Caparol Capadecor EffektGrund GRUNT do wnętrz DYFUZYJNY 2,5L

177,61 
Ilość
Wysyłka ok. 2-7 dni
Kolor:

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘUWAGA! Jesteśmy w stanie stworzyć każdy wymarzony kolor bazując na palecie kolorów RAL, NCS i innych

    Posiadamy mieszalnik, dzięki któremu jesteśmy w stanie od ręki przygotować i wysłać, każdy wybrany kolor w pożądanej pojemności, a przy więszych zamówieniach niż jedna puszka, jesteśmy w stanie obniżyć znacząco ostateczną cenę zakupu. Cena jest mocno uzeleżniona od wybranego koloru z powodu bardzo zróżnicowanych cen pigmentów kolorystyczncyh i baz produktowych. 


Capadecor EffektGrund 2,5L
Specjalny pigmentowany, środek gruntujący - podkład dla farby CapaGold lub CapaSilber.

Zastosowanie: 
Podkład Capadecor EffektGrund jest idealnym rozwiązaniem do stosowania na różnorodnych podłożach, w tym na gładkich powierzchniach malarskich, tynkach gipsowych, betonie oraz starannie przygotowanych podłożach mineralnych. Może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, co czyni go wszechstronnym narzędziem dla profesjonalistów oraz entuzjastów dekoracji. Produkt ten cechuje się łatwą aplikacją oraz szybkim schnięciem, co przyspiesza proces dekoracyjny i pozwala osiągnąć profesjonalne rezultaty.

Właściwości: 

Wodorozcieńczalny, przyjazny dla środowiska, o słabym neutralnym zapachu
- Zwiększający przyczepność
- Wysoce dyfuzyjny
- Do stosowania na systemie ociepleń - BSO w połączeniu z produktami CapaGold i CapaSilber
kolor: Pół transparentny(biały) , barwienie w systemie ColorExpress "kolekcja CD EffektGrund"
- stopień połysku: Matowy.
skala kryciaPół transparentny
spoiwo: Dyspersja tworzyw sztucznych.
wydajność: Na gładkich powierzchniach ok. 150 – 200 ml/m2. Na podłożach szorstkich odpowiednio więcej. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce przez malowanie próbne.
warunki obróbki: Minimalna temperatura stosowania i schnięcia:
+5°C otoczenia i podłoża.
czas schnięcia: W temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65% warstwa jest powierzchniowo sucha i nadająca się do powtórnego malowania po 12 godz. W niższych temperaturach, wyższej wilgotności powietrza i przy większym zużyciu czasy te ulegają wydłużeniu.
czyszczenie narzędzi: wodą (natychmiast po użyciu)

Instrukcje stosowania znajdą Państwo w zakładce "Porady" tuż za zakładką "Opis produktu", która jest teraz wyświetlana, a poniżej Karta informcyjno-techniczna i Karta charakterystyki od producenta. 

Karta informacyjno-techniczna
Karta charakterystyki

Wymagany stan podłoża

Podłoże musi być nośne, suche, czyste, pozbawione substancji zmniejszających przyczepność i wystarczająco utwardzone/wysezonowane.

Przygotowanie podłoża

Powierzchnie zewnętrzne:

Tynki PII i PIII (wapienno-cementowe i cementowe)/Wytrzymałość na ściskanie wg PN EN 998-1 min. 1,5 N/mm2:
Nowe tynki pozostawić do wyschnięcia, z reguły w temp +20°C i wilgotności względnej 65 % tynki są suche po ok. 2 tygodniach. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych (np. deszcz, mgła, wiatr) czas ten ulega znacznemu wydłużeniu. Przed malowaniem tynki powinny być związane i suche. Należy usunąć warstwy pylące lub piaszczące oraz zaschnięte mleczko cementowe. W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia wykwitów wapiennych zalecane jest wykonanie warstwy podkładowej środkiem gruntującym CapaGrund Universal.
Stare tynki: miejsca naprawiane muszą być związane i suche. Porowate, chłonne, lekko piaszczące tynki gruntować środkami OptiSilan Tiefgrund lub CapaSol L.F. Podłoża pylące lub osypujące się, względnie bardzo zniszczone zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger. Na lekkie tynki mineralne nie należy stosować farby CapaSilber/CapaGold

Beton:
Zabrudzone lub pylące i ścierające się powierzchnie betonowe oczyścić mechanicznie lub strumieniem wody pod ciśnieniem. Powierzchnie słabo chłonne, względnie gładkie gruntować farbą Amphibolin rozcieńczoną maks. 5% wody. Powierzchnie silnie chłonne gruntować środkami OptiSilan Tiefgrund lub CapaSol L.F. Powierzchnie pylące gruntować środkiem Dupa-grund.

Nośne powłoki z farb dyspersyjnych i lakierów:
Powierzchnie błyszczące zmatowić. Stare zabrudzone i kredujące powłoki oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem, zmyć ręcznie lub zastosować inną, odpowiednią dla danego podłoża metodę oczyszczania. Zagruntować środkiem EffektGrund

Nośne, elastoplastyczne powłoki z farb dyspersyjnych, np. stare powierzchnie malowane materiałami z systemu Cap-elast:
Nie nadają się do powlekania farbami CapaGold/CapaSilber.

Nośne powłoki tynków z żywic syntetycznych:
Stare tynki oczyścić metodą odpowiednią do ich stanu. Przy czyszczeniu na mokro powierzchnie dobrze osuszyć przed przystąpieniem do dalszych prac. Zagruntować środkiem EffektGrund.

Nienośne powłoki z lakierów, farb dyspersyjnych lub tynków z żywic syntetycznych:
Całkowicie usunąć stosując odpowiednią metodę, np. w sposób mechaniczny lub przez wyługowanie, a następnie oczyszczenie strumieniem gorącej wody pod ciśnieniem. Zagruntować środkiem EffektGrund. Powierzchnie silnie chłonne i osypujące się zagruntować środkiem Dupa-grund.

Nienośne warstwy mineralne:
Całkowicie usunąć przez zeszlifowanie, zeszczotkowanie, zeskrobanie, oczyszczenie strumieniem wody pod ciśnieniem lub zastosować inną metodę. W przypadku czyszczenia na mokro powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia przed dalszą obróbką. Zagruntować środkiem Dupa-grund.

Podłoża drewniane:
Nie nadają się do powlekania farbą CapaGold/CapaSilber.

Powierzchnie ocynkowane:
Powierzchnie ocynkowane nie nadają się do powlekania farbą CapaGold/CapaSilber.

Twarde PCW:
Nie nadaje się do powlekania farbą CapaGold/CapaSilber.

Powłoki typu Coil-Coating:
Czyścić za pomocą środków odtłuszczających. Gruntować np. produktem Capacryl Haftprimer. Uwaga: zawierające silikon powłoki typu coil-coating nie nadają się do malowania. Ze względu na fakt, iż nie da się tego ustalić na budowie, należy wykonać malowanie próbne i sprawdzić przyczepność warstwy.

Mur licowy z cegły ceramicznej:
Do malowania nadaje się jedynie mrozoodporna cegła licowa lub klinkier bez innych domieszek. Spoiny nie mogą być spękane, mur musi być suchy, pozbawiony wykwitów solnych. Zagruntować środkiem DupaGrund. Jeśli na warstwie gruntującej pojawiają się brązowe wykwity, nie można stosować CapaGold/CapaSilber i kolejne warstwy wykonać bezwodną farbą do fasad Duparol (karta informacyjna nr 150).

Powierzchnie zanieczyszczone spalinami przemysłowymi i sadzą:
Nie nadaje się do powlekania farbą CapaGold/CapaSilber.

Powierzchnie zaatakowane przez glony, pleśnie i mchy:
Powierzchnię zmyć woda pod ciśnieniem i nastepnie zdezynfekować środkiem Capatox. Malować specjalnymi farbami fasadowymi ThermoSan lub Muresko-Premium.

Spękane powierzchnie tynku i betonu:
Bez wcześniejszej naprawy rys i spękań nie należy stosować farby CapaGold/CapaSilber.

Powierzchnie z wykwitami solnymi:
Występującą na powierzchni sól zeszczotkować na sucho i usunąć. Zagruntować środkiem Dupagrund. W przypadku powlekania powierzchni z wykwitami solnymi nie ma gwarancji trwałego przylegania warstwy i likwidacji wykwitów solnych.

Ubytki:
Małe ubytki w podłożach mineralnych naprawić masą szpachlową Caparol‑Fassaden‑Feinspachtel. Ubytki do 20 mm zaleca się reperować masą szpachlową Histolith Renovierspachtel. Miejsca szpachlowane należy zagruntować.

Nowy system ociepleń: Capatect KD System 600:
Capagold/CapaSilber można nakładać całopowierzchniowo pod warunkiem zastosowania następującego układu warstw:
Płyta ocieplająca: Styropian EPS 70 lub 80
Warstwa zbrojona: Capatect-Klebe und Spachtelmasse 190 lub Capatect ZF Spachtel 699 + siatka Capatect-Gewebe 650/110. Podkład pod tynk Putzgrund 610 (w przypadku stosowania Capatect-Klebe und Spachtelmasse 190).
Tynk nawierzchniowy: AmphiSilan lub ThermoSan Fassadenputz K 15, K 20, K 30 lub R 20, R 30.
Filcowane lub gładkie wykończenia nie nadają się do powlekania CapaGold lub CapaSilber.

BSO (Bezspoinowy system ociepleń) istniejący:

(Warunek wstępny: docieplenie musi być z płyt styropianowych!)

Powierzchnia malowana na systemie BSO farbą CapaGold/CapaSilber może stanowić jedynie powierzchnie częściową (maksymalnie 20%). Powierzchnie te należy przygotować w następujący sposób:
Na tynk grupy PII i na nieuszkodzone nośne tynki na bazie żywic syntetycznych, silikatowych i silikonowych po odpowiednim przygotowaniu podłoża nakładamy:
Capatect-Klebe und Spachtelmasse 190 na całą powierzchnię, siatkę Capatect-Gewebe 650/110 zatopić na gładko.
Podkład pod tynk: Putzgrund 610
Tynk nawierzchniowy: Capatect AmphiSilan lub ThermoSan Fassadenputz K 15, K 20, K 30 lub R 20, R 30.
Filcowane lub gładkie wykończenia nie nadają się do powlekania CapaGold lub CapaSilber.

Powierzchnie wewnętrzne:

Tynki wapienno-cementowe i cementowe/Wytrzymałość na ściskanie wg. PN EN 998-1 min. 1,5 N/mm2:
Mocne, normalnie chłonne tynki malować bez wcześniejszego przygotowania. Porowate, piaszczące, silnie chłonne tynki gruntować środkami OptiGrund E.L.F. lub CapaSol L.F.

Gotowe tynki gipsowe i tynki anhydrytowe/Wytrzymałość na ściskanie wg PN EN13279 min. 2 N/mm2:
Tynki gipsowe z zeszkliwioną powierzchnią przeszlifować, oczyścić z pyłu i zagruntować środkiem Caparol-Tiefgrund TB.

Płyty gipsowe:
Płyty silnie chłonne gruntować środkami OptiSilan TiefGrund lub Caparol-Tiefgrund TB.

Płyty gipsowo-kartonowe:
Zeszlifować nadmiar szpachli. Miękkie i przeszlifowane miejsca wzmocnić środkiem Tiefgrund TB, płyty z zawartością składników wodorozcieńczalnych i mogących powodować przebarwienia gruntować środkiem Caparol-AquaSperrgrund.

Beton:
Usunąć pozostałości środków zmniejszających przyczepność, a także substancje pylące i piaszczące.

Beton komórkowy:
Gruntować środkiem Capaplex rozcieńczonym wodą w stosunku 1:3.

Mur licowy z cegły wapienno-piaskowej i cegły ceramicznej:
Malować bez specjalnego przygotowania.

Powłoki nośne:
Powłoki matowe i słabo chłonne malować bez wcześniejszego przygotowania. Powłoki błyszczące i powłoki lakiernicze zmatowić (przeszlifować).

Powłoki nienośne:
Nienośne powłoki z farb dyspersyjnych, lakierów, tynków z żywic syntetycznych usunąć. Podłoża słabo chłonne i gładkie malować bez gruntowania. Podłoża porowate, piaszczące, względnie silnie chłonne gruntować środkami OptiSilan TiefGrund lub CapaSol RapidGrund Nienośne powłoki z farb mineralnych usunąć mechanicznie, podłoża odkurzyć. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Powłoki z farb klejowych:
Zmyć do podłoża. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Niemalowane tapety papierowe i typu „Rauhfaser”:
Malować bez przygotowania.

Tapety nie przyczepne do podłoża:
Całkowicie usunąć. Zmyć pozostałości kleju i tapety. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger

Podłoża zagrzybione:
Nalot pleśniowy usunąć mechanicznie poprzez zeszczotkowanie lub zeskrobanie na sucho. Powierzchnie zmyć środkiem Capatox i zostawić do całkowitego wysuszenia.

Podłoża z plamami wodnymi, nikotynowymi, z sadzy lub tłuszczu:
Zabrudzenia nikotyną, sadzami, tłuszczami zmyć wodą z dodatkiem detergentów i dobrze wysuszyć. Wyschnięte zacieki wodne zeszczotkować na sucho. Wykonać powłokę izolująco-odcinającą środkiem Caparol - AquaSperrgrund.

Drewno i materiały drewnopochodne:
Nie nadaja się dopowlekania farba CapaGold/CapaSilber.

Uzupełnianie drobnych ubytków:
Po odpowiednim przygotowaniu uzupełniać szpachlówkami Caparol-Akkordspachtel, w razie potrzeby miejsca naprawione zagruntować.

Sposób nakładania

Przed użyciem dokładnie wymieszać. Można nakładać pędzlem, wałkiem lub metodą natrysku. Dobrze / dokładnie rozprowadzić materiał w obszarze odcięcia powierzchni.
W przypadku zastosowania walka, wybrać wałek ze średnim włosem (wysokość włosa 12-16 mm).

Na gładkich podłożach aby uniknąć śladów wałka, należy powierzchnię przeczesać szczotką.

Natrysk airless: Farbę dobrze wymieszać i przecedzić.
Kat natrysku: 50°
Dysza: 0,023-0,027"
Cisnienie: 150-180 bar
Filtr pistoletu: 0,31 mm

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również