Elewacje, dekoracje ścian, ogrodzenia, mury, a nawet grille – piaskowiec to efektowny materiał budowlany, który ma szerokie zastosowanie – zarówno w architekturze ogrodowej, jak też we wnętrzach. Odznacza się charakterystyczną ziarnistą powierzchnią, która wyglądem przypomina drobinki piasku. Żeby jak najdłużej zdobił dom, warto zadbać o jego konserwację. W sklepie internetowym Farby Do Drewna kupisz impregnaty do piaskowca, które podkreślają oryginalny kolor tego surowca, zmniejszają nasiąkliwość podłoża, a na dodatek są łatwe w aplikacji. Sprawdź oferowane przez nas w tej kategorii produkty i dodaj wybrane z nich do swojego koszyka. To preparaty gotowe do użycia – malowanie piaskowca jeszcze nigdy nie było tak proste!

Czym są impregnaty do piaskowca?

Impregnat to, najprościej mówiąc, preparat zabezpieczający dany materiał przed mającymi na niego destrukcyjny wpływ czynnikami – na przykład wodą czy skażeniami biologicznymi. W naszym sklepie internetowym kupisz produkty tego typu przeznaczone do ochrony różnych surowców. W tym dziale proponujemy Ci impregnaty do piaskowca na zewnątrz i do wnętrz. To wodne, hydrofobizujące środki, które nie zmieniają barwy kamienia. Wykonane są z siloksanów, czyli związków chemicznych mających właściwości chroniące przed przenikaniem wody do danego materiału. W naszej ofercie znajdziesz produkty do malowania piaskowca w dwóch wariantach do wyboru: w wersji standardowej i do ścian. Oba zamknięte są w 1-litrowych, wygodnych do dozowania, butelkach. Co ważne, są bardzo wydajne, a jedno takie opakowanie wystarcza na pomalowanie od 5 do 11 m². Aby ułatwić Ci aplikację środka, do każdego z produktów dołączamy pędzel od polskiego producenta. Jeśli wolisz, możesz użyć wałka, a na większych powierzchniach najlepiej sprawdzi się urządzenie natryskowe z dyszą, która sprawi, że równomierne rozprowadzenie impregnatu będzie jeszcze prostsze.

Malowanie piaskowca – dlaczego warto je wykonywać?

  • Redukuje nasiąkliwość powierzchni.

Malowanie piaskowca to przede wszystkim ochrona przed negatywnym działaniem wody opadowej – pochodzącej z deszczu i śniegu. Ponadto taka konserwacja materiału zabezpiecza go przed wnikaniem w strukturę kamienia szkodliwych związków chemicznych.

  • Nie zwiększa śliskości.

Nie musisz martwić się, że po malowaniu powierzchnia piaskowca będzie bardziej śliska. Oferowane przez nas produkty nie mają na to wpływu.

  • Podkreśla oryginalny kolor kamienia.

Po impregnacji beżowy, szary czy biały piaskowiec nie tylko zachowa swoją naturalną barwę, ale zostanie ona też podkreślona, dzięki czemu kamień będzie prezentował się jeszcze lepiej niż dotychczas!

  • Podnosi odporność na zabrudzenia i wykwity.

Impregnat do piaskowca na zewnątrz i do wnętrz zabezpiecza powierzchnię, na którą został aplikowany, przed powstawaniem skażeń biologicznych, plam i zabrudzeń, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na żywotność tego materiału.

Impregnat do piaskowca na zewnątrz i do wnętrz

Jak wyżej wspominaliśmy, w naszej hurtowni online kupisz produkty do zabezpieczania różnego typu materiałów, w tym impregnaty do piaskowca na zewnątrz i do stosowania wewnątrz budynków, a to dlatego, że mają naturalny, niedrażniący zapach. Są one przeznaczone do zabezpieczania zarówno nowych, jak i starych powierzchni, które lata świetności mają dawno za sobą. Elewacje budynków, posadzki tarasowe, ogrodzenia, grille, balustrady, fasady, schody, kominki, a nawet pomniki – wszystkie te konstrukcje zabezpieczysz preparatami dostępnymi w sklepie internetowym Farby do Drewna.