Meble to nie tylko element wyposażenia, ale także ozdoba wnętrza. Jeśli chcesz poprawić ich wygląd, przedłużyć ich żywotność i zabezpieczyć je przed uszkodzeniem – użyj produktów dostępnych w tym dziale naszego asortymentu. Zamów lakier do mebli ogrodowych, drewnianych, malowanych, kuchennych bądź ogrodowych. Farba do boazerii, olejowosk, lazura akrylowa – to kolejne oferowane przez nas w tej kategorii produkty. Przejrzyj je wszystkie i wybierz te, których działanie, pojemność i właściwości są najodpowiedniejsze do wykonania zaplanowanych przez Ciebie prac.

Lakier do mebli kuchennych, drewnianych, ogrodowych i innych

Lakiery do mebli to środki służące do zabezpieczania stołów, krzeseł, zabudowy kuchennej, zestawów ogrodowych i innego wyposażenia wykonanego z drewna. Preparaty te tworzą na takich powierzchniach ochronną powłokę, która zapobiega uszkodzeniom mechanicznym, a także zabezpiecza je przed niekorzystnym działaniem czynników biologicznych. W naszym sklepie internetowym zaopatrzysz się w lakier do mebli malowanych, kuchennych, ogrodowych czy boazerii. Wszystkie te produkty łączy prosta aplikacja i duża wydajność. Różnią się między sobą natomiast kolorem, pojemnością czy dodatkowymi właściwościami.

Lakiery do mebli i ich rodzaje – produkty dostępne w naszym sklepie internetowym

  • Lakier do renowacji mebli.

Chcesz odświeżyć wygląd nadgryzionych zębem czasu mebli? Najprostszym sposobem na renowację starego stołu czy zabudowy kuchennej jest pomalowanie ich dobrym lakierem. W naszym asortymencie znajdziesz środki, które podkreślą naturalne piękno tego materiału oraz farby barwiące je na mniej lub bardziej intensywne kolory.

  • Lazura akrylowa.

Łatwe malowanie bez ryzyka powstawania zacieków? Jeśli cenisz wygodne rozwiązania, lazura akrylowa to produkt dla Ciebie. Jest prosta w aplikacji, a na dodatek przyjazna dla środowiska.

  • Lakier do boazerii.

W tym dziale naszego asortymentu umieściliśmy nie tylko produkty przeznaczone do malowania mebli, ale również takie, którymi możesz pokryć boazerię. W zależności od rodzaju preparatu pozostawia on na powierzchni desek idealnie matowe wykończenie lub satynowy połysk.

Kolorowy czy bezbarwny? Jaki lakier do mebli wybrać?

W sklepie internetowym farbydodrewna.pl proponujemy zarówno kolorowe, jak i bezbarwne lakiery do mebli drewnianych. Na który z nich najlepiej się zdecydować? Jeśli zależy Ci przede wszystkim na zabezpieczeniu danej powierzchni, lepszym wyborem będzie wersja bezbarwna. Chcesz odmienić wygląd blatu, stołu czy szafek? W takim wypadku sprawdzi się kolorowa farba do mebli kuchennych.

Lakier do mebli – na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Zastanawiasz się, jaki lakier do mebli wybrać? Zacznij od sprawdzenia przeznaczenia produktu. Jak pisaliśmy wyżej, inne preparaty są odpowiednie do mebli znajdujących się wewnątrz budynku, inne do wyposażenia ogrodowego, a jeszcze inne boazerii. Możesz też zdecydować się na środek uniwersalny, którym pomalujesz zarówno stół i krzesła na tarasie, jak i komodę w salonie.

Po drugie, dobierz optymalną pojemność produktu. Lakier do mebli w niewielkim opakowaniu, na przykład 750-mililitrowym, będzie odpowiedni do pomalowania małego pojedynczego mebla. Z kolei na preparat o pojemności 5 czy 20 litrów zdecyduj się, jeśli chcesz zabezpieczyć całą zabudowę kuchenną lub zestaw ogrodowy.

O czym jeszcze warto pamiętać, kupując lakier do mebli? Istotny jest czas schnięcia preparatu. Zwróć na to uwagę zwłaszcza wtedy, kiedy szukasz produktu do pomalowania sprzętów znajdujących się na zewnątrz – to ważne, ponieważ w trakcie wykonywania prac na świeżym powietrzu może zmienić się pogoda, na przykład zacznie padać deszcz, i lakier nie zdąży wyschnąć.

Lakier do drewna może sprawić, że pomalowana powierzchnia będzie matowa, półmatowa lub lśniąca. Kupując produkt, sprawdź, jaki efekt pozostawia on na meblach. Na matowych frontach nie są widoczne ślady użytkowania, na błyszczących blatach osadza się mniej kurzu, a półmatowe wykończenia stanowią kompromis pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Zdecyduj, która z tych opcji najbardziej Ci odpowiada.