Remmers PFLEGE-OL Olej do tarasu, drewna 10L

575,56 
Ilość
Wysyłka do 1-3 dni roboczych
Kolor:

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ


Olej do tarasów i mebli ogrodowych 10L
Pielęgnuje drewno ogorodowe, niezastąpiony olej do tarasu - najczęściej wybierany w ostatnich latach.                                             

Zastosowanie: 
Olej do drewna nadaje się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz (najczęściej używany do malowania tarasów (desek tarasowych) i mebli ogrodowych. Sprawdzi się także do elementów budowlanych niestabilnych wymiarowo. Olej tarasowy od Remmersa możemy wykorzystać do wielu gatunków drewna m.in. drewna tekowego, bangkirai, massaranduby, iroko, dębu, sosny, świerku, modrzewia i daglezji, a nawet do termo/thermo drewna.

UWAGA! Nie nadaję się do deski WPC (kompozytu) - do tego typu tworzywa fantastycznie sprawdzi się olej WPC dostępny na naszych pozostałych aukcjach.

                                                                                          

Właściwości: 
- działa hydrofobowo - pozostawia delikatną warstwę na drewnie, która sprawia, że woda nie wsiąka, a jednocześnie nie zamyka porów drewna,
reguluje wilgotność drewna,
- uzyskujemy piękny mat,
- chroni przed wyschnięciem,
odporny na warunki atmosferyczne przy odnowieniu co najmniej raz w roku, a także przed światłem UV w przypadku wyboru wersji kolorystycznej, co jednocześnie daje dodatkową ochronę przed szarzeniem/patynowaniem,
- duża ilość pigmentu daje nam intensywny kolor,
bardzo łatwa aplikacja,
nie wymaga szlifowania przed nałożeniem kolejnej warstwy, a także w przypadku chęci wykonania poprawek czy renowacji,

kolor: DO WYBORU Z PALETY KOLORYSTYCZNEJ  
skala krycia: transparentny
wydajność: zależnie od nasiąkliwości drewna 60 - 80 ml/m² na jedną warstwę
warunki obróbki: wartości sprawdzone w praktyce w temp. 20 °C i przy wilgotności względnej powietrza (wwp) = 65 %. Niskie temperatury, słaba wentylacja i wysoka wilgotność powietrza powodują wydłużenie procesu schnięcia.
czas schnięcia: pyłosuchość powłoka osiąga po upływie ok. 4 godz. Do nakładania następnych powłok nadaje się po ok. 12 godz.
czyszczenie narzędzi: rozpuszczalnik / benzyna lakowa 

Można stosować z innymi produktami:

Holz-Entgrauer Remmers
Specjalny środek do czyszczenia i rozjaśniania drewna stosowanego na zewnątrz, które jest spatynowe (zszarzałe) lub mocno zabrudzone.  Holz-Tiefenreiniger Remmers
Środek do czyszczenia zwietrzałych tarasów, czyli tarasów, z których chcemy pozbyć się starej powłoki np. lazury czy oleju (nie zadziała na lakier lub farbę kryjącą). 

 

Instrukcję stosowania znajdą Państwo w zakładce "Porady" tuż za zakładką "Opis produktu", która jest teraz wyświetlana, a poniżej Karta informcyjno-techniczna i Karta charakterystyki od producenta. 

Instrukcja Techniczna

Karta charakterystyki

 

Wymagania wobec podłoża:
Drewniane elementy budowlane stabilne wymiarowo w ograniczonym zakresie i niestabilne wymiarowo: maksymalna dopuszczalna wilgotność drewna wynosi 18%.

Przygotowania:
Aby uniknąć wydłużenia się procesu schnięcia w przypadku drewna bogatego w garbniki, przed pierwszą aplikacją drewno powinno być przez kilka tygodni poddane wietrzeniu lub zostać umyte środkiem "zmywacz do drewna". Brud, tłuszcz oraz stare powłoki należy całkowicie usunąć za pomocą środka Zmywacz do drewna. Zszarzałe powierzchnie drewna należy oczyścić za pomocą środka "Odszarzacz do drewna". Glony należy usunąć środkiem "Glonosan". Drewno stosowane na zewnątrz, które wymaga zabezpieczenia przed sinizną i zgnilizną, należy zaimpregnować produktem "Krem impregnacyjny do drewna 3w1", "Hk-lazura" lub "IG-10" .

Sposób stosowania:
Materiał starannie rozmieszać. Malować pędzlem. W miarę możliwości podczas pierwszej aplikacji deski tarasowe należy pomalować ze wszystkich stron. Materiał nakładać za pomocą pędzla do lazur, ławkowca lub ścierek bawełnianych, zgodnie z układem włókien drewna. Po upływie 30 minut niewchłonięty materiał zdjąć za pomocą suchego pędzla lub ścierki. Po wyschnięciu (około 12 godzin) nanieść drugą warstwę. Sąsiadujące ze sobą powierzchnie należy pokrywać tylko materiałem o tym samym numerze partii (materiał z różnych partii należy uprzednio wymieszać), w przeciwnym razie mogą wystąpić niewielkie różnice w kolorze, połysku i fakturze. Naruszone opakowanie należy starannie zamykać, a zawartość zużyć w możliwie krótkim czasie. Warunki stosowania Temperatury materiału, otoczenia i podłoża powinny się mieścić w przedziale od min. +5 °C do maks. +30 °C.

Wskazówki wykonawcze
Poprzez wykonanie powierzchni próbnych należy sprawdzić kompatybilność, przyczepność do podłoża i kolor. W przypadku gatunków drewna o dużej zawartości rozpuszczalnych w wodzie garbników, jak np. dąb, czerwony cedr, afcelia, redwood itp. opady mogą spowodować ich wymywanie. Może to skutkować powstaniem przebarwień na jasnym murze lub tynku. Wersja bezbarwna nie chroni przed promieniowaniem UV (a więc przed szarzeniem drewna), dlatego nie nadaje się do stosowania na powierzchniach narażonych na bezpośrednie zwietrzanie. Jeśli bezbarwna powłoka pożądana jest na elementach stosowanych na otwartej przestrzeni, to należy ją wielokrotnie nakładać i regularnie pielęgnować. Ze względu na różne właściwości kryjące białych i pastelowych odcieni lazur, wygląd może się różnić w zależności od podłoża. Należy wcześniej sprawdzić, czy składniki drewna mogą powodować przebarwienia na powierzchni lazury. Ze względu na niską ochronę tych kolorów przed promieniowaniem UV, należy liczyć się z krótszymi okresami między kolejnymi konserwacjami. W celu uwzględnienia i wyjaśnienia tych kwestii należy wcześniej wykonać powierzchnię próbną, aby zapewnić oczekiwane właściwości powierzchni. W strefie bezpośredniego zwietrzania niezbędne jest odświeżanie powłoki co najmniej raz w roku. Kolory są dopasowane do danego gatunku drewna, można je jednak bez problemu zastępować na innych gatunkach. Kolor będzie się wówczas oczywiście różnił od zawartego we wzornikach. Dolne powierzchnie cięć czołowych drewna należy podciąć, aby uzyskać okapnik. Powierzchnie cięć czołowych należy następnie zabezpieczyć przed wilgocią za pomocą naniesionego w dwóch warstwach produktu Higrobloker. Niebezpieczeństwo samozapłonu (informacja DGUV 209-046). Produktu nie wolno stosować na stanowisku pracy, na którym stosowane są lakiery lub lazury nitrocelulozowe, zanieczyszczone tekstylia (np. ścierki, odzież roboczą) do ognioodpornych pojemników na odpady i utylizować je w sposób chroniący przed zapłonem (pod wodą).

Rozcieńczanie
Materiał gotowy do stosowania.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również