Chcesz podarować swojemu drewnianemu łóżku, stołowi albo komodzie drugie życie? Najprostszym sposobem jest ich pomalowanie. Zaopatrz się w odpowiednie produkty i do dzieła! Oprócz pędzla lub wałka będzie Ci potrzebna dobra farba do mebli. Aby ułatwić sobie zadanie, wybierz proste w aplikacji produkty, które kupisz w sklepie internetowym FarbyDoDrewna.pl. Co równie ważne, nasze farby do mebli są przyjazne dla środowiska. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na te preparaty, a potem wybierz spośród nich ten, za pomocą którego nadasz meblom w swojej kuchni, salonie czy sypialni nowy, odświeżony wygląd.

Do czego służą farby do mebli?

Farba do malowania mebli z drewna aplikowana na daną konstrukcję, zmienia jej wybarwienie – w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, na mniej lub bardziej intensywne. Środki tego typu wnikają w drewno, ale – co ważne – nie powinny podnosić jego włókien. To istotne, ponieważ dzięki temu na powierzchni mebli nie powstają nieestetyczne plamy, a uzyskane wybarwienie jest spójne. Pamiętaj, że efekt, jaki ostatecznie uzyskasz, zależy również od rodzaju drewna, a także sposobu, w jaki było ono suszone i szlifowane. Farby do drewnianych mebli mogą być aplikowane na różne sposoby – nie tylko pędzlem, ale także wałkiem lub miękką szmatką.

Farby do malowania mebli i ich rodzaje

Farby do mebli dziecięcych, kuchennych i innych to cała gama różnorodnych preparatów. Najlepszym tego potwierdzeniem jest rozbudowany asortyment produktów z tej kategorii, który znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Możesz zdecydować się między innymi na:

 

 • Bejcę olejową

 

Głęboko penetruje drewno i zabarwia je na wybrany odcień. Ma delikatny zapach.

 

 • Olejowosk

 

Jest odporny na działanie środków czyszczących, jego aplikacja jest łatwa, a pielęgnacja niewymagająca. Wystarczy stosowanie pielęgnatu do czyszczenia powierzchni olejowanych bądź olejowoskowanych, a meble przez długie lata będą wyglądać jak nowe. Podkreśla naturalne piękno drewna.

 

 • Olej do drewna

 

Głęboko wnika w drewno, jednocześnie zachowując piękny, naturalny wygląd - jest to najmniej inwazyjny produkt, który nie tworzy sztucznej powłoki przez co ewentualna renowacja staje się przyjemnością.

 

 • Lakier do mebli

 

Szybko wysycha, a na dodatek jest odporny na ścieranie, uszkodzenia i zadrapania. Może być stosowany nie tylko do malowania frontów mebli, ale również blatów kuchennych czy stołowych. Jego ogromną zaletą jest trwałość, a także odporność na zużycie i uszkodzenia – powstałe na przykład w wyniku rozlania kawy, herbaty czy działania płynów czyszczących. Jednocześnie jest przyjazny dla środowiska i dla dzieci.

 

 • Lazurę woskową

 

Jest odporna na działanie środków chemicznych, zawiera naturalne składniki, ma delikatny zapach, a na dodatek poprawia wygląd malowanej powierzchni już po pierwszej aplikacji produktu. Przez swą nienachalną strukturę pięknie eksponuje drewno, nie zasłaniając jego faktury.

Farby do mebli kuchennych, drewnianych i innych ze sklepu internetowego FarbyDoDrewna.pl – dlaczego warto się na nie zdecydować?

 

 • Duży wybór produktów.

 

Bejce olejne, lazury akrylowe, olejowoski – w naszym sklepie internetowym znajdziesz te oraz wiele innych produktów, które pomogą Ci odświeżyć wygląd wyposażenia Twojego domu.

 

 • Farby do mebli od renomowanych producentów.

 

Remmers, Koopmans, OSMO – oferujemy Ci farby do malowania mebli, które są produkowane przez najlepszych.

 

 • Szerokie zastosowanie.

 

Farby do mebli kuchennych, młodzieżowych, dziecięcych i innych, środki, które możesz aplikować na rozmaite powierzchnie – stoły, komody, łóżka, biurka i blaty – proponowane przez nas produkty mogą być stosowane do wszelkiego rodzaju konstrukcji i elementów drewnianych znajdujących się we wnętrzach.

 

 • Prosta aplikacja.

 

Większość oferowanych przez nas farb do mebli jest łatwa w użytkowaniu. Ich nakładanie nie wymaga specjalnych umiejętności. W zależności od konkretnego produktu rozprowadza się go za pomocą pędzla, wałka, szpachli, a nawet – w przypadku niektórych środków – ściereczki.

 

 • Naturalne składniki.

 

Olej lniany, wosk pszczeli, żywice, naturalne olejki – to wybrane komponenty naszych produktów. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju składników, farby do mebli dostępne w sklepie internetowym FarbyDoDrewna.pl, są bezpieczne nie tylko w aplikacji, ale również przy późniejszym korzystaniu z przedmiotów, na które zostały nałożone.

 

 • Poprawa wyglądu mebli.

 

Rekomendowane przez nas farby uszlachetniają drewno – pomalowane nimi stoły, kredensy czy komody prezentują się o wiele bardziej atrakcyjnie niż wcześniej.

 

 • Niedrażniący zapach.

 

A to dzięki zastosowaniu, wspomnianych już, naturalnych składników.

 

 • Atrakcyjne kolory.

 

Od bezbarwnych farb wydobywających z drewna jego bezpretensjonalne piękno, poprzez delikatne kolory, na intensywnych odcieniach skończywszy – sprawdź naszą całą ofertę produktów z tej kategorii i wybierz spośród nich ten, który pozwoli Ci uzyskać zamierzony efekt.