Beton, kamień, kostka – popularne, trwałe i praktyczne materiały, które zdobią nasze posesje i sprawiają, że korzystanie z nich jest bardziej komfortowe – w końcu o wiele przyjemniej przejść po wyłożonym brukiem chodniku niż błotnistej ścieżce. Aby jednak jak najdłużej pełniły swoje zadanie, powinniśmy o nie odpowiednio dbać. Podstawą jest staranna impregnacja. W naszym sklepie internetowym kupisz profesjonalne preparaty zabezpieczające tego typu podłoża. Impregnaty do betonu, farby do kamienia, środki zabezpieczające kostkę – sprawdź całą ofertę i wybierz spośród niej te produkty, które są dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Gotowe do użycia, wydajne i o szerokim zastosowaniu czynią impregnację łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej!

Impregnaty do kamienia i nie tylko

Zacznijmy od tego, czym są impregnaty. W największym skrócie produkty te można określić jako preparaty zabezpieczające dany surowiec przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. W naszym sklepie internetowym kupisz tego typu środki w wielu wersjach do wyboru, a w tym dziale proponujemy Ci impregnaty do kamienia, kostki i betonu. Ułatwiają one utrzymanie danej powierzchni w czystości, chronią ją przed powstawaniem zabrudzeń, zapobiegają wnikaniu w wewnętrzne struktury materiału wody czy kurzu. W zależności od rodzaju produktu, podkreślają naturalną barwę danego surowca lub zmieniają ją, na przykład dając efekt mokrego kamienia. Wszystkie zamknięte są w wygodnych do dozowania pojemnikach, a do Twojej dyspozycji są opakowania o różnych pojemnościach – możesz wybrać preparat 1- lub 5-litrowy. Jaki będzie lepszy? Łatwo to obliczysz: 1 litr produktu wystarczy Ci na pomalowanie od 5 do 11 m². Niezależnie od tego, na który z nich się zdecydujesz, aplikacja nie sprawi Ci trudności – do każdego impregnatu dołączamy instrukcję stosowania oraz poręczny pędzel – łatwo rozprowadzisz nim środek na zabezpieczanej powierzchni.

Dlaczego warto stosować impregnaty do betonu i farby do kamienia?

  • Obniżają nasiąkliwość podłoża.

W naszej ofercie znajdziesz impregnaty do betonu, kostki i kamienia wykonane na bazie siloksanów, które skutecznie zabezpieczają materiały te przed wnikaniem w ich struktury wody – pochodzącej z opadów deszczu czy śniegu.

  • Podnoszą odporność na zabrudzenia.

Wykwity, plamy, kurz – farby do kamienia, betonu i kostki chronią zaimpregnowaną powierzchnię przed powstawaniem mało efektownie wyglądających zabrudzeń. Dzięki temu pielęgnacja danego materiału jest łatwiejsza, a jego żywotność dłuższa.

  • Podkreślają naturalny kolor kamienia lub zmieniają go.

W naszej ofercie znajdziesz produkty, które – w zależności od rodzaju – uwydatniają piękno oryginalnej barwy kamienia lub przekształcają ją – dzięki temu impregnując powierzchnię, możesz uzyskać na przykład efekt mokrego betonu.

  • Nie zwiększają śliskości podłoża.

Nie martw się, po malowaniu powierzchnia kostki czy betonu nie będzie bardziej śliska. Dostępne w naszym sklepie internetowym produkty nie mają na to wpływu.

Impregnat do betonu na zewnątrz i inne rodzaje produktów

Jak wyżej pisaliśmy, w naszej hurtowni online kupisz preparaty, które przeznaczone są do zabezpieczania różnego rodzaju powierzchni, w tym impregnaty do betonu na zewnątrz i do stosowania wewnątrz budynków – te drugie mają neutralny zapach – oraz środki do kostki brukowej i kamienia. Sklep internetowy Farby Do Drewna to także produkty do ochrony powierzchni nowych i starych, których lata świetności dawno już minęły. Podjazdy, ścieżki, schody, tarasy, chodniki – wszystkie te miejsca zaimpregnujesz środkami dostępnymi w tym dziale.