Bardzo proste w obróbce, świetnie izolujące ciepło, a ponadto korzystne dla zdrowia. Drewno, bo o nim mowa, to bezkonkurencyjny materiał do tworzenia mebli, konstrukcji ogrodowych czy zabawek. Aby jednak dobrze spełniało swoją rolę, powinno być odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, pleśnią czy grzybami. Środki do impregnacji i pielęgnacji drewna kupisz w naszym sklepie internetowym. Olej do desek tarasowych, lazura, olej kryjący, preparat przeznaczony do desek kompozytowych – oferujemy wszystkie te produkty. Głęboko wnikają w malowaną powierzchnię, podkreślają naturalność materiału, zapewniają wieloletnią ochronę, a na dodatek są przyjazne środowisku. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto kupić olej do drewna właśnie u nas, a potem dodaj wybrany przez Ciebie produkt do swojego koszyka.

Olej do drewna – co to takiego?

Oleje do drewna to, najprościej mówiąc, środki zabezpieczające ten surowiec, a konkretnie wykonane z niego meble, konstrukcje czy akcesoria. Powinny głęboko wnikać w strukturę materiału, ponieważ tylko w ten sposób chroniona jest nie tylko jego wierzchnia warstwa, ale również wnętrze. Dzięki temu olej wzmacnia deskę i sprawia, że nie straszne jej działanie szkodliwych czynników zewnętrznych: deszczu, zmian temperatur czy promieniowania UV. Oleje do drewna to cała gama produktów, które od siebie różnią się przede wszystkim właściwościami i przeznaczeniem. W naszym sklepie internetowym kupisz je w wielu wariantach do wyboru. Wersje bezbarwne i nadające wybrany kolor, impregnaty ekologiczne, oleje wodne, specjalne środki do parkietów tarasowych czy kompozytowych. Meble, schody, akcesoria ogrodowe, huśtawki, pergole, płoty, altany, zabawki, mosty, kładki – oferowane przez nas preparaty możesz aplikować na te i inne powierzchnie, które zostały wykonane z tego surowca.

Dlaczego warto stosować oleje do drewna?

 • Zwiększenie odporności na korozję.

Olejowanie drewna sprawia, że staje się ono o wiele bardziej odporne na korozję – zarówno chemiczną, jak i biologiczną – a to dzięki zabezpieczeniu surowca przed opadami atmosferycznymi czy zbyt niskimi lub wysokimi temperaturami.

 • Podkreślenie naturalnego piękna drewna.

Szlachetność drewna aż prosi się o to, żeby ją eksponować. Wystarczy, że krzesła, komodę, deski tarasowe czy altanę potraktujesz jedną – bądź dwoma – warstwami odpowiedniego oleju. W ten sposób piękne słoje będą lepiej widoczne.

 • Regulacja wilgotności.

Deski mogą swobodnie oddychać, a drewno dłużej zachowuje swoje właściwości.

 • Wieloletnia ochrona.

Choć drewno impregnujesz raz, to jego ochrona trwa przez długie lata.

 • Głęboka impregnacja.

Olej do deski tarasowej, lazura olejna czy jednowarstwowy olej – każdy z tych produktów przenika do wewnętrznych struktur desek, a dzięki temu precyzyjnie je konserwuje.

 • Prosta aplikacja.

Pędzel – dołączony do większości naszych produktów, czysta i sucha powierzchnia oraz odpowiednia temperatura – to wystarczy, żeby nałożyć olej do drewna i zapewnić swoim meblom, altanie czy akcesoriom ogrodowym ochronę przed korozją, a co za tym idzie zniszczeniem.

 • Produkty przyjazne środowisku.

W naszym asortymencie znajdziesz ekologiczne impregnaty niezawierające rozpuszczalników czy preparaty powstałe na bazie naturalnych olejów, na przykład pokost lniany do drewna. Są one w pełni bezpiecznymi produktami – dla środowiska, a co za tym idzie również dla dzieci.

Olej do drewna na zewnątrz i wewnątrz – rodzaje produktów

Jak wyżej podkreślaliśmy, w sklepie internetowym Farby Do Drewna kupisz wiele rodzajów produktów przeznaczonych do impregnacji konstrukcji drewnianych. Jedną z naszych propozycji jest olej do deski tarasowej, który zabezpiecza powierzchnię przed wyschnięciem, nadaje jej piękny i intensywny kolor, a także jest bardzo wydajny – 2,5-litrowy pojemnik wystarczy Ci do pomalowania około 25 m². Inny produkt to bezzapachowy, niełuszczący się, a na dodatek stworzony na bazie surowców odnawialnych, impregnat do architektury ogrodowej, ale również zabawek czy mebli. Olej do drewna wewnątrz? W tej roli dobrze sprawdzi się na pokost lniany, który dzięki temu, że bazuje tylko na naturalnych składnikach, może być używany w domach i mieszkaniach – do malowania mebli, fasad, blatów, parapetów i wszystkich innych tego typu konstrukcji.

Zastosowanie olejów do drewna

 • Na zewnątrz.

Farba do desek tarasowych, pergoli, domków na drzewie, krzeseł i stołów ogrodowych, elementów elewacji – zaaplikuj wybrany przez Ciebie produkt na drewniane powierzchnie oraz przedłuż ich żywotność.

 • Wewnątrz domów i innych budynków.

Szafy, komody, dekoracje ścian, zabawki – wszystkie te przedmioty warto zabezpieczyć warstwą oleju do drewna.

 • Do drewna i materiałów drewnopodobnych.

W tej kategorii produktów znajdziesz nie tylko preparaty przeznaczone do konstrukcji drewnianych, ale również mebli, sprzętów i akcesoriów wykonanych z materiałów drewnopodobnych.

 • Do starych powierzchni.

Stosując dostępne w naszym sklepie internetowym produkty, na przykład oleje marki Koopmans, nie musisz wcześniej szlifować czy usuwać starych warstw przedmiotów, które zostały nadszarpnięte zębem czasu.

 • Do nowych powierzchni.

Farba do deski tarasowej ochroni dopiero co położony podest przed uszkodzeniami, korozją i zabezpieczy drewno przed wyschnięciem.