Olejowosk do drewna – jak wpływa na materiał?

Remmers Hartwachs Ol to mieszanka oleju i wosku o właściwościach ochronnych i pielęgnacyjnych drewna. Olejowoski wnikają głęboko w strukturę drewna, konserwują i utwardzają jego wewnętrzne warstwy. Hartwachs tworzy cienką niewidoczną powłokę ochronną na powierzchni drewna. Olej woskowy zabezpiecza drewno przed wnikaniem brudu i wody. Remmers Hartwachs Ol można z powodzeniem użyć do pokrycia drewnianych zabawek dla dzieci. To dowód na to, że ten olej woskowy składa się z substancji bezpiecznych dla naszego zdrowia.

Olej do podłogi sosnowej i nie tylko

Hartwachs, choć wnika głęboko w strukturę drewna, nie zatyka jego porów, umożliwiajac oddychanie materiałowi. Ten olejowosk do parkietu przyciąga mniej kurzu, gdyż powierzchnia nim pokryta nie elektryzuje się i nadaje drewnu naturalny wygląd oraz podkreśla usłojenie. Olej do podłogi sosnowej pozostawia satynową powłokę, co sprawia, że jakiekolwiek zarysowania będą mało widoczne.

Olejowosk – cena dopasowana do jakości

Używanie olejowosku wymaga ok. czterech tygodni na całkowite utwardzenie się w warstwach drewna. Olejowosk do parkietu powinien mieć pierwszy kontakt z wodą dopiero po upływie tego czasu. Wcześniejsze mycie może skutkować pojawieniem się przebarwień i plam. Do usuwania zabrudzeń zaleca się przecieranie zwilżoną ściereczką. Olejowoski nie powinny być poddane na stosowane detergenty. Łatwa aplikacja sprawia, że olejowosk jest bardzo wydajny. Cena w tym przypadku w pełni odpowiada jego jakości. Olejowosk do drewna spełni Państwa oczekiwania!