Osmo Wosk Twardy Olejny Original 3065 Półmat 2,5l

565,04  649  cena obniżona: promocja cenowa na produkt
Ilość
Wysyłka do 1-3 dni roboczych
Wybierz Kolor:

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

OSMO 3065 WOSK TWARDY OLEJ 2,5L BEZBARWNY PÓŁMAT

Bezbarwna powłoka w wyjątkowy sposób łącząca w jednym produkcie zalety naturalnych olejów i wosków roślinnych. Wosk Twardy Olejny Original Osmo jest dostępny w 4 różnych stopniach połysku. Wosk Twardy Olejny Original jest odporny na wodę, ścieranie i wnikanie brudu, a pokryta nim powierzchnia jest przyjemna w dotyku. W porównaniu do tradycyjnych systemów powłok, zastosowanie składników roślinnych pozwala otrzymać jednolite, harmonijne pokrycie powierzchni. Produkt łatwy w aplikacji - nie wymaga gruntowania i międzyszlifu - oszczędza czas i pieniądze. Powłoka jest mikroporowata i dostosowana do potrzeb drewna, pozwala mu swobodnie oddychać, nie rozwarstwia się, nie pęka, ani nie łuszczy się. Odporny na powstawanie plam z wina, piwa, coli, kawy, herbaty, soków owocowych, mleka i wody zgodnie z normą DIN 68861-1A – żadnych plam wodnych. Powłoka po wyschnięciu jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i roślin (odporna na ślinę i pot zgodnie z DIN 53160; bezpieczna powłoka zabawek dziecięcych zgodnie z EN 71.3).

Pojemność: 2,5L

Kolor/stopień połysku: 3065 Bezbarwny, Półmat

Zastosowanie:

Wosk Twardy Olejny Original Osmo jest przeznaczony do zabezpieczania powierzchni wszystkich rodzajów podłóg drewnianych:

 • z desek litych,
 • warstwowych oraz pokładowych,
 • podłóg z płyt OSB,
 • podłóg korkowych,
 • powierzchni mebli.

Przygotowanie powierzchni:

 1. Powierzchnia drewna musi być czysta, sucha i bez śladów zmrożenia (maks. 18% wilgotności).
 2. Wosk Twardy Olejny Original jest gotowy bezpośrednio do użycia. Nie rozcieńczać. Dobrze wymieszać.
 3. Stare mikroporowate powłoki (oleje/olejowoski) należy dokładnie oczyścić z wszelkich zabrudzeń. Natomiast stare farby i lakiery należy dokładnie usunąć (zeszlifować).
 4. Do prac szlifierskich zakładać maskę przeciwpyłową.
 5. Drobne pęknięcia, szczeliny i otwory w drewnie wypełnić (Kitem/szpachlą do drewna Osmo).
 6. Powierzchnię drewna starannie wyszlifować, zaczynając od grubego papieru (szlif końcowy: podłogi P120-150, meble P180-240).
 7. Przed olejowaniem dokładnie oczyścić powierzchnię z pyłu szlifierskiego za pomocą miotły lub odkurzacza.
 8. Efekt końcowy zależy m. in. od stanu i właściwości drewna, dlatego każdorazowo - zwłaszcza w przypadku nieznanego podłoża - zaleca się wykonanie próby.

Aplikacja:

 1. Wosk nakładać́ cienką warstwą zgodnie z kierunkiem słojów przy pomocy Szczotki do malowania podłóg, PędzlaWłókniny do Aplikacji (z Rączką do pada) lub Wałka z mikrofibry Osmo, a następnie dokładnie rozprowadzić.
 2. Pozostawić do wyschnięcia, przy zapewnieniu dobrej wentylacji, na 8-10 godzin.
 3. Po wyschnięciu nałożyć - równie cienko i sprawnie - drugą warstwę.
 4. W przypadku renowacji powierzchni, która była już uprzednio olejowana, z reguły wystarcza położenie jednej warstwy na oczyszczona z zabrudzeń́ powierzchnię.

Czyszczenie narzędzi:

Środkiem do Odtłuszczania i Czyszczenia Narzędzi Osmo (wolny od związków aromatycznych).

Czas schnięcia:

Pozostawić do wyschnięcia na około 8 - 10 godzin (w standardowych warunkach: 23°C / 50% wilgotności powietrza) przy zapewnieniu dobrej wentylacji. Niskie temperatury i/lub przy wysoka wilgotność powietrza mogą znacząco się wydłużyć czas schnięcia.

Wydajność:

Wydajność produktu wynosi około 24 m² / 1L (przy nałożeniu jednej warstwy). Zużycie produktu na 1 m² w dużym stopniu zależy od charakteru pokrywanej nim powierzchni drewnianej. Wszystkie podane informacje odnoszą się do gładkich i heblowanych/szlifowanych powierzchni. Inne rodzaje powierzchni mogą wymagać aplikacji większej ilości materiału.

Wskazówki:

 • Oleje wzmacniają naturalna barwę drewna (tzw. „efekt wilgotnego drewna”). Nałożenie zbyt grubej warstwy wosku lub niewystarczająca wentylacja mogą przedłużyć czas schnięcia.
 • Do wykończenia ciemnych lub oleistych gatunków drewna (np. wenge, merbau, jatoba) polecamy Wosk Olejny do Egzotyków Osmo. Przed malowaniem zalecamy wykonanie próby.
 • Na podłogi korkowe, ze względu na ich wysoką chłonność należy nakładać bardzo cienką warstwę wosku i liczyć się z dłuższym czasem schnięcia (min. 24 godziny). Uwaga: We wnętrzach szaf i szuflad nakładać tylko 1x cienką warstwę przy pomocy szmatki.
 • Powierzchnie pokryte Woskiem Twardym Olejnym Original są łatwe w pielęgnacji. Grubsze zabrudzenia i kurz usunąć miotłą lub odkurzaczem. Do czyszczenia należy używać koncentratu Osmo Wisch-Fix rozcieńczonego wodą – powierzchnię drewna należy przetrzeć wilgotnym (nie mokrym!) mopem.
 • W celu odświeżenia lub intensywnej pielęgnacji należy użyć Środka do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo. Aby uzyskać większy połysk, na suchą już powierzchnie nałożyć cienką warstwę Środka do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo, a po wyschnięciu wypolerować.

Jako GRATIS dołączamy oryginalny PĘDZEL od Polskiego producenta, aby zakupy u nas były jeszcze przyjemniejsze!

DO ZAKUPU INNYCH KOLORÓW ZAPRASZAMY NA NASZE POZOSTAŁE AUKCJE :)

Instrukcja Techniczna
Karta charakterystyki

Przed użyciem produkt wymieszać, malować pędzlem lub wałkiem. Czas schnięcia ok.10-12 godzin w normalnych warunkach (23 stopnie C, 50% wilgotności względnej). Niższe temeperatury lub wyższa wilgotność mogą wydłużyć czas schnięcia. 
Zapewnić dobrą wentylację.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również