Caparol Sylitol Bio Innenfarbe ECO Farba DLA ALERGIKÓW do ścian MATOWA 2,5L

106,94 
Ilość
Wysyłka ok. 2-7 dni
Kolor:

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘUWAGA! Jesteśmy w stanie stworzyć każdy wymarzony kolor bazując na palecie kolorów RAL, NCS i innych

    Posiadamy mieszalnik, dzięki któremu jesteśmy w stanie od ręki przygotować i wysłać, każdy wybrany kolor w pożądanej pojemności, a przy więszych zamówieniach niż jedna puszka, jesteśmy w stanie obniżyć znacząco ostateczną cenę zakupu. Cena jest mocno uzeleżniona od wybranego koloru z powodu bardzo zróżnicowanych cen pigmentów kolorystyczncyh i baz produktowych. Sylitol Bio Innenfarbe 2,5L 
Mineralna, ekologiczna farba silikatowa, o naturalnej recepturze całkowicie wolnej od alergenów. 


Zastosowanie: 
Ekologiczna farba jest przeznaczona do malowania wewnętrznych powierzchni różnego typu pomieszczeń np.: mieszkalnych, szkół, przedszkoli, budynków użyteczności publicznej, a także renowacji wnętrz zabytkowych. Stworzona z myślą o alergikach, dzięki kontrolowanej recepturze całkowicie wolnej od alergenów.

Farba do ścian jest szczególnie polecana na: niemalowane tynki mineralne z grupy zapraw wapiennych, cementowo-wapiennych i cementowych PI, PII i PIII, beton, mur licowy z cegły wapienno-piaskowej, tapety. 

Po odpowiednim przygotowaniu do malowania farbą Sylitol-Bio-Innenfarbe nadają się również tapety z włókna szklanego Capaver Glasgewebe, tynki gipsowe, płyty gipsowe i gipsowo-kartonowe oraz nośne warstwy farb dyspersyjnych. Naturalna zasadowość spoiwa farby zapewnia ochronę przed rozwojem bakterii i grzybów!

Produkt do zastosowania WEWNĘTRZNEGO!

Właściwości:
- nie zawiera środków konserwujących (spowio produktu zapewnia ochronę brzed bakteriami i grzybami)
- bezrozpuszczalnikowa
- nie zawiera składników  powodujących „fogging” –  „łapanie” kurzu z powietrza
- pomaga w utrzymaniu higieny powietrza w pomieszczeniu
- posiada certyfikat o neutralności i przydatności do stosowania dla alergików zgodnie ze świadectwem wydanym przez TÜV Nord
- wodorozcieńczalna
- przyjazna dla środowiska, o nikłym zapachu
- łatwa w obróbce
- bardzo dobrze dyfuzyjna sd H2O< 0,02 m wg. PN EN 1062
- niepalna, A2 według DIN 4102, nr certyfikatu P-BAY26-04659
kolor: BIAŁY lub biel antyczna (zbliżona do RAL 9010).
lub możliwość wybarwienia dowolnego koloru na mieszalniku 
Uwaga! Certyfikat TÜV Nord oraz Natureplus-Siegel dotyczy wyłącznie koloru białego. Poprzez barwienie neutralność alergologiczna produktu może ulec nieznacznemu zakłóceniu.

- stopień połysku: głęboki mat
- skala krycia: kryjąca
- spoiwo: s
zkło wodne potasowe z dodatkiem stabilizatorów organicznych wg DIN 18 363 ust. 2.4.1.
- wydajność: ok. 140 ml/m2 przy jednokrotnym malowaniu na gładkich powierzchniach. Na podłożach szorstkich odpowiednio więcej. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce przez malowanie próbne.
- warunki obróbki: min. 5°C do 25°C
- czas schnięcia: w temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65% warstwa jest powierzchniowo sucha i nadająca się do powtórnego malowania po 4 - 6 godz. Powłoka jest całkowicie sucha i w pełni wytrzymała na obciążenia po ok. 3 dniach. W niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności powietrza czasy te ulegają wydłużeniu.
- czyszczenie narzędzi: wodą (natychmiast po użyciu)

Instrukcje stosowania znajdą Państwo w zakładce "Porady" tuż za zakładką "Opis produktu", która jest teraz wyświetlana, a poniżej Karta informcyjno-techniczna i Karta charakterystyki od producenta. 

Karta informacyjno-techniczna

Klasyfikacja obszarów zastosowania

Specyfikacja dla systemów: LEED-BREEAM

Karta charakterystyki - B1

Deklaracja

Certyfikat DHA dla alergików

Certyfikat TUV- dla alergików

Przygotowanie podłoża
Podłoża mineralne z zeszkliwioną powierzchnią, podłoża o osypującej i ścierającej się powierzchni:

Warstwę wierzchnią usunąć mechanicznie lub przez fluatowanie środkiem Histolith Flaut i następnie zmyć  wodą.

Tynki grupy PIc, PII i PIII jak również stare tynki grupy PI z minimalną wytrzymałością na ściskanie 1N/mm2:
Mocne, normalnie chłonne tynki malować bez specjalnego przygotowania. Porowate, piaszczące, chłonne tynki zagruntować środkiem gruntującym Sylitol® RapidGrund 111. Miejsca uzupełniania tynku po całkowitym wyschnięciu fluatować środkiem Histolith Flaut, a następnie zmyć wodą.

Tynki gipsowe PIV z minimalną wytrzymałością na ściskanie 2N/mm2:
Zwarte tynki gruntować środkiem Haftgrund EG. Miękkie tynki gipsowe wzmocnić materiałem Dupa-Putzfestiger. Tynki z zeszkliwioną powierzchnią, przeszlifować i oczyścić z pyłu. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger. Po całkowitym wyschnięciu wykonać warstwę pośrednią poprawiającą przyczepność środkiem Haftgrund EG.

Tynki gliniane:
Powierzchnie przeznaczone do malowania oczyścić, zagruntować środkiem Sylitol® Rapidgrund 111 rozcieńczonym wodą. Wykonać malowanie próbne, sprawdzające ewentualność pojawienia się brązowych przebarwień.

Płyty gipsowo-kartonowe:
Zeszlifować nadmiar szpachlówki. Zagruntować środkiem Haftgrund. Miękkie miejsca szpachlowane gipsem wzmocnić środkiem Dupa-Putzfestiger. Gruntować środkiem HaftGrund EG. Płyty z zawartością składników wodorozcieńczalnych i mogących powodować przebarwienia gruntować środkiem Caparol-AquaSperrgrund, a następnie wykonać warstwę pośrednią środkiem HaftGrund EG.

Ścianki z elementów gipsowych:
Zagruntować środkiem Haftgrund EG.

Beton:
Usunąć ewentualne pozostałości substancji zmniejszających przyczepność oraz substancji osypujących się i piaszczących. Gruntować środkiem Haftgrund EG.

Mur licowy z cegły wapienno-piaskowej:
Wykwity solne zeszczotkować na sucho.

Mur licowy z cegły ceramicznej:
Gruntować środkiem Haftgrund EG.

Nośne powłoki wapienne, cementowe lub krzemianowe:
Na powierzchniach silnie chłonnych wykonać warstwę gruntującą środkiem Sylitol® Rapidgrund 111.

Nośne, matowe powłoki z farb dyspersyjnych i tynków z żywic syntetycznych:
Matowe równomiernie chłonne podłoża można wykonywać bez gruntowania. Silnie chłonne podłoża gruntować środkiem Haftgrund EG. W celu zoptymalizowania przyczepności i uniknięcia pęknięć włosowatych na powierzchni, należy na starych, dyspersyjnych powłokach o matowym lub błyszczącym połysku wykonać gruntowanie za pomocą HaftGrund EG.

Powłoki nienośne:
Nienośne powłoki z lakierów, farb dyspersyjnych i tynków z żywic syntetycznych całkowicie usunąć. Gruntować środkiem Haftgrund EG. Słabe powłoki z farb mineralnych usunąć mechanicznie. Gruntować środkiem Sylitol® RapidGrund 111.

Farby klejowe:
Zmyć do podłoża. Wykonać warstwę gruntującą środkiem Dupa-Putzfestiger i warstwę pośrednią środkiem Haftgrund EG.

Nie malowane tapety typu „Rauhfaser”:
Malować bez wcześniejszego przygotowania. Na tapetach wytłaczanych, o nierównomiernej powierzchni wykonać malowanie próbne.

Tapety z włókna szklanego z systemu Capaver:
Gruntować środkiem Haftgrund EG.

Tapety nieprzylegające do podłoża:
Całkowicie usunąć, zmyć resztki kleju i papieru. Powierzchnię zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger. Wykonać warstwę pośrednią środkiem Haftgrund.

Powierzchnie pokryte pleśnią:
Nalot z pleśni usunąć przez czyszczenie na mokro. Powierzchnie zmyć środkiem grzybobójczym i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Niewielkie ubytki:
Po odpowiednim przygotowaniu uzupełnić ubytki szpachlówką Caparol-Akkordspachtel lub Caparol-Füllspachtel P zgodnie z instrukcją obróbki, następnie pomalować środkiem poprawiającym przyczepność  Haftgrund EG. Miejsca szpachlowane gipsem gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Sposób nakładania
Malować pędzlem, wałkiem lub natryskiwać urządzeniami airless.

Przykładowe parametry natrysku dla urządzenia: WAGNER PS 3.25
Dysza Standard: 519 – 521 ; ciśnienie: 200 – 220 bar
Filtry:  w maszynie 60 mesh ; w pistolecie 50 mesh 
Wydajność:  2,6 L/min
Rozcieńczenie: do 5 %
Narzędzia po użyciu myć wodą. 

Układ warstw na przygotowanych podłożach
Farbę nierozcieńczoną lub rozcieńczoną maks. 5 % wody nakładać obficie i równomiernie. Przy dużej różnicy koloru podłoża i farby zaleca się wcześniejsze zagruntowanie podłoża farbą Sylitol Bio-Innenfarbe rozcieńczoną maksymalnie 5% wody. Nierównomiernie lub silnie chłonne podłoża zagruntować środkiem Haftgrund EG.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również