Caparol TopLasur NQG Lazura do STRUKTURALNYCH podłoży 10L

1 429,88 
Ilość
Wysyłka ok. 2-7 dni
Kolor:

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘUWAGA! Jesteśmy w stanie stworzyć każdy wymarzony kolor bazując na palecie kolorów RAL lub NCS

    Posiadamy mieszalnik, dzięki któremu jesteśmy w stanie od ręki przygotować i wysłać, każdy wybrany kolor w pożądanej pojemności, a przy więszych zamówieniach niż jedna puszka, jesteśmy w stanie obniżyć znacząco ostateczną cenę zakupu. Cena jest mocno uzeleżniona od wybranego koloru z powodu bardzo zróżnicowanych cen pigmentów kolorystyczncyh i baz produktowych. 


TopLasur NQG 10L
Gotowa do użycia lazura z formułą NQG, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Zastosowanie:
Dekoracyjna lazura do stosowania wewnątrz i na zewnątrz na nośnych, strukturalnych podłożach. Lazura wewnątrz do stosowania na podłożu wykonanym produktem - MultiStructur Style.

Lazura NQG bardzo dobrze nadaje się do odświeżania kamieni naturalnych, odświeża barwę kamienia, i zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Właściwości:
Szybkie wysychanie po opadach i rosie
Odporna na praktycznie każde warunki atmosferyczne
Bardzo dobra trwałość barwy
Wysoce dyfuzyjna
Przepuszczalna dla CO2
Transparentna, możliwe barwienie
Dobra przyczepność do podłoży mineralnych
- Przyjazna dla środowiska 

kolor: Biała-transparentna. 
TopLasur NQG można barwić w systemie barwienia maszynowego ColorExpress na wszystkie dostępne kolory. 
- stopień połysku: satynowy mat
skala krycia: transparetna
spoiwo:Hybrydowe spoiwo silikatowo / organiczne.
wydajność: Ok. 100-150 ml/m2 na jedna warstwę. Zużycie zwiększa się w zależności od chłonności i struktury podłoża. Podane wartości są jedynie szacunkowe. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce przez malowanie próbne.
warunki obróbkiTemperatura minimalna +8°C dla podłoża, otoczenia i materiału. 
czas schnięcia:Zachować co najmniej 12 godzinne przerwy technologiczne pomiędzy malowaniem poszczególnych warstw. W niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności powietrza czasy te ulegają wydłużeniu. W pomieszczeniach wewnętrznych należy po obróbce zapewnić odpowiednie wietrzenie pomieszczenia.
czyszczenie narzędzi: Woda, ewentualnie z dodatkiem detergentu natychmiast po użyciu. W czasie przerw technologicznych, narzędzia pozostawić zanurzone w wodzie lub farbie.

Instrukcje stosowania znajdą Państwo w zakładce "Porady" tuż za zakładką "Opis produktu", która jest teraz wyświetlana, a poniżej Karta informcyjno-techniczna i Karta charakterystyki od producenta. 

Karta informacyjno-techniczna
Karta charakterystyki
Deklaracja

 

 

Wymagany stan podłoża
Podłoże musi być nośne, suche, czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.

Przygotowanie podłoża
Nowe i bezusterkowe systemy ociepleń z wyprawami z tynków, akrylowych, silikonowych, cementowo-wapiennych (PII)/minmalna wytrzymałość na ściskanie 1,5 N/mm2 według PN EN 998-1:
Stare tynki oczyścić na mokro odpowiednią metodą. W przypadku zmywania tynków ciepłą wodą pod ciśnieniem, temperatura wody nie może przekraczać 60°C a ciśnienie maks. to 60 bar. Po oczyszczeniu pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Nanosić farbę odpowiednią dla istniejącego tynku wierzchniego zgodnie ze wskazówkami opisanymi poniżej.

Tynki PII, PIII/minmalna wytrzymałość na ściskanie 1,5 N/mm2 według PN EN 998-1:
W zależności od warunków atmosferycznych, nowe tynki można malować po około 2 tygodniach o ile wysychały w odpowiednich warunkach atmosferycznych tzn. temp. +20˚C i wilgotność powietrza 65%. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz, mgła) czas ten ulega wydłużeniu. W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia wykwitów wapiennych w wypadku barwnych wymalowań zalecane jest wykonanie warstwy podkładowej środkiem gruntującym CapaGrund Universal.

Stare tynki: miejsca naprawiane musza być związane i suche.  Porowate i/lub silnie chłonne, lekko piaszczące tynki zagruntować środkiem OptiSilan TiefGrund. Na mocno piaszczące, pylące tynki, zastosować środek Dupa-Putzfestiger.

Nowe tynki silikatowe:
Malować Histolith Antik Lasur.

Istniejace powłoki farb i tynków silikatowych:
Usunąć mechanicznie lub wodą pod ciśnieniem. Nie przylegające, zwietrzałe powłoki usunąć poprzez zeszlifowanie, zeskrbanie, zdrapanie. Zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Beton komórkowy z istniejącą nośną powłoka malarską:
Nieuszkodzone powierzchnie oczyścić. Zagruntować środkiem gruntującym CapaGrund Universal. W przypadku uszkodzonych powłok na betonie komórkowym, zalecamy program produktów Disbon.

Beton:
Zabrudzone lub pylące i ścierające się powierzchnie betonowe oczyścić mechanicznie lub strumieniem wody pod ciśnieniem. Powierzchnie słabo chłonne, względnie gładkie gruntować CapaGrund Universal. Powierzchnie silnie chłonne gruntować środkami OptiSilan TiefGrund lub CapaSol RapidGrund. Powierzchnie pylące gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Płyty wiórowo-cementowe:
Z powodu wysokiej alkaliczności, aby zapobiec wykwitom wapiennym należy zagruntować środkiem Disbon 481 EP-Uniprimer.

Mur licowy z cegły ceramicznej:
Do malowania nadają się tylko mrozoodporne cegły licowe lub klinkierowe bez zanieczyszczeń. Mur nie może mieć spękanych spoin i wykazywać wykwitów solnych. Gruntować środkiem Dupa-grund. Jeśli po położeniu warstwy pośredniej pojawiają się brązowe przebarwienia, warstwę wierzchnią wykonać rozpuszczalnikową farbą Duparol.

Nośne powłoki farb dyspersyjnych i na bazie żywic silikonowych:
Zanieczyszczone, kredujące stare powłoki, oczyścić woda pod ciśnieniem. Wykonać gruntowanie środkiem CapaGrund Universal. W przypadku innej metody czyszczenia (zmywanie, szczotkowanie) zastosować środek gruntujący Dupa-Putzfestiger.

Nośne powłoki tynków dyspersyjnych i silikonowych:
Stare tynki oczyścić odpowiednią metodą. W przypadku czyszczenia na mokro powierzchnie dobrze osuszyć przed dalsza obróbką.

Nienośne powłoki mineralne:
Całkowicie usunąć stosując odpowiednią metodę. W wypadku czyszczenia na mokro, przed dalszą obróbką pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Nienośne powłoki farb dyspersyjnych, na bazie żywic silikonowych, powłoki tynków dyspersyjnych i na bazie żywic silikonowych:
Całkowicie usunąć stosując odpowiednia metodę, np. mechanicznie lub przez wytrawianie i następnie czyścienie na mokro wodą pod ciśnieniem.

Na słabo chłonnych bądź gładkich powierzchniach zastosować gruntowanie środkiem CapaGrund Universal. Na pylących, piaszczycach, chłonnych powierzchniach zastosować środek gruntujący Dupa-Putzfestiger.

Powierzchnie zanieczyszczone spalinami lub sadzą:
Pomalować bezwodną fasadową farbą Duparol.

Spękane tynki lub beton:
Stosować produkty PermaSilan lub Cap-elast.

Kamień naturalny:
Kamień naturalny powinien być zwarty, suchy i pozbawiony wykwitów. Kamień zwietrzały na powierzchni przed malowaniem wzmocnić przez wielokrotne nasączanie środkiem Histolith Steinfestiger. Kamień zabrudzony oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem. Naprawy kamienia nie powinny być wykonywane zaprawami tynkarskimi, lecz specjalnymi materiałami stosowanymi jako substytut kamienia. Miejsca naprawiane muszą dobrze związać i przed malowaniem powinny być odpowiednio fluatowane i zmyte.

Wstępująca wilgoć:
Wstępująca wilgoć przedwcześnie niszczy powłoki. Trwały efekt uzyskuje się tylko przez założenie odpowiedniej izolacji. Dobre i długotrwałe rozwiązanie stanowi zastosowanie materiałów z systemu tynków renowacyjnych Histolith Sanierputz-system. Szczególnie w przypadku starszych budynków korzystne jest wykonanie pomiędzy cokołem a gruntem warstwy drenażowej ze żwiru.

Powierzchnie z wykwitami solnymi:
Występującą na powierzchni sól usunąć przez zeszczotkowanie na sucho. Zagruntować środkiem Dupa-grund.  W przypadku powlekania powierzchni z wykwitami solnymi nie ma gwarancji trwałego przylegania warstwy i likwidacji wykwitów solnych.

Ubytki:
Małe ubytki naprawić szpachlówką Caparol-Fassaden‑Feinspachtel. Większe ubytki do 20 mm zaleca się reperować mineralną szpachlówką Histolith-Renovierspachtel. Miejsca szpachlowane należy zagruntować. Uwzględnić informacje techniczne.

Powierzchnie wewnętrzne

Tynki grupy PII i PIII/minmalna wytrzymałość na ściskanie 1,5 N/mm2 według PN EN 998-1:
Mocne, normalnie chłonne tynki malować bez uprzedniego przygotowania. Na porowatych, piaszczących, chłonnych tynkach zastosować środek gruntujący OptiSilan TiefGrund bzw. CapaSol RapidGrund.

Gips i tynki maszynowe z grupy PIV/minmalna wytrzymałość na ściskanie 1,5 N/mm2 według PN EN 998-1:
Wykonać gruntowanie środkiem Haftgrund EG. Tynki gipsowe ze szklistą powierzchnią przeszlifować, odpylić i wykonać gruntowanie środkiem Dupa-Putzfestiger.

Płyty gipsowe:
Na silnie chłonących elementach zastosować gruntowanie środkiem OptiSilan TiefGrund lub Dupa-Putzfestiger. Na twardych, gładkich płytach wykonać  warstwę zwiększająca przyczepność środkiem Haftgrund EG.

Płyty gipsowo-kartonowe.
Zeszlifować nadmiar masy szpachlowej. Miękkie i szlifowane miejsca utwardzić środkiem Dupa-Putzfestiger. Wykonać gruntowanie środkiem Haftgrund EG, OptiSilan TiefGrund lub CapaSol RapidGrund. Płyty z zawartością składników wodorozcieńczalnych i mogących powodować przebarwienia gruntować środkiem Caparol-AquaSperrgrund.

Beton:
Usunąć pozostałości środków zmniejszających przyczepność, a także substancje pylące i piaszczące.

Beton komórkowy:
Wykonać gruntowanie środkiem Capaplex, rozcieńczonym wodą 1:3.

Mur licowy z cegły wapienno-piaskowej i cegły ceramicznej:
Malować bez specjalnego przygotowania.

Powłoki nośne:
Powłoki matowe i słabo chłonne malować bez wcześniejszego przygotowania. Powłoki błyszczące i powłoki lakiernicze zmatowić (przeszlifować). Wykonać gruntowanie środkiem Haftgrund EG.

Powłoki nienośne:
Nienośne powłoki z farb dyspersyjnych, lakierów, tynków z żywic syntetycznych usunąć. Podłoża słabo chłonne i gładkie malować bez gruntowania. Podłoża porowate, piaszczące, względnie silnie chłonne gruntować środkami OptiSilanTiefGrund lub CapaSol RapidGrund. Nienośne powłoki z farb mineralnych usunąć mechanicznie, podłoża odkurzyć. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Powłoki z farb klejowych:
Zmyć do podłoża. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Niemalowane tapety papierowe, wytłaczane i typu „Rauhfaser”:
Malować bez przygotowania.

Tapety nie przyczepne do podłoża:
Całkowicie usunąć. Zmyć pozostałości kleju i tapety. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Podłoża zagrzybione:
Nalot z pleśni i grzybów usunąć mechanicznie przez zeszczotkowanie lub zeskrobanie na sucho. Powierzchnie zmyć środkiem grzybobójczym i zostawić do całkowitego wysuszenia. Gruntować zgodnie z rodzajem i właściwościami podłoża. Na podłożach silnie zaatakowanych wykonać warstwę wierzchnią farbami Indeko-W, Malerit-W lub Fungitex-W.

Podłoża z plamami wodnymi, nikotynowymi, z sadzy lub tłuszczu:
Zabrudzenia nikotyną, sadzami, tłuszczami zmyć wodą z dodatkiem detergentów i dobrze wysuszyć. Wyschnięte zacieki wodne zeszczotkować na sucho. Wykonać powłokę izolująco- odcinającą środkiem Caparol AquaSperrgrund (karta informacyjna nr 384). Na powierzchniach silnie zabrudzonych wykonać warstwę wierzchnią farbą Aqua-Inn Nr.1

Drewno i materiały drewnopochodne:
Malować wodorozcieńczalnymi, przyjaznymi dla środowiska lakierami Capacryl Acryl-Lack lub Capacryl PU-Lack.

Uzupełnianie drobnych ubytków:
Po odpowiednim przygotowaniu uzupełniać szpachlówkami Caparol-Akkordspachtel, w razie potrzeby miejsca naprawione zagruntować.

Sposób nakładania
Do wykonania powłoki lazurowej nadają się szczotki malarskie, pędzle, gąbka naturalna, lub ściereczka. Wybór zależny jest od wymaganego efektu końcowego.

Układ warstw na przygotowanych podłożach
Warstwę pośrednia wykonać środkiem Sylitol-Minera, AmphiSilan-Compact lub MultiStructure Style (tylko we wnętrzach) nadając gąbką strukturę powierzchni, w kolorze białym lub zbliżonym do koloru lazury. Tynki strukturalne również nadają się jako warstwa pośrednia. W przypadku gładkich podłoży nie jest możliwe uzyskanie powierzchni bez smug.

Warstwę wierzchnią wykonać zależnie od wymaganego efektu końcowego, poprzez 1-3 krotne nałożenie lazury TopLasur NQG w wybranym kolorze. Transparentność lazury regulujemy poprzez rozcieńczanie wodą do maksymalnie 30%. Kolejne warstwy mogą być nakładane zależnie od potrzeb, metodą „mokre na mokre” lub po przeschnięciu. W celu uniknięcia różnic kolorystycznych na złączach pasm roboczych, lazurę nakładać w jednym cyklu roboczym metodą mokre na mokre.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również