Renowacja schodów drewnianych

Schody drewniane to element wyposażenia nadający wnętrzu charakter. Jednak by mogły zachwycać przez długie lata, muszą być poddawane szczególnej pielęgnacji. Pęknięcia i zmiany koloru to najczęstsze usterki, które pojawiają się w wyniku ich eksploatacji. Renowacja schodów drewnianych może skutecznie przywrócić konstrukcji świetność i poprawić jej stan techniczny, co przełoży się na zachowanie walorów wizualnych i użytkowych.

Farba do schodów – jaką wybrać?

Farba do schodów ma cechować się kilkoma ważnymi właściwościami. Przede wszystkim musi tworzyć wydajną warstwę ochronną. Przyczyni się ona do zneutralizowania zjawiska ścierania wywołanego codziennym użytkowaniem. Atrybutem jest również odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pozwoli wykluczyć powstawanie rys, które tworzą się wskutek przyklejonych do podeszwy drobinek piasku. Farba na schody drewniane powinna też odznaczać się dobrą przyczepnością do podłoża – to udogodnienie okaże się przydatne podczas rozprowadzania preparatu.

Reasumując: farba do schodów drewnianych ma wyróżniać się wysoką jakością. Tylko taki produkt zagwarantuje optymalną skuteczność i satysfakcjonujący efekt. A gdzie najłatwiej odszukać wyrób spełniający wyszczególnione wcześniej kryteria? Najszybciej odwiedzić witrynę farbydodrewna.pl i przejść do sekcji Pielęgnacja.  

Skuteczna renowacja schodów drewnianych

Malowanie schodów drewnianych to przedsięwzięcie wymagające przygotowania. Oczywiście można je powierzyć specjaliście, jednak przy odrobinie chęci, czasu i przy pomocy odpowiednich narzędzi da się je wykonać samodzielnie. Nie jest specjalnie trudne, a prawidłowo przeprowadzone przyniesie sporo satysfakcji. Zostanie także docenione przez domowników, więc warto się postarać.

Zanim całkowicie zajmie Cię temat, jakim jest renowacja schodów, dobrze zaplanować cały proces. Przedstawione poniżej wskazówki ułatwią realizację zadania.

  • Uprzątnięcie miejsca prac.

O porządek lepiej zadbać wcześniej. Mądrym posunięciem będzie pokrycie folią znajdujących się nieopodal mebli i zabezpieczenie taśmą malarską ścian przylegających do konstrukcji schodów.

  • Likwidacja najpilniejszych mankamentów.

Stare stopnie mogą mieć swoje mankamenty. Wystające wkręty lub gwoździe należy dokręcić lub wymienić na nowe. 

  • Przygotowanie nawierzchni.

Renowacja schodów następuje zazwyczaj wtedy, kiedy ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Widoczne odspojenia powłoki malarskiej oraz jej ubytki najlepiej usunąć za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego. Rysy będą wymagać zastosowania szlifierki. Gdy nawierzchnia zostanie już przygotowana, konieczne okaże się jej dokładne umycie uwzględniające pozbycie się wcześniej nałożonych substancji konserwujących i nabłyszczaczy.

  • Naprawa.

Po zabiegach przygotowawczych dopiero wtedy uwidacznia się faktyczny zakres prac. To właśnie moment uzupełnienia ubytków specjalną szpachlą. Po modernizacji wskazane jest odpylenie schodów.

  • Malowanie schodów drewnianych.

To już ostatni krok. Malowanie schodów drewnianych wieńczy proces odnawiania. Wysokiej jakości farba do schodów pomoże uwypuklić zachwycający wygląd drewna i zabezpieczy je przed uszkodzeniami. Dwie warstwy wystarczą, by osiągnąć pożądany efekt. Równomierne rozprowadzenie pędzlem przyczyni się do dotarcia do trudno dostępnych miejsc. 

Jak odnowić schody drewniane pomalowane farbą olejną?

W niektórych domach schody drewniane są pokryte farbą olejną. Jak odnowić schody drewniane pomalowane w ten sposób? Tok postępowania jest identyczny jak w instrukcji powyżej. Jako końcowy preparat można zastosować lakier do schodów drewnianych, jednak wydajna farba do schodów drewnianych też okaże się dobrym rozwiązaniem. 

 

Malowanie schodów drewnianych sprawdzonymi środkami

Farba na schody drewniane musi odznaczać się łatwym i skutecznym rozprowadzaniem. Opracowana na bazie naturalnych olejów zabezpieczy malującą osobę przed szkodliwymi substancjami. Wyszczególnione w składzie surowce,  takie jak olej lniany i żywica, są gwarancją ochrony skóry, zapobiegają uczuleniom i nie są szkodliwe dla skóry. Brak kobaltu i innych toksycznych pierwiastków to dodatkowe udogodnienie, na które warto zwrócić uwagę.

Sklep internetowy farbydodrewna.pl zawiera tylko sprawdzony asortyment renomowanych producentów. Lakier do schodów drewnianych i farby do stopni stanowią sztandarową linię wyrobów oferowanych w zakładce Bejce do drewna wewnątrz. Również pozostałe karty zawierają artykuły przydatne do pielęgnacji nawierzchni drewnianych. 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię