Dekorują, zabezpieczają przed uszkodzeniami, a także niwelują już powstałe rysy – woski do drewna, bo o nich mowa, mają szerokie zastosowanie. W zależności od rodzaju mogą pokrywać zarówno meble w domu, jak i drewniane konstrukcje oraz urządzenia znajdujące na zewnątrz. W tym dziale naszego asortymentu czeka na Ciebie wiele wersji do wyboru, dzięki czemu bez problemu dobierzesz produkt odpowiedni do Twoich potrzeb. Olejowosk do drewna, środki do podłogi drewnianej, preparat bielący, wosk naprawczy do mebli – przejrzyj wszystkie dostępne w tej kategorii artykuły, a następnie rozpocznij zakupy!

Wosk do drewna – co to takiego?

Woski do drewna to profesjonalne środki przeznaczone do pielęgnacji, a także renowacji różnego rodzaju powierzchni drewnianych. Preparaty tego typu wytwarza się z wosku pszczelego, wosków roślinnych oraz parafiny – wszystkie te komponenty mają postać stałą. Z kolei wosk do mebli i innych konstrukcji drewnianych charakteryzuje się półpłynną bądź matową konsystencją. Znacznie rzadziej tego rodzaju produkty mają formę olejowosku lub pasty. Za konsystencję danego preparatu odpowiadają dodane do niego: terpentyna, alkohol etylowy lub benzyna ekstrakcyjna. Z kolei kolor, jaki uzyskasz, stosując wosk, jest zależny od zawartych w nim pigmentów.

Woski do drewna i ich rodzaje – oferta sklepu internetowego farbydodrewna.pl

 • Wosk twardy.

Osmo wosk twardy olejny, tak jak inne woski twarde, które znajdziesz w tym dziale naszego asortymentu, wypełniają i niwelują widoczne na drewnianych powierzchniach uszkodzenia. Ich stosowanie to prosty sposób na odświeżenie starych mebli.

 • Olejowosk.

Oferowany przez nas olejowosk Osmo, a także inne preparaty tego typu, to połączenie oleju i wosku. Dzięki takiemu zestawieniu składników produkty te jednocześnie pielęgnują i chronią drewno.

 • Wosk do drewna bezbarwny.

Jeśli chcesz nadać drewnianej powierzchni delikatny połysk, ale nie zmieniać jej naturalnego koloru, wybierz jeden z proponowanych przez nas wosków w wersji bezbarwnej. Taki produkt tworzy na meblach czy innych konstrukcjach niewidoczną warstwę chroniącą daną powierzchnię przed uszkodzeniami.

 • Wosk barwiący do drewna.

Barwiący wosk do drewna? Kolory, które masz do dyspozycji to duża różnorodność: buk, klon, granitowa szarość, koniak. Sam zdecyduj, która wersja najbardziej Ci odpowiada.

 • Wosk do bielenia drewna.

Biały wosk do drewna przydaje się podczas renowacji i dekorowania mebli, konstrukcji oraz dekoracji drewnianych w stylu rustykalnym czy skandynawskim. Nie tylko zmienia kolor powierzchni, ale również ją pielęgnuje.

 • Wosk do naprawy drewna.

Wosk do renowacji mebli niweluje powstałe na danej powierzchni ubytki i rysy oraz retuszuje drobne uszkodzenia.

 • Wosk do drewna na zewnątrz.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wosk do mebli drewnianych, podłóg i parkietów, ale również środki przeznaczone do pielęgnacji, ochrony i renowacji konstrukcji z drewna znajdujących się na zewnątrz, np. altan, wiat czy domków ogrodowych.

Wosk do drewna i jego zastosowanie

 • Zabezpieczenie mebli.

Wosk Osmo, a także inne preparaty z tego działu, chronią meble przed powstawaniem nieestetycznych plam oraz przenikaniem w ich wewnętrzne warstwy brudu.

 • Renowacja mebli.

Twardy wosk i inne produkty, które znajdziesz w tej kategorii, retuszują uszkodzenia powstałe na szafach, komodach czy regałach z drewna. Takie preparaty są nieodzowne podczas prac renowacyjnych.

 • Dekoracja mebli, konstrukcji i elementów drewnianych.

Woskowanie mebli i innych przedmiotów z drewna daje także efekt dekoracyjny. Pokryte solidną warstwą odpowiedniego preparatu, zyskują one nowy, odświeżony wygląd.

 • Odświeżenie parkietu lub podłogi.

Wosk do podłogi drewnianej to formuła, która w prosty sposób pozwoli Ci odnowić stare parkiety i posadzki.

 • Zabezpieczenie fasad, elewacji i innych drewnianych konstrukcji umieszczonych poza domem.

Woski do drewna stosowane są również do ochrony znajdujących się na zewnątrz konstrukcji. Wybrane produkty z tej kategorii możesz nakładać na drewniane elewacje, domki, wiaty, huśtawki czy meble tarasowe.

Na czym polega woskowanie drewna?

Woskowanie podłogi i innych powierzchni drewnianych polega na pokrywaniu ich specjalnym preparatem, czyli woskiem. Podkreśla on naturalne piękno tego materiału, nadaje mu połysk, a jeśli zdecydujesz się na środek barwiący – zmienia jego kolor. To także prosty sposób na zabezpieczenie drewna przed wilgocią i poprawę jego kondycji.

Jak woskuje się drewno? Pamiętaj, że zalecenia poszczególnych producentów mogą się od siebie różnić, więc zanim rozpoczniesz pracę, zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi w instrukcji stosowania konkretnego preparatu. Najczęściej woskowanie rozpoczyna się od dokładnego wymieszania produktu. W kolejnym kroku przeprowadź próbę i nałóż wosk na małą powierzchnię. Następnie przystąp do docelowej aplikacji. Wykonaj ją ręcznie – czystą szmatką, pędzlem, szpachlą lub wałkiem – i delikatnie poleruj daną powierzchnię. Nadmiar środka precyzyjnie usuń. Na koniec odczekaj, aż drewno wyschnie – zwykle potrzeba na to około 12 godzin.

Białe i kolorowe woski do mebli drewnianych i podłóg – dlaczego warto je kupić w naszym sklepie internetowym?

 • Duży wybór produktów.

Wosk twardy olejno Osmo, profesjonalne środki do parkietu, olejowoski, Osmo wosk dekoracyjny – w naszym sklepie internetowym zaopatrzysz się w różnorodne produkty do zabezpieczenia, ozdabiania oraz renowacji mebli, urządzeń, zabawek i konstrukcji drewnianych, a także parkietów i podłóg.

 • Szybka wysyłka.

Osmo olejowosk i większość innych dostępnych w naszym sklepie internetowym produktów wysyłamy w ciągu 1-7 dni roboczych od daty złożenia przez Ciebie zamówienia.

 • Kompleksowy zestaw do woskowania.

Wybrane produkty znajdujące się w tej kategorii, uzupełniamy pędzlem, przy pomocy którego wykonasz precyzyjną aplikację preparatu. Akcesorium to dostajesz od nas gratis!

 • Profesjonalne doradztwo.

Najlepszy wosk do parkietu? Sprawdzony środek do renowacji mebli? Osmo wosk twardy olejny w kolorze drewna, bieli czy w wersji bezbarwnej? Jeśli nie wiesz, który produkt z naszej oferty wybrać, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci kupić najodpowiedniejszy preparat. Zadzwoń do nas na numer 726 599 700, napisz maila na adres biuro@farbydodrewna.pl lub skontaktuj się za pośrednictwem messengera.