UWAGA! Jesteśmy w stanie stworzyć każdy wymarzony kolor bazując na palecie kolorów RAL, NCS i innych
Posiadamy mieszalnik, dzięki któremu jesteśmy w stanie od ręki przygotować i wysłać, każdy wybrany kolor w pożądanej pojemności, a przy więszych zamówieniach niż jedna puszka, jesteśmy w stanie obniżyć znacząco ostateczną cenę zakupu. Cena jest mocno uzeleżniona od wybranego koloru z powodu bardzo zróżnicowanych cen pigmentów kolorystyczncyh i baz produktowych.
Caparol Indeko-W | 10L
Głębokomatowa farba do wnętrz, zabezpieczająca przed zagrzybieniem ścian, wspomagająca higienę łazienek i pomieszczeń bez wentylacji.
Zastosowanie:
Farba do ścian stworzona do wykonywania wysokowartościowych powłok renowacyjnych na wewnętrznych powierzchniach podatnych na pleśń w komercyjnych pomieszczeniach mokrych, takich jak browary, mleczarnie, rzeźnie, fabryki konserw i do utrzymania higieny w pomieszczeniach prywatnych. Farba renowacyjna Indeko-W została przetestowana pod kątem przydatności do użytku wewnętrznego zgodnie z wytycznymi Komitetu ds. Oceny Zdrowia Produktów Budowlanych (AgBB). Emisja LZO (VOC) jest znacznie niższa niż dopuszczalne wartości.
Produkt do zastosowania WEWNĘTRZNEGO!
Właściwości:
- wodorozcieńczalna o słabym neutralnym zapachu
- dyfuzyjna
- wartość-sd < 0,1 m
- posiada właściwości konserwujące powłokę farby przed szkodliwym działaniem grzybów pleśniowych
- łatwa w obróbce
- stopień połysku: głęboki mat
- skala krycia: kryjąca
- spoiwo: dyspersja tworzyw sztucznych według DIN 55945
- wydajność: ok. 150 ml/m2 przy jednokrotnym malowaniu na gładkich powierzchniach. Na podłożach szorstkich odpowiednio więcej. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce przez malowanie próbne.Grubość nałożonej warstwy ma istotny wpływ na ochronne działanie farby. Dlatego należy zawsze nakładać obfitą i równomierną warstwę farby. Nie należy używać mniejszej ilości farby niż podano w karcie informacnej.
- warunki obróbki: min. 5°C do 25°C
- czas schnięcia: w temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65% warstwa jest powierzchniowo sucha i nadająca się do powtórnego malowania po 4 - 6 godz. Powłoka jest całkowicie sucha i w pełni wytrzymała na obciążenia po ok. 3 dniach. W niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności powietrza, czasy te ulegają wydłużeniu.
- czyszczenie narzędzi: wodą (natychmiast po użyciu)
Instrukcje stosowania znajdą Państwo w zakładce "Porady" tuż za zakładką "Opis produktu", która jest teraz wyświetlana, a poniżej Karta informcyjno-techniczna i Karta charakterystyki od producenta.
Klasyfikacja obszarów zastosowań
Karta informacyjno-techniczna
Specyfikacja dla systemów: LEED-BREEAM
Karta charakterystyk
Deklaracja
Przygotowanie podłoża
Tynki grupy P II i P III / wytrzymałość na ściskanie wg. PN EN 998-1 co najmniej 2 N/mm2: Mocne, normalnie chłonne tynki malować bez wcześniejszego przygotowania. Piaszczące, pylące, porowate i/lub silnie chłonne tynki gruntować za pomocą CapaSol RapidGrund oder CapaSol Konzentrat.
Maszynowe tynki gipsowe oraz wapienno-gipsowe grupy P IV / wytrzymałość na ściskanie wg. PN EN 13279 co najmniej 2 N/mm2:
Zagruntować środkiem HaftGrund EG. Tynki z zeszkliwiona powierzchnią przeszlifować, oczyścić z pyłu i zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.
Ścianki z elementów gipsowych:
Silnie chłonne płyty zagruntować środkami CapaSol RapidGrund lub CapaSol Konzentrat. Mocno utwardzone, gładkie płyty powlec zwiększającą przyczepność warstwą gruntującą HaftGrund EG.
Płyty gipsowo-kartonowe:
Zeszlifować nadmiar szpachlówki. Miękkie i gładkie miejsca szpachlowane gipsem wzmocnić środkiem Dupa-Putzfestiger. Całą powierzchnię gruntować środkami HaftGrund EG, CapaSol RapidGrund lub CapaSol Konzentrat. Płyty z zawartością składników wodorozcieńczalnych i mogących powodować przebarwienia gruntować środkiem Caparol AquaSperrgrund.
Beton:
Usunąć pozostałości środków zmniejszających przyczepność, a także substancje pylące i piaszczące.
Beton komórkowy:
Gruntować środkiem Capaplex rozcieńczonym wodą w stosunku 1:3.
Mur licowy z cegły wapienno-piaskowej lub ceramicznej:
Malować bez wcześniejszego przygotowania.
Nośne powłoki malarskie:
Matowe i słabo chłonne powłoki malować bezpośrednio. Powłoki błyszczące i powłoki lakiernicze zmatowić (przeszlifować), odpylić i gruntować środkiem HaftGrund EG.
Nienośne powłoki:
Słabe powłoki z lakierów, farb lub tynków dyspersyjnych całkowicie usunąć. Słabo chłonne, gładkie powierzchnie gruntować środkiem HaftGrund EG. Piaszczące, pylące, porowate i/lub silnie chłonne tynki gruntować środkami CapaSol RapidGrund. Słabe powłoki z farb mineralnych usunąć mechanicznie, odpylić i gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.
Farby klejowe:
Zmyć do podłoża. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.
Nie malowane tapety typu „Rauhfaser” oraz papierowe tapety wytłaczane:
Malować bez wcześniejszego przygotowania.
Tapety nieprzylegające:
Całkowicie usunąć, zmyć resztki kleju i papieru. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.
Podłoża z plamami wodnymi, nikotynowymi, z sadzy lub tłuszczu:
Zabrudzenia nikotyną, sadzami, tłuszczami zmyć wodą z dodatkiem detergentów i dobrze wysuszyć. Wyschnięte zacieki wodne zeszczotkować na sucho. Wykonać powłokę izolująco-odcinającą środkiem Caparol AquaSperrgrund (karta informacyjna nr 384). Na mocno zabrudzonych powierzchniach stosować farbę Aqua-inn Nº1.
Drewno i materiały drewnopochodne:
Malować wodorozcieńczalnymi, ekologicznymi lakierami Capacryl Acryl-Lack lub Capacryl PU-Lack.
Uzupełnianie drobnych ubytków:
Po odpowiednim przygotowaniu uzupełniać szpachlówkami Caparol-Akkordspachtel, w razie potrzeby miejsca naprawione zagruntować.
Sposób nakładania
Malować pędzlem lub wałkiem. Narzędzia po użyciu myć wodą.
Układ warstw na przygotowanych podłożach
Przygotowanie podłoża:
Nalot z pleśni i grzybów usunąć mechanicznie przez zeszczotkowanie lub zeskrobanie na sucho. Powierzchnię zdezynfekować odpowiednim środkiem grzybobójczym i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Gruntować zgodnie z rodzajem i właściwościami podłoża.
Warstwa podkładowa:
Indeko-W rozcieńczona maks. 10% wody.
Warstwa wierzchnia
Indeko-W rozcieńczona maks. 5% wody.