Impregnat ognioochronny do drewna HolzProf 5l Bezbarwny

570,40  600  cena obniżona: promocja cenowa na produkt
Ilość
Wysyłka do 1-3 dni roboczych

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

PREPARAT OGNIOCHRONNY HOLZ-PROF 5l

HOLZProf jest jednoskładnikowym impregnatem przeciwogniowym do drewna oraz wyrobów drewnopochodnych. Przekształca drewno w materiał niezapalny lub trudno zapalny o ograniczonym udziale w pożarze, bez wydzielania dymu oraz odpadających płonących kropel. W oparciu normę PN-EN 13501-1:2010 (SBI EN 13823:2010 oraz ISO 11925-2) drewno lite zabezpieczone preparatem HOLZProf uzyskało najwyższą euro klasę z możliwych dla materiałów organicznych: B-s1, d0. Sklejka, jako materiał kompozytowy o ograniczonej chłonności impregnatu oraz dużej zawartości żywic syntetycznych uzyskała wynik C-s1,d0.

Jednoskładnikowy preparat HOLZProf jest gotowym do użycia środkiem wodnym, niepalnym, nie stwarzający zagorzenia wybuchem. Bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt: nie wykazuje właściwości toksycznych lub rakotwórczych, nie wydziela żadnych gazów lub substancji stanowiących zagrożenie. Na stałe wiąże się z celulozą tworząc niewymywaną barierę ochronną. Warstwa ta ogranicza rozwój grzybów i pleśni oraz działanie tzw. szkodników technicznych drewna.

Obszary stosowania:
- konstrukcje drewniane,
- fasady drewniane,
- tarasy drewniane,
- podbitki,
- boazerie drewniane,
- mebli,
- podłóg drewnianych

Właściwości:
- produkt wodny, niesklasyfikowany jako szkodliwy dla zdrowia oraz środowiska naturalnego,
- nie jest preparatem powłokotwórczym jak farby, lazury lub lakiery pęczniejące - może być      stosowany na podłogach i tarasach gdzie występuje ścieralność powłok.
- nie jest preparatem solnym, wymywającym się w warunkach zewnętrznych,
- zastosowanie na gatunkach drewna iglastego i liściastego w tym drewno twarde oraz miękkie. Zabezpiecza również materiały modyfikowane tj. kompozyt ligno-celelozowy, Accoya, LVL, sklejkę oraz wyroby Thermo-Wood,
- modyfikuje, polepszając strukturę zewnętrzną, nie zmienia kolorystyki drewna,
- zastosowanie wewnątez i na zewnątez budynków wg NT Build 504, NT FIRE 053, 054 (ISO 5660)
- po wyschnięciu produkt odporny na wymywanie, na stałe łączy się z celulozą,
- wnika w struktury drewna na głębokość 2-5mm, bez zamykania jego porów,
- nakładanie: natryskowo, pędzlem, wałkiem, zanurzeniowo lub próżniowo-ciśnieniowo,
- nie zawiera biocydów, jest niepalny, bezpieczny i niestwarzający zagrożenia wybuchem,
- związany chemicznie na stałe z celulozą, tworzy barierę ograniczającą rozwój grzybów, pleśni i sinizny,
- bezwonny, bezbarwny nie wykazuje własności toksycznych i rakotwórczych,
- nie wpływa negatywnie na klejenie lub nakładanie powłok dekoracyjnych (każdorazowo wymaga się jednak sprawdzenie zgodności chemicznej)

Zużycie:
270ml/m2 (może się zmieniać zależnie od chłonności drewna)

Kolory:
Kolor finalny zależy od rodzaju drewna, sposobu jego wyszlifowania, suszenia, sposobu malowania. Próbki robiono na drewnie sosnowym. Przedstawione kolory mogą się różnić od rzeczywistych w zależności od monitora na którym są wyświetlane.


Bezbarwny

 

Jako GRATIS dołączamy oryginalne RĘWKAWICE marki ogrifox, aby zakupy u nas były jeszcze przyjemniejsze!

Porady i wskażówki:

Preparatu nie należy stosować na powierzchnie wcześniej zabezpieczone substancjami higroskopijnymi, solnymi lub olejami. Elementy drewniane pokryte farbą, pokostem, lakierem lub innymi środkami hydrofobowymi przed nałożeniem impregnatu należy starannie oczyścić do surowego drewna. Impregnować przeciwogniowo można wyłącznie drewno surowe, suche, wolne od zanieczyszczeń, pyłu, kory, itp. Zalecana wilgotność drewna to 15-16%, nie więcej jednak niż 18%.

Nie zabezpieczać drewna zamarzniętego lub pokrytego lodem. Nie mieszać preparatu z innymi substancjami! Przed użyciem środek należy dokładnie wymieszać! Ewentualny osad nie ma wpływu na jakość produktu. W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z dostawcą preparatu.

Impregnację przeprowadzać zgodnie z wytycznymi Instrukcji Producenta.

HOLZProf® ECO nakłada się pędzlem, wałkiem, natryskowo, zanurzeniowo lub ciśnieniowo. Referencyjny czas schnięcia to 24 - 36 h (w temp. powietrza 20°C, wilg. 65%). Uzyskane pełnej odporności ogniowej następuje po 7 dniach. Impregnat nakładać trój-etapowo, odczekując 40 - 60 minut pomiędzy kolejnymi warstwami. Sumarycznie zużycie preparatu musi ociągnąć minimum 300g/m2 (270 ml/ m2). Uwaga: dla Cedru kanadyjskiego WRC współczynnik minimalny wynosi 360ml/m2 powierzchni. Impregnacji należy poddać wszystkie płaszczyzny, każdego elementu drewnianego, również te niewidoczne.

Uwaga: przed kompletnym związaniem się impregnatu z drewnem, drewno chronić przed opadami atmosferycznymi, zamarzaniem oraz nasłonecznieniem.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również