Farba do blatów, czyli kompleksowa pielęgnacja

Olejowanie jest niedrogim i prostym sposobem na impregnację drewnianych blatów. Do jego wykonania nie trzeba specjalistycznej wiedzy, wystarczy wysokiej jakości farba do blatu kuchennego. Produkty w naszym sklepie zostały stworzone na bazie naturalnych składników. Dzięki temu każda farba do blatu kuchennego laminowanego jest ekologiczna i bezpieczna nawet dla alergików oraz dzieci. Warto zaznaczyć, że środek ten nie utrzymuje się wyłącznie na powierzchni, ale też dogłębnie nawilża drewno, a farba do blatów zapobiega jego rozsychaniu i pękaniu.

3v3 olej do blatów kuchennych wzmacnia właściwości samoregeneracyjne drewna. Napęczniałe od oleju drewno samo zasklepi rysy i ślady po uszkodzeniu znikną. W pomieszczeniach o dużej wilgotności 3v3 olej do blatów pozwala drewnu oddawać nadmiar wilgoci. Transparentne preparaty sprawdzą się podczas renowacji mebli w aranżacjach w rustykalnym lub skandynawskim stylu. V33 farba do blatów kuchennych sprawi, że powierzchnia będzie prezentować się znakomicie przez długi czas.

Jaka farba do blatu kuchennego pozwoli zadbać o drewno na lata?

Marki Remmers, OSMO, Koompans i 3v3 cieszą się największym uznaniem na polskim rynku impregnatów do drewna. Farba do blatu kuchennego od każdego z tych producentów zabezpieczy powierzchnię na wiele lat. Z wiekiem pozwoli drewnu nabrać szlachetności i sprawi, że będzie się starzeć w elegancki sposób. Dodatkowo 3v3 olej do blatów i pozostałe produkty w tej kategorii pomogą zadbać o zwiększenie odporności drewna na uszkodzenia i drobne zarysowania.

Drewno, które zostanie pokryte tego typu środkiem przestaje się elektryzować. Oprócz tego v33 farba do blatów kuchennych niweluje ich śliskość. Dodatkowym atutem jest końcowy efekt – drewno pięknie się błyszczy. Kolejną zaletą jest łatwe utrzymanie blatu w czystości. 3v3 olej do blatów kuchennych i inne tego typu preparaty to oszczędność, gdyż potrafią zregenerować pojedyncze, zniszczone miejsca, dzięki temu nie ma konieczności wymiany całego blatu.

Jaka farba do kuchennego laminowanego powinna być zaaplikowana na jego powierzchnię?

Sam proces olejowania jest bardzo prosty. 3v3 olej do blatów i pozostałe środki w tej kategorii można nałożyć samodzielnie. Każdą impregnację należy rozpocząć od oczyszczenia i przygotowania powierzchni drewna. Warto delikatnie przeszlifować blat, jeśli nigdy wcześniej nie był pokrywany warstwą ochronną. W ten sposób pory drewna otworzą się, co ułatwi wniknięcie oleju w najgłębsze warstwy materiału.

Następnie pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie: jaka farba do blatu kuchennego będzie najlepszym rozwiązaniem? W tym przypadku wystarczy dobrać odpowiednie wybarwienie, aby zachować styl pomieszczenia. Po wyschnięciu powierzchni do usunięcia zanieczyszczeń bądź plam należy użyć wilgotnej bawełnianej ściereczki. Mamy nadzieję, że będą Państwo zadowoleni z proponowanych przez nas olejów i farb do blatów kuchennych. Dzięki nim drewno będzie zabezpieczone przed korozją chemiczną i biologiczną.