Deski kompozytowe są praktyczne, a utrzymane w dobrym stanie – stanowią najlepszą dekorację tarasu. Jak o nie dbać, żeby pomimo upływu lat i kapryśnej polskiej pogody, zachwycały swoim wyglądem? Zastosuj sprawdzony olej do deski kompozytowej!

Produkty tego rodzaju znajdziesz w tym dziale naszego asortymentu w kilku wersjach do wyboru. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, możesz zdecydować się na bezbarwny olej do kompozytu albo kupić farbę, która zabarwi deski na określony kolor. Sprawdź wszystkie opcje, a potem dodaj wybrane produkty do Twojego koszyka.

Olej do deski kompozytowej – co to takiego?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są deski kompozytowe. Stanowią one kompilację drewna oraz tworzywa sztucznego. Takie zestawienie materiałów sprawia, że są stosunkowo trwałe i wygodne w użytkowaniu, mają antypoślizgową powierzchnię, a na dodatek ładnie wyglądają. Jednak – podobnie jak klasyczne drewniane deski – i one wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Olej do deski kompozytowej to preparat służący do zabezpieczenia pokrytej tym materiałem powierzchni przed uszkodzeniami, niekorzystnym działaniem tłuszczy czy zanieczyszczeniami. W zależności od rodzaju produktu może on pokrywać posadzkę bezbarwną powłoką lub nadawać jej – mniej lub bardziej – intensywny kolor.

Olej do kompozytu – rodzaje produktów, które kupisz w naszym sklepie internetowym

 • Bezbarwny.

Zależy Ci na tym, żeby deski kompozytowe wyglądały naturalnie? Pomaluj je bezbarwnym olejem. W naszym sklepie internetowym kupisz go w opakowaniach o różnych pojemnościach do wyboru.

 • Barwiący.

Farba do desek kompozytowych może nie tylko zabezpieczyć posadzkę przed uszkodzeniami, a co za tym idzie – przedłużyć jej żywotność, ale również nadać jej wybrany kolor. Jeśli chcesz zmienić wygląd swojego tarasu, wybierz proponowane przez nas oleje barwiące deski na przykład na szaro lub brązowo.

Zabezpieczenie deski kompozytowej – dlaczego warto je przeprowadzić?

Olej do deski kompozytowej zapewnia:

 • ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych – deszczem, śniegiem czy promieniowaniem UV,
 • zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi – na przykład ścieraniem czy zarysowaniem,
 • ochronę przed gniciem, insektami i butwieniem,
 • poprawę wyglądu desek – podkreślenie wyjściowego koloru kompozytu lub zmiana jego barwy na inną.

Jaki olej do desek kompozytowych wybrać?

Zastanawiasz się, jaki olej do desek tarasowych wybrać? Po pierwsze, sprawdź właściwości danego produktu. Upewnij się, że jest on odporny na zanieczyszczenia oraz tłuszcze, a także, że chroni materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Dobrze, jeśli będzie łatwy w aplikacji i wydajny. Proponowane przez nas preparaty nie tylko spełniają wszystkie te warunki, ale na dodatek stosowanie ich nie wymaga szlifowania podłoża.

Istotna jest także pojemność danego produktu. Jeśli Twój taras jest niewielki, wybierz olej do desek kompozytowych, który zamknięty jest w 750-mililitrowym opakowaniu. Taka puszka wystarczy Ci na pokrycie jedną warstwą około 15 m² powierzchni. Zabezpieczenie desek kompozytowych na dużym tarasie wymaga użycia większej ilości preparatu. W takim przypadku możesz zdecydować się na 2,5-litrową puszkę, którą pomalujesz nawet 50-metrową powierzchnię.

Olej do kompozytu – zastosowanie preparatów dostępnych w sklepie internetowym farbydodrewna.pl

W tym dziale naszego sklepu internetowego kupisz łatwe w stosowaniu produkty, którymi możesz zabezpieczyć:

 • kompozyty drewniano-polimerowe,
 • tarasy,
 • zestawy ogrodowe,
 • ogrodzenia i płoty,
 • inne elementy budowlane.

W naszej ofercie znajdziesz olej do deski kompozytowej, który nadaje się do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach domów i mieszkań.

Przejrzyj wszystkie proponowane produkty i wybierz spośród nich najodpowiedniejszy środek do przeprowadzenia zaplanowanych przez Ciebie prac. Jeśli nie wiesz, na jaki preparat się zdecydować, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.