Caparol Cap-elast Riß-Spachtel POWŁOKA ELASTOPLASTYCZNA 10kg

482,77 
Ilość
Wysyłka ok. 2-7 dni
Kolor:

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ


Caparol Cap-elast Riß-Spachtel 10kg
System najwyższej jakości elastoplastycznych powłok do naprawy zarysowanych tynków elewacyjnych i betonowych powierzchni zewnętrznych.

Zastosowanie: 
Do wykonywania odpornych na warunki atmosferyczne powłok przekrywających i mostkujących spękania na powierzchniach fasad oraz powierzchniach betonowych, a także do ochrony podłoży przed nie korzystnymi wpływami atmosferycznymi i agresywnymi zanieczyszczeniami powietrza.

Właściwości: 
-Wodorozcieńczalne, przyjazne dla środowiska, o słabym zapachu
-Odporne na warunki atmosferyczne
-Chroniące przed wnikaniem CO2 – sd CO2 > 50 m
-Elastoplastyczne, spajające pęknięcia, doskonale kryjące
-Egalizujące podłoże
-Odporne na działanie zasad, nie zmydlające się
- kolorBIAŁY
- stopień połysku: półmat
spoiwoDyspersja tworzyw sztucznych według DIN 55945.
wydajnośćMinimalne zużycie: 500 ml/m2 na jeden cykl.
warunki obróbkiMin. +8°C do maks. +30°C dla materiału, podłoża i otoczenia.
czas schnięciaW temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65% warstwa jest powierzchniowo sucha i nadaje się do malownia po 24 godz.
czyszczenie narzędzi: wodą (natychmiast po użyciu)

Instrukcje stosowania znajdą Państwo w zakładce "Porady" tuż za zakładką "Opis produktu", która jest teraz wyświetlana, a poniżej Karta informcyjno-techniczna i Karta charakterystyki od producenta. 

Karta informacyjno-techniczna
Karta charakterystyki
Deklaracja

Wymagany stan podłoża

Podłoże musi być suche, czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.

Przygotowanie podłoża

Tynki PII i PIII (wg DIN 18550):
Nowe tynki po odpowiednio długim okresie sezonowania (zwykle po 2 tygodniach przy temperaturze 20°C i wilgotności 65%) nadają się do malowania. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, np. wiatr lub deszcz należy znacznie wydłużyć okres sezonowania. Poprzez zastosowanie dodatkowej warstwy gruntującej z CapaGrund Universal zmniejsza się ryzyko wystapienia wykeitów wapiennych i możliwe jest malowanie już po 7 dniach.

Stare tynki: miejsca naprawy tynku powinny być dobrze związane i suche. Oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem. Zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Beton:
Zabrudzone lub pylące i ścierające się powierzchnie betonowe oczyścić mechanicznie lub strumieniem wody pod ciśnieniem. Lekko chłonne lub gładkie powierzchnie zagruntować środkiem CapaGrund Universal. Piaszczące, kredujące, chłonne powierzchnie gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Nośne powłoki z farb dyspersyjnych i lakierów:
Powierzchnie błyszczące zmatowić (przeszlifować). Kredujące powłoki z farb dyspersyjnych oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem. Gruntować środkiem CapaGrund Universal. W przypadku innego sposobu oczyszczania gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Nośne, stare, elastoplastyczne powłoki z farb dyspersyjnych:
Oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem lub zmyć wodą z dodatkiem dostępnych na rynku środków powierzchniowo-czynnych. Spłukać strumieniem wody. Warstwę gruntującą wykonać środkiem CapaGrund Universal. Warstwę pośrednią i wierzchnią wykonać materiałem Cap-elast Phase 2, o satynowym połysku lub matowym środkiem PermaSilan.

Nośne powłoki  tynków z żywic syntetycznych (z wyjątkiem systemów ociepleń):
Stare tynki oczyścić stosując odpowiednią metodę. W przypadku czyszczenia na mokro podłoże dobrze osuszyć przed dalszą obróbką. Gruntować środkiem CapaGrund Universal.

Nienośne powłoki lakierów, farb dyspersyjnych lub tynków z żywic syntetycznych:
Całkowicie usunąć stosując odpowiednią metodę, np. w sposób mechaniczny lub przez wyługowanie, a następnie oczyszczenie strumieniem gorącej wody pod ciśnieniem. Słabo chłonne lub gładkie powierzchnie zagruntować środkiem CapaGrund Universal. Powierzchnie pylące, piaszczące i mocno chłonne zagruntować środkiem Dupa-grund.

Nienośne warstwy mineralne:
Całkowicie usunąć przez zeszlifowanie, zeszczotkowanie, zeskrobanie lub strumieniem wody pod ciśnieniem. W przypadku oczyszczania na mokro powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia przed dalszą obróbką. Zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Powierzchnie zanieczyszczone spalinami przemysłowymi lub sadzą:
Oczyścić odpowiednią metodą np. strumieniem wody pod ciśnieniem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Powierzchnie pokryte pleśnią, glonami lub mchem:
Nalot z pleśni, mchów lub glonów usunąć mechanicznie lub strumieniem wody pod ciśnieniem. Powierzchnie zdezynfekować środkiem grzybobójczym Capatox i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Powłokę wierzchnią wykonać farbą Cap-elast Phase 2-W.

Mur licowy z rysami w spoinach:
Uszkodzone, spękane fugi zeskrobać do głębokości ok.10 mm i zagruntować środkiem Dupa-grund. Po całkowitym wyschnięciu wypełnić szpachlówką Capelast Riß-Spachtel. Dobrze wysuszyć przed nałożeniem kolejnej warstwy. Jeżeli w warstwie pośredniej pojawią się brązowe przebarwienia, to powłokę wierzchnią należy wykonać bezwodną farbą fasadową Duparol (karta informacyjna nr 150).

Powierzchnie z wykwitami solnymi:
Występującą na powierzchni sól usunąć przez zeszczotkowanie na sucho. Zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger. W przypadku powlekania powierzchni z wykwitami solnymi nie ma gwarancji trwałego przylegania warstwy i likwidacji wykwitów solnych.

Sposób nakładania

Cap-elast Phase 1/Cap-elast Phase 2-W:
Nakładać pędzlem, wałkiem lub szczotką.

Cap-elast Phase 2:
Nakładać pędzlem, wałkiem lub szczotką, a także urządzeniami natryskowymi.

Natrysk airless:
Kat natrysku: 50°
Dysza: 0,025–0,031"
Ciśnienie: 150 bar
Narzędzia po użyciu umyć wodą.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również