OSMO farby – woski do drewna inne niż wszystkie

Wosk twardy do mebli tworzy bezbarwną powłokę dzięki naturalnym składnikom. Został opracowany z myślą o profesjonalnym wykończeniu drewnianych powierzchni. Farby transparentne do drewna OSMO  mogą zabezpieczyć nawet najbardziej obciążone powierzchnie drewniane. To oryginalne preparaty inne od tradycyjnych impregnatów dostępnych w wielu marketach budowlanych. OSMO farby tworzą mikroporowatą powłokę chroniącą drewno. To pokrycie pozwala jednocześnie na swobodne oddychanie drewna.

Woski do drewna regulują przyjmowanie i oddawanie wilgoci, co umożliwia utrzymanie we wnętrzach korzystnego dla nich mikroklimatu. Transparentna farba do mebli zabezpiecza przed szybkim ścieraniem, wnikaniem brudu, wodą i plamami. Co najważniejsze, woski twarde do drewna sprawiają, że powierzchnia jest bezpieczna, przyjemna w dotyku i łatwa do utrzymania w czystości. W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia można ją poddać miejscowej renowacji. To ważna cecha, gdy chcemy zaimpregnować meble rapid.

Woski do mebli – zastosowanie i zalety

Farby transparentne do drewna posłużą do bezbarwnego wykończenia powierzchni z desek litych, warstwowych, pokładowych, płyt OSB, parkietów czy podłóg korkowych. Z powodzeniem można wykorzystywać je do dziecięcych zabawek. Twarde woski do drewna nie są szkodliwe zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Bezpieczna powłoka jest zgodna z EN 71.3. Trwałość nałożonej powłoki pozwoli na długo zachować naturalne piękno drewnianej powierzchni. Woski twarde do drewna  ochronią przed nawet najbardziej uporczywymi zabrudzeniami z kawy, wina czy coli.

Farba do drewna biała transparentna umożliwi podkreślenie usłojenia. Drewno wyróżnia się delikatnym i neutralnym wyglądem, ale niektóre środki w naszej ofercie mogą nadać mu wysoki połysk. Wosku do malowania mebli używa się na elementach drewnianych niezbyt intensywnie używanych. W związku z tym można woskować rzeźby, ramy obrazów, tłoczone elementy balustrad, schodów czy balkonów.

Twarde woski do drewna – pierwotne i renowacyjne krycie

W postaci płynnej bądź półpłynnej używane są do zabezpieczenia surowego drewna. Dzięki swojej konsystencji woski do mebli wnikają głęboko w jego strukturę, zapewniając naturalne i głębokie wybarwienie. Z powodzeniem posłużą do pierwszego krycia bądź renowacji drewna pokrytego wcześniej innymi specyfikami. W takiej sytuacji wosk do malowania mebli przed użyciem powinien być naniesiony na odpowiednio oszlifowaną powierzchnię.

Wśród naszych produktów można znaleźć preparat umożliwiający malowanie mebli na srebrno. To świetny sposób na renowację. Taki wosk twardy do mebli ma stałą konsystencję. Jest dostępny jako  pasta lub krem woskowy do drewna. Malowanie mebli na srebrno odbywa się na powłokach poddanych wcześniejszemu przygotowaniu. W ten sposób można odświeżyć i wyrównać kolor drewna na całej powierzchni. Wosk do malowania mebli lub farba do drewna biała transparentna mogą być samodzielnie aplikowane. Z pewnością będą Państwo zadowoleni z proponowanych przez nas produktów.