Ponad 40 razy większe zabezpieczenie powierzchni przed promieniowaniem UV? To możliwe! Takie działanie mają farby UV, które skutecznie chronią drewno przed intensywnym działaniem słońca, dostępne w naszym sklepie internetowym. Elewacje, drzwi zewnętrzne, balustrady, podbitki, domki ogrodowe czy wiaty – każda z tych konstrukcji, aby wyglądała nienagannie i służyła Tobie oraz innym domownikom przez lata, wymaga odpowiedniej konserwacji. Ekstremalna ochrona, prosta aplikacja i duża wydajność – takie połączenie cech sprawia, że oferowane przez nas produkty są bezkonkurencyjne w swojej kategorii. Sam się o tym przekonaj, sprawdź ofertę sklepu internetowego Farby Do Drewna, a potem wybierz spośród niej te farby UV, które będą najbardziej odpowiednie do powierzchni, którą chcesz zaimpregnować.

Czym są farby UV?

Farby UV to, jak sama nazwa wskazuje, preparaty, których najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie danej powierzchni przed działaniem promieniowania UV. W zależności od rodzaju, mogą być one stosowane na zewnątrz – do malowania elewacji, balkonów, tarasów, mebli ogrodowych czy huśtawek, jak też wewnątrz budynków – gdzie aplikowane są na blaty, drzwi czy elementy dekoracyjne ścian. Oprócz zabezpieczenia drewna przed nadmiernym działaniem słońca, środki te mogą nadawać mu wiele innych właściwości: chronić przed deszczem, nadawać połysk, rozjaśniać kolor. Jeśli szczególnie zależy Ci na którymś z tych rezultatów, przed wyborem produktu, sprawdź szczegółowe informacje na temat jego działania.

Farba UV i jej właściwości

  • Wysoka ochrona UV.

Jak już wyżej podkreśliliśmy, podstawowym zadaniem tego typu farb jest zabezpieczenie przed nadmiernym promieniowaniem UV – produkty bez filtra nie zapewniają takiej ochrony. Dzięki odpowiedniej impregnacji drewniane konstrukcje, meble, sprzęty czy akcesoria są trwalsze, a Ty możesz dłużej cieszyć się ich pięknem i funkcjonalnością.

  • Łatwa aplikacja.

Sposób impregnacji drewna farbą UV jest różny dla poszczególnych produktów. Jednak co najważniejsze, nie wymaga on specjalistycznej wiedzy czy narzędzi. Pamiętaj tylko, żeby zabezpieczana powierzchnia była sucha, drewno surowe zostało przeszlifowane papierem ściernym, a to wcześniej pokryte lazurą oczyszczone i zmatowione. Warto podkreślić, że proponowane przez nas preparaty nie kapią i nie tworzą mało estetycznych smug czy zacieków – to również znacznie ułatwia prace konserwacyjne.

  • Odporność na wilgoć i opady deszczu.

Na kondycję drewna negatywnie wpływa nie tylko promieniowanie UV, ale również deszcz czy śnieg. Stosując, dostępne w tej kategorii produktów, farby chronisz deski przed nadmierną wilgotnością. A to dzięki hydrofobowej formule, która sprawia, że woda zamiast wnikać w wewnętrzne warstwy surowca, tylko spływa po jego powierzchni.

  • Podkreślenie piękna drewna.

Oryginalne naturalne słoje zostają utrwalone, a drewniane posadzki, drzwi, altany czy płoty prezentują się jeszcze lepiej niż przed impregnacją.

Zastosowanie farb z filtrem UV, które kupisz w naszym sklepie internetowym

  • Drewno zewnętrzne.

Powierzchnie narażone na silne promieniowanie słoneczne, a także inne, negatywnie wpływające na stan drewna, czynniki atmosferyczne – elewacje z desek, okna, drzwi, płoty, bramy, ogrodzenia, domki dla dzieci, huśtawki, belki, pergole, altany, meble ogrodowe.

  • Drewno wewnętrzne.

Farba UV do ścian pokrytych drewnianymi deskami, blatów, parapetów, mebli, drzwi, schodów, a nawet zabawek dla dzieci – dostępne w tej kategorii produkty możesz stosować na wielu różnych powierzchniach.