Naturalny, piękny, doskonale przewodzący ciepło, w budownictwie stosowany już od starożytności – marmur, bo o nim mowa, to szlachetny materiał, który zdobi zarówno zewnętrzne elementy posesji, jak i wnętrza domów czy firm. Jeśli chcesz, żeby jak najdłużej zachował swój bezpretensjonalny urok, pamiętaj o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Wybierz najlepszy impregnat do marmuru – dający długotrwały efekt, chroniący przed zabrudzeniami i nie wpływający na śliskość podłoża. Spełniający te wysokie wymagania preparat kupisz w sklepie internetowym Farby Do Drewna. Sprawdź, jakie środki znajdziesz w naszej ofercie. Dowiedz się również, jakie właściwości ma dobry impregnat do marmuru oraz jak go stosować, żeby uzyskać pożądany efekt.

Czym jest impregnat do marmuru?

Impregnaty to, w dużym uproszczeniu, środki chroniące dany materiał przed niekorzystnie działającymi na jego kondycję czynnikami – takimi jak złe warunki atmosferyczne czy niektóre związki chemiczne. Preparaty te warto stosować również dlatego, że nadają powierzchniom, na które są nanoszone, określonych właściwości – na przykład zmieniają ich kolor. W sklepie internetowym Farby Do Drewna kupisz impregnaty, które przeznaczone są do zabezpieczenia wielu rodzajów powierzchni, a w tej kategorii polecamy Ci środki chroniące przed zabrudzeniami i konserwujące marmur. Produkty te długotrwale zabezpieczają posadzki, ściany, schody, blaty i inne powierzchnie, jakie pokrywa ten materiał. W naszej ofercie znajdziesz impregnat do marmuru w wersji gotowej do użycia, dlatego nie musisz go rozcieńczać. To nie wszystko, niezależnie od tego, jak chłonne jest podłoże, środek ten aplikujesz tylko raz! Wystarczy jedna grubsza warstwa, aby zabezpieczyć daną powierzchnię. Pamiętaj tylko, żeby kupić odpowiednią ilość preparatu. 1-litrowe opakowanie wystarczy Ci na pokrycie około 20 m². Impregnaty do marmuru zestawiamy z poręcznymi pędzlami od polskiego producenta; składając zamówienie, akcesorium to – nieodzowne podczas aplikacji preparatu – dostaniesz od nas gratis!

Jakie właściwości ma dobry impregnat do marmuru?

  • Zabezpiecza przed zabrudzeniami.

Daje efekt tzw. SUPER ANTY-PLAMY, czyli chroni impregnowaną powierzchnię przed powstawaniem nieestetycznych przebarwień.

  • Zmienia kolor podłoża.

Impregnat do marmuru wpływa na jego kolor – sprawia, że pomalowana powierzchnia wyglądem przypomina mokry kamień.

  • Nie zwiększa śliskości powierzchni.

Jeśli zastanawiasz się, jaki impregnat do marmuru wybrać, podpowiadamy– taki, który nie sprawi, że pomalowana nim posadzka czy schody będą śliskie. Warunek ten spełniają dostępne w naszym sklepie internetowym produkty.

  • Jest wydajny.

Jak przystało na dobry impregnat do marmuru, proponowany przez nas preparat wystarczy Ci na pokrycie dużej powierzchni, a to dlatego, że nakładasz go tylko jeden raz!

Impregnaty do marmuru dostępne w sklepie internetowym Farby Do Drewna i ich zastosowanie

  • Na zewnątrz budynków.

Schody wejściowe do domu, elementy elewacji, fasady, parapety – nasze produkty dostępne w tej kategorii możesz zastosować na wszystkich tych powierzchniach. Aplikacja nie będzie czasochłonna, a efekt pozytywnie Cię zaskoczy.

  • Wewnątrz budynków.

Posadzka w salonie czy jadalni, schody, parapety, wyspy i blaty kuchenne, płytki łazienkowe, wanny – wybierz najlepszy impregnat do marmuru, który zabezpieczy każdą z tych powierzchni w Twoim domu czy firmie.

  • Na starych powierzchniach.

Choć marmur jest trwały i odporny na uszkodzenia, z biegiem lat może stracić na uroku. Na posadzce, czy płytkach nadszarpniętych zębem czasu, zastosuj skuteczny impregnat.

  • Na nowych powierzchniach.

Marmur to materiał luksusowy, dlatego koniecznie zadbaj o jego odpowiednie zabezpieczenie – co dopiero wyłożoną nim podłogę czy wannę, która jest pokryta zrobionymi z niego płytkami, potraktuj solidną warstwą impregnatu.

  • Podłoża wykonane z marmuru.

Wszystkie marmurowe powierzchnie, które nie są pokryte woskiem, nabłyszczaczem, tłuszczem czy powłoką polimerową zabezpieczysz produktami z tej kategorii.

Jak impregnować marmur?

Impregnowanie marmuru nie jest trudne, jeśli jednak chcesz, żeby przyniosło maksymalnie dobre efekty, odpowiednio przygotuj powierzchnię, którą masz zamiar zabezpieczyć. Jak to zrobić? Zacznij od oczyszczenia jej z brudu, kurzu, patyny, a także sypkich fragmentów innych materiałów, resztek farb oraz wykwitów solnych. Pamiętaj, że podłoże musi być suche – w żadnym wypadku wilgotne. Co jeszcze warto wiedzieć? Proponowany przez nas preparat nie może być stosowany na powierzchniach o wysokim stopniu zasolenia, a to dlatego, że wpływa to destrukcyjnie na tego rodzaju materiał. Ponadto przed impregnacją zabezpiecz wszystkie znajdujące się w pobliżu przedmioty, rośliny oraz sprzęty; plastikowe listwy, profile aluminiowe, meble czy dywany nie powinny mieć kontaktu z preparatem. Pora przystąpić do pracy: impregnat możesz nanieść miękkim wałkiem lub pędzlem, który dołączamy do oferowanych przez nas produktów. Aplikuj jedną, ale dość grubą – około 1-milimetrową – warstwę środka. Jeśli na powierzchni zostały pozostałości impregnatu, usuń je po około 15 minutach, zrób to przy pomocy delikatnej, miękkiej ściereczki. Po upływie godziny spoleruj impregnowane miejsce – mechanicznie bądź ręcznie. To wszystko! Pamiętaj tylko, żeby przez 72 godziny od zakończenia prac nie wchodzić na zabezpieczoną powierzchnię, nie myć jej i niczego na niej nie stawiać. Ponadto przez ten czas, a także podczas trwania impregnacji, dokładnie wietrz pomieszczenie.