Drewniane schody nie tylko łączą ze sobą poszczególne kondygnacje domu, ale dzięki naturalności materiału, z którego zostały wykonane, stanowią również jego bezpretensjonalną ozdobę. Jeśli chcesz, żeby zachwycały swym wyglądem przez długie lata, pamiętaj o ich odpowiedniej pielęgnacji. Do tego przydadzą Ci się niezawodne lakiery do schodów drewnianych znajdujące się w tym dziale naszego asortymentu.

Jakie są rodzaje lakierów do schodów drewnianych? Na który z produktów najlepiej się zdecydować? Podpowiadamy poniżej. Przeczytaj nasze porady, a potem sprawdź dostępne w sklepie internetowym farbydodrewna.pl produkty. Lakier do schodów dębowych, sosnowych, bambusowych – to tylko część naszego asortymentu.

Czym są lakiery do schodów?

Lakiery do schodów drewnianych to preparaty służące do zabezpieczania powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi czy niekorzystnym działaniem chemikaliów. Środki te tworzą na deskach ochronną, odporną na zarysowania i ścieranie powłokę. W naszej ofercie znajdziesz również lakier do schodów mający działanie antypoślizgowe czy taki, który nie powoduje trzeszczenia podczas chodzenia po poszczególnych stopniach.

W sklepie internetowym farbydodrewna.pl kupisz te produkty w wielu wersjach do wyboru. Lakier do schodów sosnowych, bezbarwny środek do malowania drewna, olej do schodów – to niektóre z naszych propozycji. Ich wspólnymi cechami są prosta aplikacja oraz duża wydajność. Różnią się natomiast pojemnością, kolorem i dodatkowymi właściwościami.

Lakier na schody – rodzaje produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym

  • Wodne.

Niedrażniący zapach, wysoka odporność na ścieranie i szybkie schnięcie? Wodny lakier do schodów drewnianych stanowi udane połączenie wszystkich tych cech. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, możesz zdecydować się na wersję pozostawiającą matową lub błyszczącą powłokę.

  • Na bazie żywicy alkidowej.

Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć schody przed uszkodzeniami i jednocześnie nadać malowanej powierzchni właściwości antypoślizgowe, zdecyduj się na lakier, którego spoiwem jest żywica alkidowa. Taka farba doskonale się rozprowadza, nawilża deski oraz nadaje im efektowny połysk.

  • Bezbarwne.

Bezbarwny olej do schodów drewnianych podkreśli naturalne piękno tego materiału. Jeśli cenisz proste i bezpretensjonalne rozwiązania, to zdecydowanie produkt dla Ciebie.

  • Kolorowe.

Czyli barwiący olej do schodów. Za pomocą niego możesz uwydatnić słoje albo nadać drewnu bardziej intensywny odcień.

Jaki lakier do schodów drewnianych wybrać?

Zastanawiasz się, jaki olej do schodów dębowych będzie najlepszy albo, który lakier wybrać do pomalowania sosnowych desek? Podpowiadamy! Zacznij od sprawdzenia przeznaczenia danego preparatu. Przeczytaj opis producenta – zawiera on informacje o tym, czy środek nadaje się do malowania danego gatunku drewna, a także, w jakich warunkach można go używać: w pomieszczeniach, na zewnątrz czy wnętrza statków. Wśród wielu produktów tego typu znajdziesz preparaty o konkretnym przeznaczeniu, jak również uniwersalne, które nadają się do pokrycia zarówno schodów w domu, jak i na tarasie.

Ważna jest także pojemność danego produktu. Niewielkie, na przykład 750-mililitrowe opakowanie będzie odpowiednie do pomalowania małej powierzchni, takiej jak kilka stopni prowadzących na taras czy do wejścia do domu. Z kolei większe oleje do schodów drewnianych o pojemności 5 czy 20 litrów wybierz wtedy, jeśli chcesz zabezpieczyć dużą powierzchnię.

Lakier na schody drewniane – zastosowanie produktów, które kupisz w sklepie internetowym farbydodrewna.pl

W tym dziale naszego asortymentu kupisz produkty, którymi możesz pokryć:

  • schody w domach i mieszkaniach,
  • schody w firmach i innych budynkach użyteczności publicznej,
  • schody zewnętrzne – na przykład wejściowe czy tarasowe,
  • drewniane elementy zabudowy wnętrz,
  • elementy wyposażenia sauny,
  • drewnianą zabudowę wnętrz statków, jachtów i łodzi.