Olej do drewna, który jest prosty w aplikacji, chroni przed sinizną, grzybami oraz promieniowaniem UV, a na dodatek jest wydajny? Taką kompilację cech tworzą oferowane przez nas w tym dziale produkty. Przeczytaj, co jeszcze wyróżnia oleje do impregnacji drewna termowanego, sprawdź różne rodzaje dostępnych w sklepie internetowym farbydodrewna.pl preparatów i dodaj do swojego koszyka ten z nich, którego właściwości najbardziej Ci odpowiadają.

Olej do impregnacji drewna termowanego – co to takiego?

Termowanie to – jak sama nazwa wskazuje – termiczna obróbka drewna, dzięki której staje się ono trwalsze i mniej podatne na zmiany temperatury, wodę oraz szkodniki. W tym dziale naszego asortymentu znajdziesz oleje przeznaczone do impregnacji desek, które poddane były takiemu procesowi.

Preparaty tego typu redukują powstawanie pęknięć na powierzchni drewna, zmniejszają ryzyko jego pęcznienia, a ponadto jeszcze bardziej zwiększają odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV. Stosując takie środki, zapewniasz swoim meblom ogrodowym, czy deskom tarasowym, maksymalną ochronę.

Olej do impregnowania drewna – produkty, które kupisz w naszym sklepie internetowym

Jednym z produktów, które oferujemy w tej kategorii sklepu internetowego farbydodrewna.pl, jest olej wodny do drewna. Preparat ten cechuje niska zawartość rozpuszczalnika, a w jego składzie przeważają surowce odnawialne. Co ważne, jest trzykrotnie trwalszy niż inne tego typu środki!

Kolejny przyjazny dla środowiska preparat to olej do impregnacji drewna powstały na bazie oleju lnianego. Intensywnie chroni, jest łatwy w aplikacji, a ponadto eksponuje naturalne piękno tego surowca.

Nasza kolejna propozycja to klasyczny olej do drewna Remmers, który przeznaczony jest do pielęgnacji szlachetnych gatunków drewna. Zdecyduj się na niego, jeśli chcesz zabezpieczyć parkiet tarasowy czy meble ogrodowe przed szarzeniem. Dodatkowo ten olej do drewna pięknie podkreśla usłojenie desek.

Olej do drewna termowanego i jego zastosowanie

Oleje do drewna, które znajdziesz w tym dziale naszego asortymentu, przeznaczone są do malowania:

  • architektury ogrodowej,
  • mebli ogrodowych,
  • desek tarasowych,
  • elewacji,
  • innych konstrukcji i przedmiotów wykonanych z drewna termowanego.