Caparol CapaStrong FARBA do ścian PLAMOODPORNA SATYNOWA 10L

315  395  cena obniżona: promocja cenowa na produkt
Ilość
Wysyłka ok. 2-7 dni
Kolor:

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘUWAGA! Jesteśmy w stanie stworzyć każdy wymarzony kolor bazując na palecie kolorów RAL, NCS i innych

    Posiadamy mieszalnik, dzięki któremu jesteśmy w stanie od ręki przygotować i wysłać, każdy wybrany kolor w pożądanej pojemności, a przy więszych zamówieniach niż jedna puszka, jesteśmy w stanie obniżyć znacząco ostateczną cenę zakupu. Cena jest mocno uzeleżniona od wybranego koloru z powodu bardzo zróżnicowanych cen pigmentów kolorystyczncyh i baz produktowych. 


CapaStrong 10L
Cienkopowłokowa farba plamoodporna do wnętrz o połysku satynowym o wydłużonym czasie rozprowadzania i fakturowania.

Zastosowanie:
CapaStrong to innowacyjna farba do ścian marki Caparol, która oferuje niezrównaną ochronę przed plamami i zanieczyszczeniami. Ta wysokiej jakości plamoodporna farba do ścian została zaprojektowana z myślą o długotrwałym utrzymaniu czystości i estetyki ścian w każdym pomieszczeniu. Tworzy powłoki odporne na częste mycie, ślady palców i wybłyszczeń po czyszczeniu. Idealnie gładką i równomierną powłokę można uzyskać w bardzo łatwy sposób nie tylko natryskiem, ale także wałkiem. Do malowania wnętrz, na ściany z gładzi gipsowych i gipsowych mas szpachlowych, z tynków cementowo-wapiennych lub dyspersyjnych, betonu, cegły klinkierowej i silikatowej, płyt gipsowo-kartonowych. Także na stare powłoki farb dyspersyjnych i na dobrze przylegające tapety typu raufaza czy tapety z włókna szklanego. Może być stosowana także w obszarze służby zdrowia np szpitalach, przychodniach itp.

Właściwości: 
- Plamoodporna (np. popiół, sadza, sok z buraków, sos sojowy, olej, kawa, herbata, ketchup, sok z cytryny, coca-cola)
Łatwa w czyszczeniu plam i zabrudzeń domowymi środkami czystości
1. klasa (najwyższa) odporności na szorowanie na mokro wg PN EN-13300
- Zawiera jony srebra
- Ekstremalnie łatwa aplikacja
- Wydłużony czas na rozprowadzanie i fakturowanie farby
- Ultragładka, cienka, satynowa powłoka
- Zachowuje strukturę podłoża
- Niskie zużycie
- Świetne krycie 

kolorProdukt przeznaczony do barwienia w systemie ColorExpress w punkcie sprzedaży na wybrany kolor.
Baza B1 (biała) może być użyta bez barwienia jako farba biała.
Baza B3 (transparentna) musi być barwiona.
- stopień połysku:Satynowy 
skala krycia: kryjąca
spoiwo: latex syntetyczny wg DIN 55 945
wydajnośćOk. 120-200 ml na gładkich podłożach po dwóch warstwach. Zużycie zależy od podłoża, narzędzia, sposobu malowania. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce przez malowanie próbne.
warunki obróbki: Zakres temperatur stosowania: +5°C  - +30°C (otoczenia, podłoża i materiału); wilgotność względna powietrza: max 80%. 
czas schnięcia: W temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65%, powłoka wysycha po 4-6 godzinach, a kolejne warstwy można nakładać po 12 godzinach. W niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności powietrza czasy te ulegają wydłużeniu, a przy wyższych temperaturach, niższej wilgotności i cieńszych warstwach - skróceniu. Nie dopuszczać do gwałtownego wysychania.
czyszczenie narzędzi: wodą (natychmiast po użyciu)

Instrukcje stosowania znajdą Państwo w zakładce "Porady" tuż za zakładką "Opis produktu", która jest teraz wyświetlana, a poniżej Karta informcyjno-techniczna i Karta charakterystyki od producenta. 

Karta informacyjno-techniczna
Specyfikacja do systemów LEEAD ; BREEAM
Karta charakterystyki - B1
Karta charakterystyki - B3
Deklaracja

Wymagany stan podłoża
Podłoże musi być nośne, suche, czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.

Przygotowanie podłoża
Zwarte dyspersyjne masy szpachlowe o niskiej lub średniej chłonności:
Gruntować środkiem CapaSol Konzentrat z sugerowanym rozcieńczeniem 1:3 wodą, wcierając pędzlem w podłoże aż do jego pełnego nasycenia (by w całości wniknął w podłoże i nie wyszklił się).

Silnie chłonne lub pylące gładzie i szpachle gipsowe:
- gdy podłoże nie wykazuje wymywania się od gruntów wodnych – stosować OptiSilan TiefGrund metodą wcierania pędzlem ławkowcem. Na bardzo silnie chłonnych podłożach rozcieńczyć 1:1 wodą.
- gdy podłoża te wymywają się od gruntów wodnych, stosować Dupa-Putzfestiger wcierając go pędzlem ławkowcem lub w przypadku konieczności stosowania preparatu wodnego na takich podłożach – nanosić CapaSol RapidGrund wałkiem, ewentualnie natryskiem.

Możliwe metody gruntowania:
Ławkowcem – Wcierać preparat w podłoże aż do jego pełnego nasycenia. Powinien cały wniknąć w podłoże, aby nie wyszklić powłoki. W przypadku silnie chłonnych podłoży stosować metodę „mokre-w-mokre”. Preparaty wodne podczas wcierania mogą powodować pęcznienie gipsu i prowadzić do wymywania się gładzi. Dlatego bezwonny, rozpuszczalnikowy środek gruntujący Dupa-Putzfestiger nadaje się do tych celów najlepiej.
Wałkiem – W przypadku użycia gruntu przygotowanego specjalnie do nanoszenia wałkiem (CapaSol RapidGrund) - rozprowadzać równomiernie w ilości nie powodującej wyszklenia powłoki. Nie zostawiać niezagruntowanych miejsc. Powierzchnię wmasowywać wałkiem poliamidowym/nylonowym do posadzek (runo 13-15mm) bez przerw, aby utrzymać podłoże mokre w miejscach łączeń obszarów. Podczas wmasowywania produkt może się lekko pienić, co jest celową właściwością zapobiegającą powstawaniu zacieków. Pianka znika.
Natryskiem – prowadzić pistolet ruchem jednostajnym, kierując jego dyszę prostopadle do malowanej powierzchni, zwalniać spust zmieniając kierunek ruchu. Natryskiwać na zakładkę. Stosować zredukowane ciśnienia by nie uszkodzić słabego podłoża. Nie nanosić zbyt dużych ilości, by nie doprowadzić do wyszklenia powłoki lub zacieków.

Słabochłonne i zwarte maszynowe tynki gipsowe oraz wapienno-gipsowe grupy P IV:
Zapodkładować środkiem Haftgrund EG lub SamtGrund. Zatarte na mokro gipsy z zeszkliwioną powierzchnią przeszlifować, odpylić i zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Ścianki z elementów gipsowych:
Mocno utwardzone, gładkie płyty powlec zwiększającą przyczepność warstwą podkładową Haftgrund EG lub Caparol SamtGrund. Silnie chłonne płyty zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Płyty gipsowo-kartonowe:
Zeszlifować nadmiar szpachlówki. Miękkie i gładkie miejsca szpachlowane gipsem wzmocnić środkiem Dupa-Putzfestiger. Na całą powierzchnię nanieść warstwę podkładową Haftgrund EG. Płyty z zawartością składników wodorozcieńczalnych i mogących powodować przebarwienia podkładować środkiem AquaSperrgrund.

Tynki grupy P II i P III:
Mocne, normalnie chłonne tynki malować bez wcześniejszego przygotowania. Piaszczące, pylące, porowate lub silnie chłonne tynki zagruntować środkiem OptiSilan Tiefgrund lub CapaSol Konzentrat rozcieńczonym 1:3 wodą.

Beton:
Usunąć ewentualne pozostałości substancji zmniejszających przyczepność i inne luźne zanieczyszczenia.

Beton komórkowy:
Gruntować środkiem Capaplex rozcieńczonym wodą w stosunku 1:3.

Mur licowy z cegły wapienno-piaskowej lub ceramicznej:
Malować bez wcześniejszego przygotowania.

Nośne powłoki malarskie:
Matowe i słabo chłonne powłoki malować bezpośrednio. Powłoki błyszczące i powłoki lakiernicze zmatowić (przeszlifować), odpylić i podkładować środkiem Haftgrund EG lub Caparol SamtGrund.

Nienośne powłoki:
Słabe powłoki z lakierów, farb lub tynków dyspersyjnych całkowicie usunąć. Niechłonne, gładkie powierzchnie podkładować środkiem Haftgrund EG lub CapaGrund Universal. Piaszczące, pylące, porowate lub silnie chłonne tynki gruntować środkiem OptiSilan Tiefgrund lub CapaSol Konzentrat rozcieńczonym odpowiednio do chłonności podłoża (patrz Karta Techn. ww. gruntów). Słabe powłoki z farb mineralnych usunąć mechanicznie, odpylić i gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Farby klejowe:
Zmyć do podłoża. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Niemalowane tapety typu „Rauhfaser” oraz papierowe tapety wytłaczane:
Malować bez wcześniejszego przygotowania.

Tapety nieprzylegające:
Całkowicie usunąć, zmyć resztki kleju i papieru. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Powierzchnie pokryte pleśnią:
Nalot z pleśni i grzybów usunąć na mokro. Zastosować środek grzybobójczy. Gruntować zgodnie z rodzajem i właściwościami podłoża. Na podłożach silnie zaatakowanych wykonać warstwę wierzchnią farbą Indeko-W lub Fungitex-W.

Podłoża z plamami wodnymi, nikotynowymi, z sadzy lub tłuszczu:
Zabrudzenia nikotyną, sadzami, tłuszczami zmyć wodą z dodatkiem detergentów i dobrze wysuszyć. Wyschnięte zacieki wodne zeszczotkować na sucho. Wykonać powłokę izolująco-odcinającą środkiem AquaSperrgrund.

Drewno i materiały drewnopochodne:
Malować wodorozcieńczalnymi, ekologicznymi lakierami Capacryl.

Uzupełnianie drobnych ubytków:
Po odpowiednim przygotowaniu uzupełniać szpachlówkami Caparol-Akkordspachtel, w razie potrzeby miejsca naprawione zagruntować.

Sposób nakładania

Malować pędzlem, wałkiem lub natryskiwać urządzeniami airless.

Przykładowe parametry natrysku dla urządzenia: WAGNER PS 3.25
Dysza Standard: 517 ; ciśnienie: 180 – 200 bar
Dysza HEA: 517 ; Ciśnienie HEA 100 – 140 bar
Filtry:  w maszynie 60 mesh ; w pistolecie 50 mesh 
Rozcieńczenie: do 3 %

Przed malowaniem wymieszać. Nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Na pierwszą warstwę farbę można rozcieńczyć max 3% wodą. Warstwę końcową nanosić bez rozcieńczania. Nie stosować, gdy temp. otoczenia, podłoża lub farby jest niższa niż +5°C albo wyższa niż +30°C a wilgotność wzgl. powietrza przekracza 80%.

Narzędzia po użyciu umyć wodą.

Układ warstw na przygotowanych podłożach

Warstwa podkładowa lub pośrednia:
Warstwa podkładowa lub pośrednia: SamtGrund lub HaftGrund EG lub farba CapaStrong rozcieńczona wodą max. 3%.

Warstwa wierzchnia: farba CapaStrong zastosowana bez rozcieńczania.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również