Osmo Specjalny Olej Tarasowy 750 ml
130,99  150  cena obniżona: promocja cenowa na produkt
Ilość
Towar chwilowo niedostępny.


  Wszystkie wysyłki realizujemy kurierem UPS

 

Cennik:
do 30 kg - 20 zł
od 30 kg do 60 kg - 28 zł

paleta - 150 zł

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki należy z kurierem który przyniósł paczkę sporządzić protokół strat.

Reklamacje należy przesyłać na adres:
biuro@farbydodrewna.pl

Zwroty należy kierować na adres:

Farbydodrewna.pl
ul. Wierzbicka 26/44 (Plac Techpark)
26-600 Radom

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

OSMO OLEJ TARASOWY DO TARASU 0,75L W DOWOLNIE WYBRANYM KOLORZE

Dekoracyjna, jedwabiście matowa powłoka ochronna do drewna na zewnątrz. Mikroporowata powłoka pozwala drewnu oddychać, chroni przed wilgocią i przeciwdziała pęcznieniu drewna. Odporna na warunki pogodowe i promienie UV. Prosta renowacja: nie wymaga szlifowania ani gruntu – wystarczy pomalować nim powierzchnię jeszcze raz. Olej jest łatwy w użyciu, nie zasycha podczas nakładania. Nie pęka, nie łuszczy się. Po wyschnięciu powłoka jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i roślin. Jest bezpieczną powłoką dla zabawek dziecięcych, zgodnie z normą EN 71.3 (norma europejska) i jest odporna na działanie śliny i potu, zgodnie z normą DIN 53160 (niemiecka norma przemysłowa).

Pojemność: 0,75L

Zastosowanie:

Oleje tarasowe Osmo chronią i pielęgnują tarasy, meble i płoty z drewna daglezji, bangkirai, teakowego, garapa, massaranduba, eukaliptusa, modrzewiu, drewna po obróbce termicznej i innych gatunków drewna szlachetnego. Zalecane też jako bezbarwna ochrona drewna tekowego, eukaliptusowego i innych gatunków drewna poddanych obróbce termicznej.

Czyszczenie narzędzi:

Przy pomocy Środka do Odtłuszczania i Czyszczenia Narzędzi ( bezzapachowy).

Czas schnięcia:

Ok. 12 godzin w normalnych warunkach ( 23°C / 50 % wilgotności powietrza). Przy niskich temperaturach i/lub wysokiej wilgotności czas schnięcia wydłuża się.

Wydajność:

1 litr wystarcza na ok. 24 m² powierzchni pokrytej jedną powłoką. Wydajność w znacznym stopniu zależy od charakteru drewna. Wszelkie informacje odnoszą się do gładkich i skrawanych/obrobionych powierzchni. Inne powierzchnie nie gwarantują całkowitego pokrycia.

Przygotowanie powierzchni:

 • Świeże, bogate w składniki organiczne i twarde drewno musi być przed pierwszym malowaniem wietrzone (min. 4 tygodnie) lub przemyte Środkiem do Odtłuszczania i Czyszczenia Narzędzi (113). Zalecany czas wietrzenia: drewno iglaste jak modrzew i daglezja - 6 tygodni, drewno nasycone ciśnieniowo massaranduba, garapa, bangkirai – przynajmniej 3 miesiące.
 • Przy renowacji, przed naniesieniem pierwszej powłoki, wietrzone drewno wyczyścić przy pomocy Żelu do usuwania szarości drewna Osmo i równomiernie odszarzyć.
 • Powierzchnia drewna musi być czysta, sucha i bez śladów zmrożenia (maks. 20% wilgotności).
 • Olej tarasowy jest gotowy bezpośrednio do użycia, nie należy go rozcieńczać, dokładnie zamieszać.
 • Stare powłoki nie zatykające porów należy dokładnie usunąć z powierzchni drewna, względnie lekko zeszlifować. Do prac szlifierskich założyć maskę przeciwpyłową. Stare warstwy farb i lakierów należy dokładnie usunąć.
 • Wygląd wykończonej powierzchni zależy, m.in. od właściwości samego i drewna. W związku z powyższym należy zawsze wykonać próbne nałożenie produktu. Jeśli pożądana jest dodatkowa ochrona przed pleśnią, sinizną lub owadami (szczególnie w przypadku drzew iglastych – np. sosny), drewno należy wcześniej, możliwie ze wszystkich stron - pokryć impregnatem Osmo WR *.

Metody aplikacji:

 1. Olej tarasowy nakładać cienką warstwą, na czyste i suche drewno, zgodnie z kierunkiem słojów drewna, przy pomocy pędzla Osmo lub szmatki (w przypadku mebli).
 2. Do szybkiej pracy na dużych powierzchniach zaleca się użycie szczotki do podłóg Osmo (150 mm), dzięki której można pracować w pozycji stojącej.
 3. Olej należy dokładnie i równomiernie rozprowadzić po całej powierzchni, a następnie pozostawić do wyschnięcia w dobrze wentylowanym miejscu.
 4. Po wyschnięciu nanieść drugą, cienką warstwę. Jeżeli pożądany jest mniej intensywny efekt kolorystyczny, jako drugą warstwę należy nałożyć Olej Antypoślizgowy do Tarasów. Nie dotyczy Oleju tarasowego: Teak (007).

Jako GRATIS dołączamy oryginalny PĘDZEL od Polskiego producenta, aby zakupy u nas były jeszcze przyjemniejsze!

UWAGA!

Bardzo prosimy o podanie nam wybranego koloru w "Uwagach" w momencie składania zamówienia, bądź prosimy o zakup wybranego koloru z dedykowanej dla niego aukcji (na górze oferty wyświetlają się pojedyncze aukcje wszystkich kolorów).

 • 004 Daglezja, naturalnie stonowany
 • 006 Bangkirai, naturalnie stonowany
 • 007 Teak, bezbarwny
 • 009 Modrzew, naturalnie stonowany
 • 010 Termodrewno, transparentnie barwiący
 • 013 Garapa, naturalnie stonowany
 • 014 Massaranduba, naturalnie stonowany
 • 016 Bangkirai, ciemny
 • 019 Szary
 • 020 Czarny
 • 021 Dąb brunatny

Pytania techniczne - serdecznie zapraszamy do przesyłania wiadomości - służymy pomocą techniczną od wielu lat :)


004 Daglezja

006 Bangkirai Jasny

007 Teak bezbarwny

009 Modrzew

010 Termodrewno

013 Garapa

014 Massaranduba

016 Bangkirai Ciemny

019 Szary

020 Czarny
 

DO ZAKUPU INNYCH KOLORÓW ZAPRASZAMY NA NASZE POZOSTAŁE AUKCJE :)

Wskazówki:
Przed użyciem dobrze wymieszać, nanosić pędzlem lub szmatką,  produktu nie rozcieńczać. Nakładać cienką warstwę zgodnie z ułożeniem struktury drewna, po wykończeniu usunąć nadmiar produktu. Olej pozostawić do wyschnięcia przez minimum 12 godz. następnie nałożyć 2 warstwę.

Porady:
Taras który poddaliśmy obróbce przy użyciu oleju są bardzo proste w czyszczeniu, wystarczy użyć wilgotnej szmatki (domowym detergentem lub mydłem). Polecamy także produkt do czyszczenia tarasów firmy Osmo WischFix.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również