Drewno nigdy nie wychodzi z mody, jest bezpretensjonalne i ma swój niepowtarzalny urok, a na dodatek – w odróżnieniu od większości innych materiałów – jest wyjątkowo trwałe. Aby jednak wykonane z niego konstrukcje – na przykład płoty, wiaty czy altany – służyły Ci przez lata, musisz zadbać o jego prawidłową konserwację. Do jej przeprowadzenia nieodzowne są dobrej jakości impregnaty do drewna. Nie tylko poprawią one wygląd danej konstrukcji, ale również ochronią ją przed pleśnią, wilgocią czy promieniowaniem UV. Środki do impregnacji drewna renomowanych producentów kupisz w naszym sklepie internetowym – sprawdź proponowane przez nas impregnaty firm Remmers, Koopmans i OSMO.

Impregnat do drewna – co to takiego?

Zanim wybierzesz odpowiedni impregnat, najpierw określmy, czym właściwie jest tego rodzaju produkt. To, najprościej mówiąc, substancja niezbędna do zabezpieczenia drewnianych przedmiotów, elementów i budowli. Impregnat działa przede wszystkim w strukturze drewna – wzmacnia ją i redukuje ryzyko działania grzybów oraz pleśni. Z kolei zewnętrzna warstwa jest dzięki niemu o wiele mniej chłonna, przez co odporna na wilgoć. Impregnat do drewna poprawia wygląd wykonanych z niego konstrukcji i pozwala utrzymać je w dobrym stanie przez długi czas. To szczególnie ważne w przypadku drewnianych instalacji znajdujących się na zewnątrz – elewacji, fasad, podbitek dachowych, pergoli, domków ogrodowych – których kondycji nie służy kapryśna pogoda czy żerujące owady.

Rodzaje impregnatów do drewna

Jeśli chcesz zabezpieczyć przed uszkodzeniami elementy architektury ogrodowej czy meble tarasowe, wśród dostępnych w naszym sklepie internetowym produktów, wybierz impregnat do drewna na zewnątrz. Środek tego typu ochroni surowiec przed zgnilizną, pleśnią i glonami. Ponadto zabezpieczy go przed wilgocią oraz promieniowaniem UV. Mało tego, po jego zastosowaniu drewniane elementy nie będą również narażone na żerowanie os. Zawarte w preparatach składniki wpływają także na wygląd drewna – zabezpieczają je przed rozkładem i powstawaniem przebarwień, na przykład mało estetycznym sinieniem. Doskonałą ochronę znajdujących się na zewnątrz altan, fasad czy płotów zapewniają także specjalne impregnaty do drewna konstrukcyjnego. Takie produkty konserwują i przedłużają żywotność materiału oraz nadają im ładny wygląd. Wybierając impregnat, zwróć również uwagę na to, jak zabarwia on drewno. Niektóre z proponowanych przez nas preparatów pozostawiają naturalny efekt i podkreślają wrodzone piękno surowca, natomiast inne nadają mu, mniej lub bardziej, intensywny kolor. W naszej ofercie znajdziesz środki, które pokrywają drewno powłoką inspirowaną wyglądem sosny, cedru, orzecha czy topoli. Ponadto proponujemy Ci impregnaty barwiące konstrukcje na zielono, biało, szaro, niebiesko, a nawet pozostawiające na nich oryginalną metaliczną warstwę. Wśród różnych rodzajów produktów z tej kategorii warto wymienić też specjalne grunty do drewna, które tworzą na powierzchni jednolitą powłokę i zwiększają przyczepność środka malarskiego. Możesz też zdecydować się na impregnat lazurujący – podkreśla on naturalny wygląd drewna, reguluje jego wilgotność, a ponadto jest łatwy w aplikacji i nie łuszczy się.

Impregnaty do drewna dostępne w sklepie internetowym FarbyDoDrewna.pl – dlaczego warto się na nie zdecydować?

 

  • Duży wybór produktów.

 

Bezbarwne lub kolorowe, dostępne w wielu wariantach pojemności, lazury olejne, podkłady impregnujące, impregnaty techniczne, protektory drewna czy specjalne preparaty do czoła deski – w naszym sklepie internetowym znajdziesz te oraz wiele innych środków, które pomogą Ci zadbać o stan drewnianych elementów architektury na Twojej posesji.

 

  • Preparaty od renomowanych producentów.

 

Remmers, Koopmans, OSMO – proponujemy Ci impregnaty do drewna najlepszych, bo sprawdzonych przez nas i naszych klientów firm.

 

  • Niezawodna ochrona drewna.

 

Głęboko wnikające w surowiec środki zabezpieczą elewację, fasadę, wiatę, szopę oraz wszystkie inne konstrukcje z drewna przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, pleśnią czy owadami.

 

  • Poprawa wyglądu drewnianych konstrukcji i elementów.

 

Impregnat do drewna nie tylko chroni ten materiał, ale również korzystnie wpływa jego wygląd. W zależności od tego, na który preparat się zdecydujesz, możesz podkreślić naturalne piękno tego surowca albo nadać mu wybrany kolor.

 

  • Uniwersalność.

 

Nasze impregnaty możesz stosować na wielu rodzajach powierzchni. W zależności od typu produktu nadają się do malowania podbitek dachowych, pergoli, drewna konstrukcyjnego, a nawet drewnianych domów.

Jeśli nie wiesz, który z oferowanych przez nas preparatów powinieneś wybrać, pomożemy Ci dobrać najbardziej odpowiedni impregnat. Skontaktuj się z nami telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 726 599 700 lub wyślij maila na adres: biuro@farbydodrewna.pl.