskiem.

Szpachlowanie na gładko przy nanoszeniu ręcznym:
Przed przystąpieniem do pracy szpachlówkę Caparol-Akkordspachtel należy dokładnie rozmieszać i nakładać packą stalową. Po zaschnięciu szlifować na sucho lub nawilżyć i filcować.

Natrysk:
Materiały Caparol-Akkordspachtel fein i mittel nadają się także do natryskiwania po uprzednim nadaniu im właściwej konsystencji (dodać maks. 5% wody).
Po wyschnieciu powierzchni szpachlowanej na gładko, możemy wykonac nakrapianie, nadające delikatną fakturę. w zależności od rozcieńczenia i zastosowanej dyszy, możemy uzyskać różne faktury. Nakrapianie zaleca sie szczególnie dla sufitów, które mają pozostać nie powlekane.

Urządzenia do natryskiwania:
Agragaty tynkarskie i wydajne urządzenia bezpowietrzne Airless.
Usuń wszystkie filtry z pistoletów bezpowietrznych.
Przestrzegać wytycznych i wskazówek producentów urządzeń airless.
Temperatura materiału przy natryskiwaniu airless nie może być niższa niż +10°C.
Przy pistoletach airless usunąć wszystkie filtry.

Airless Heavy Coat:
Dysza: 0,035-0,043"
Ciśnienie: 150-180 bar
Kąt natrysku: 40° - 50°

Nakrapianie za pomocą Airless-Geräten✱:
Rozmiar dyszy w calach: 4mm
Ciśnienie: 50 bar
z powietrzem: tak

Urządzenia do natrysku tynku:
Rozmiar dyszy: 4 - 6mm
Ciśnienie robocze: zależy od typu urządzenia
Przepływ: >6l/min
z powietrzem: tak

✱ Wymagana głowica natryskowa zależna od urządzenia

Aplikacja natryskiem:
Po odpowiednim dostosowaniu konsystencji, Caparol-Akkordspachtel fine można nanosić natryskowo (maksymalnie 5% dodatek wody).

Przebieg pracy:
wprowadż do urządzenia masę szpachlową. Zalecamy użycie podajnika materiału. Przeprowadzić całopowierzchniowe natryskiwanie  bez rozcieńczania i natychmiast wygładzić odpowiednią packą stalową. Po wyschnięciu powierzchnię można szlifować. Siatki ścierne, takie jak Abranet firmy Mirka czy GranatNet firmy Festool z ziarnem 120 umożliwiają bardziej efektywną pracę.

Aplikacja natryskowa z nakrapaniem:

Szpachlowanie i nakrapianie jest racjonalne dla powierzchni ścian i sufitów wykonanych np. z prefabrykatów betonowych, gładko uformowanego betonu in-situ i gazobetonu oraz płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-kartonowych, metodą cienkiego tynku wysokowydajnymi urządzeniami natryskowymi.

Przebieg pracy:
Podłączyć urządzenie natryskowe do zbiornika za pomocą dostępnego kurka i odpowiedniego węża przyłączeniowego. Całopowierzchniowo i obficie natryskiwać szpachlę, nierozcieńczoną, i natychmiast wyrównywać odpowiednią pacą stalową.

Po wyschnięciu szpachlę można filcować lub przeszlifować na sucho. Po dokładnym wyschnięciu wygładzonej powierzchni można wykonać nakrapianie o strukturze od drobnej do gruboziarnistej.
Obraz strukturalny może się zmieniać w zależności od stopnia rozcieńczenia i zastosowanej wielkości dyszy. Nakrapianie może pozostać niepoddane obróbce na powierzchni sufitu. Na podłożach, które nie osiągnęły jeszcze wilgotności równoważnej, po nakrapianiu mogą być zauważalne częściowe przebarwienia w postaci jasnych i ciemnych plam (nierówna wilgotność podłoża podczas nakrapiania). Zaleca się wtedy naniesienie powłoki egalizującej.

Zespół roboczy i wydajność:
Ekipa natryskowa składa się z 2-3 pracowników. Jeden nanosi materiał pistoletem natryskowym o równomiernej grubości warstwy, 2 pozostałych równomiernie ściąga nałożony materiał, a następnie wygładza powierzchnię.

Specjalne wskazówki obróbki dla szpachlowania na gładko i nakrapiania:
W większych pomieszczeniach sufit musi być najpierw wygładzony, zanim będzie można spryskać powierzchnie ścian. W tym przypadku jednak należy spryskać i wygładzić także górną część powierzchni ścian do wysokości możliwej do osiągnięcia z posadzki. Następnie dolna część powierzchni ścian jest spryskiwana, a także wygładzana.

Jeśli obrabiana ma być tylko powierzchnia sufitu, zaleca się rozpocząć od spryskania krawędzi oddalonych od powierzchni ściany o ok.30cm, a następnie spryskać całą powierzchnię. Naciągnąć głaż do krawędzi ściany i wygładzić. Po lekkim wygładzeniu i wyschnięciu pomalować wszystkie narożniki mokrym pędzlem do grzejników. Po wyschnięciu delikatnie usunąć pęcherze, ponownie je wygładzając, w razie potrzeby powtórzyć. Wypełnić istniejące kawerny ręcznie.

Po dokładnym wyschnięciu masy szpachlowej, uszczelnić możliwe przenikanie rdzy odpowiednim podkładem antykorozyjnym, np. Capalac AquaMulti Pimer, poprzez wcieranie. Następnie pomalować całopowierzchniowo.

Taśmy  i tkaniny zbrojące do połączeń:
Prosimy zwrócić uwagę na informacje zawarte w informacjach technicznych dotyczących fizelin Capaver AkkordVlies G45 SP

Układ warstw na przygotowanych podłożach

Kolejne warstwy:
Powłoki kolorowe / plastyczne (tynki):
Po dokładnym wyschnięciu wygładzone powierzchnie można pomalować wszystkimi odpowiednimi farbami dyspersyjnymi i lateksowymi Caparol lub farbami akrylowymi Capacryl.
Przed dalszą obróbką farbami Sylitol® do wnętrz, tynkami Sylitol® zalecamy podkład z Caparol-Haftgrund EG, koncentrat CapaSol w odpowiednim rozcieńczeniu lub CapaSol RapidGrund. Kolejne tynki dyspersyjne wymagają gruntowania Putzgrund 610.

Okładziny ścienne z celulozy szklanej poliestrowej do następującej powłoki:
Po dokładnym wyschnięciu wygładzone powierzchnie można pokryć tapetami ściennymi z włókna szklanego lub celulozy poliestrowej. W tym celu wymagana jest powłoka gruntująca Caparol-Haftgrund EG.

Gotowe, wysoce odporne na dyfuzję lub dyfuzyjnie szczelne okładziny ścienne:
Należy użyć co najmniej Akkordspachtel KF. Ponadto należy przestrzegać specyfikacji technicznych producenta okładzin ściennych.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również