Drewno to naturalny, piękny, niewychodzący z mody i uniwersalny materiał. Nie jest jednak pozbawiony wad. To surowiec łatwopalny, dlatego decydując się na meble, podłogi, boazerię czy elementy architektury ogrodowej, które są z niego wykonane, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Farba ogniochronna do drewna przekształca to tworzywo w materiał niezapalny – lub trudno zapalny – a co za tym idzie, zabezpiecza je przed ewentualnym pożarem. Produkty tego typu kupisz w naszym sklepie internetowym – sprawdź wszystkie dostępne w tej kategorii preparaty, a potem dodaj wybrany z nich do swojego koszyka. Gotowe do użycia, wydajne i mające szerokie zastosowanie sprawiają, że impregnacja jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Farba do drewna ogniochronna – co to takiego?

Farba ogniochronna do drewna, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest do zabezpieczenia mebli, konstrukcji czy akcesoriów wykonanych z drewna oraz tworzyw drewnopodobnych przed działaniem ognia. Jednoskładnikowy, bazujący na dihydratycie diwodorofosforanu żelaza, preparat modyfikuje materiał w tworzywo trudno zapalne. Dzięki temu pokryta środkiem powierzchnia nie wydziela dymu, a w jej pobliżu nie opadają płonące krople. Farba do drewna ogniochronna to preparat wodny, niepalny i niestwarzający ryzyka wybuchu. Ponadto jest on w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt, a to dlatego, że nie wydziela gazów i nie ma działania toksycznego. W naszym sklepie internetowym kupisz tego rodzaju produkty w dwóch pojemnościach do wyboru – możesz zdecydować się na mniejszą 5-litrową wersję lub duże 20-litrowe opakowanie. Która opcja będzie lepsza? Łatwo to obliczysz: 270 ml farby pokrywa 1 m² powierzchni. Do każdego z produktów dołączamy rękawice – dzięki temu aplikacja środka jest maksymalnie bezpieczna i łatwa.

Farba ogniochronna do drewna i jej właściwości

  • Działa przeciwogniowo.

Modyfikuje struktury drewna w ten sposób, że stają się one materiałami trudno zapalnymi.

  • Nie wypłukuje się.

A to dlatego, że nie jest preparatem solnym, może więc być bez obaw stosowany na zewnątrz, na powierzchniach narażonych na opady deszczu czy śniegu. Po wyschnięciu środek ten jest odporny na wymywanie.

  • Nie wpływa na kolor drewna.

Poprawia strukturę malowanych konstrukcji, ale nie zmienia ich barwy.

  • Jest bezpieczny.

Nie zawiera szkodliwych biocydów, a ponadto jest niepalny.

  • Zmniejsza ryzyko rozwoju grzybów i pleśni.

A to dzięki temu, że składniki zawarte w farbie do drewna ogniochronnej są związane chemicznie z celulozą, która tworzy blokadę dla rozmnażania się grzybów.

Zastosowanie preparatów ogniochronnych

Oferowane w naszym sklepie internetowym produkty z tej kategorii przeznaczone są nie tylko do konstrukcji drewnianych, ale również tych wykonanych z materiałów drewnopodobnych – możesz malować nimi zarówno deski lite, jak i sklejkę. Jedyna różnica jest taka, że te pierwsze zostają lepiej zabezpieczone przed ogniem niż tworzywa kompozytowe, które gorzej chłonną impregnat i zawierają dużo żywic syntetycznych. Farba ogniochronna do drewna nadaje się malowania różnego rodzaju konstrukcji: pergoli, domków ogrodowych czy altan. Możesz aplikować ją na podbitki, elementy elewacji, posadzkę tarasową. Ponadto wykorzystywana jest do ochrony przeciwogniowej mebli, boazerii czy fasad. Co ważne, jej aplikacja nie jest skomplikowana. Żeby ją wykonać, możesz użyć pędzla, wałka bądź urządzenia natryskowego. Farbę tę nałożysz też zanurzeniowo lub próżniowo-ciśnieniowo. Sam zdecyduj, która metoda najbardziej Ci odpowiada.