Posadzka z płytek ceramicznych, podłoga klinkierowa, gresowy parkiet czy podest z terakoty zachwycają pięknym wyglądem, zwłaszcza jeśli są starannie ułożone i mają ciekawy wzór. Niestety bywają również mało praktyczne, przede wszystkim jesienią i zimą. Opady deszczu i śniegu oraz tworzący się podczas mroźnych nocy lód sprawiają, że każda z tych powierzchni może stać się śliska, a to jest nie tylko mało komfortowe, ale również niebezpieczne. Równie często podobne niedogodności pojawiają się w wiatrołapie, łazience czy WC – mokra podłoga po wejściu do domu, kąpieli w wannie czy wyjściu spod prysznica to ryzyko upadku, potknięcia się, ale także powstawania wilgoci i pogorszenia stanu posadzki. Na szczęście znamy rozwiązanie tego problemu. To dostępne w naszym sklepie internetowym skuteczne farby antypoślizgowe, które dają długotrwały efekt, są bardzo proste w aplikacji, a ponadto podkreślają oryginalny kolor malowanej powierzchni.

Czym są farby antypoślizgowe?

Farby antypoślizgowe, to jak sama nazwa wskazuje, preparaty przeznaczone do ochrony antypoślizgowej różnego rodzaju nawierzchni. Te środki na bazie wody zawierają nieorganiczne aktywatory oraz polimery, które na skutek chemicznych reakcji, tworzą trwałe struktury, one zaś sprawiają, że wzrasta poziom tarcia kinetycznego. Farba antypoślizgowa to preparat do samodzielnego zabezpieczenia śliskich parkietów, podłóg, podestów oraz posadzek – wykonanych z gnejsu, gresu, granitu, klinkieru i płytek ceramicznych: zarówno polerowanych, jak też szkliwionych.

Właściwości farb antypoślizgowych

  • Zabezpieczenie przeciwpoślizgowe.

Bezpieczeństwo jest bezcenne; choć brzmi to jak frazes, warto o nie zadbać, aplikując na posadzki – wewnątrz, jak też na zewnątrz budynku – preparaty antypoślizgowe. To szczególnie ważne, jeśli w domu mieszkają dzieci, osoby niepełnosprawne czy seniorzy.

  • Podkreślenie koloru malowanej nawierzchni.

Prócz skutecznej ochrony antypoślizgowej dostępne w naszym sklepie internetowym farby dają inny dodatkowy efekt – sprawiają, że zostaje zachowana oryginalna barwa nawierzchni, a malowany parkiet zyskuje na świeżości.

  • Długotrwałe działanie.

Farby antypoślizgowe to produkty, które raz nałożone na daną powierzchnię, długo zachowują swoje właściwości.

  • Prosta aplikacja.

Do malowania farbą antypoślizgową potrzebny Ci będzie pędzel, wałek albo szczotka. Możesz też użyć ręcznego opryskiwacza. Aplikacja nie jest skomplikowana, a dodatkowo ułatwia ją dołączona do preparatu dokładna instrukcja. Co bardzo ważne, produkt jest gotowy do użycia, nie wymaga więc rozcieńczenia.

Na jakich powierzchniach stosować farby antypoślizgowe?

  • Na zewnątrz.

Schody wejściowe, taras, balkon, weranda – posadzkę w każdym z tych miejsc warto pokryć obfitą warstwą, lub kilkoma, preparatu antypoślizgowego. Aplikacja nie jest trudna ani czasochłonna, a dzięki niej zyskujesz pewność, że wejście do domu – lub inna przestrzeń wokół posesji – jest zabezpieczona przed deszczem, śniegiem czy oblodzeniem.

  • Wewnątrz budynków.

Farby antypoślizgowe to produkty do stosowania także w środku budynków. Płytki łazienkowe, parkiet w przedpokoju, posadzka w ogrodzie zimowym, podłoga przy wejściu na taras czy balkon – wszystkie te powierzchnie warto zabezpieczyć trwałym i skutecznym preparatem.

  • Na starych powierzchniach.

Parkiety czy podłogi lata świetności mające dawno za sobą także wymagają odpowiedniej ochrony. Śliskie posadzki z granitu, gresu, ceramiki czy klinkieru, które wykonywane były kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu, pomaluj dostępnymi w naszym sklepie internetowym środkami antypoślizgowymi.

  • Na nowych powierzchniach.

Jeśli niedawno wprowadziłeś się do nowego domu lub właśnie wyremontowałeś mieszkanie, pamiętaj o odpowiedniej konserwacji podłóg. Aby powierzchnie te nie były śliskie, zabezpiecz je specjalnymi preparatami na bazie wody, nieorganicznych aktywatorów oraz polimerów.