Caparol Capadecor CapaSilber METALICZNA farba POŁYSK 2,5L

582,71 
Ilość
Wysyłka ok. 2-7 dni
Kolor:

InPost logo  Wszystkie nasze zamówienia (z wyjątkiem paletowych) wysyłamy korzystając z usług firmy InPost - zamówienia są dotarczane naprawdę szybko, a uszkodzenia prawie nie mają miejsca ☺️


Chcemy być z Państwem uczciwi, dlatego od razu wyjaśniamy, dlaczego koszt wysyłki jest zmienny:
z uwagi na różnorodną pojemność naszych produktów, koszt wysyłki jest silnie uzależniony od całościowej wagi zamówienia + do każdego produktu zostaje automatycznie doliczony ciężar opakowania o wartości od 0.5kg (pojemność produktu maks. 1L) do 1.0kg (pojemność produktu większy niż 1L). 

Dodatkowo, doceniamy realizację płatności za zamówienie przelewem tradycyjnym, stąd koszt wysyłki w przypadku wyboru płatności "Przelew na konto" jest o 1zł tańszy ☺️

  Waga przesyłki Płatność tradycyjna (Przelew na konto)  Płatność online (Przelewy24)  Płatność za pobraniem 
InPost Kurier  do 13kg                   13.00zł          14.00zł          18.00zł
  do 34kg                   17.00zł          18.00zł          22.00zł
  do 65kg                   29.00zł          30.00zł          32.00zł
  do 90kg                   39.00zł          40.00zł          40.00zł
  do 200kg (wysyłka paletowa)                  150.00zł        150.00zł        200.00zł
  powyżej 200kg (wysyłka paletowa)                  300.00zł        300.00zł        380.00zł
InPost Paczkomat do 3kg                   12.00zł          13.00zł -
  do 21kg                   14.00zł          15.00zł -
  do 30kg                   25.00zł          26.00zł -

Ups! Coś się stało z paczką? Spokojnie! Skontaktuj się z nami pod numer: 726 599 700, a na pewno coś wspólnie wymyślimy :) 

Dostarczono nieprawidłowy produkt? Z góry przepraszamy! Pomyłki zdarzają się najlepszym, także bardzo prosimy o wyrouzmiałość, swój błąd na pewno naprawimy :) 

Co by się nie działo, reklamacje, bądź zwroty produktów prosimy przesyłać na naszego ogólnego maila:

biuro@farbydodrewna.pl

A produkty, prosimy odesłać na adres naszego magazynu:

MAGAZYN SKYBUD s.c. Adrian Konieczny, Paweł Chlebowicz 
ul. Rapackiego 21a, 
71-467 Szczecin 


UWAGA! Jeśli opakowanie produktu ma wgniecenia lub jest zdeformowane, ale ciecz nie wydostała się na zewnątrz, to zjawsko nie wpływa na ostateczną jakość produktu, dlatego taka reklamacja będzie uważana jako bezzasadna. 

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ


 

Capadecor CapaSilber 2,5L
Farba akrylowo-dyspersyjna o metalicznej złotej/srebrnej optyce i satynowym połysku. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Zastosowanie:
Capadecor Metallocryl Interior to wewnętrzna farba nadająca powierzchniom metaliczny wygląd. Farba do ścian jest przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach, w których pożądane jest uzyskanie efektownej, metalicznej powierzchni. Szczególnie polecana jest do pomieszczeń reprezentacyjnych jak np. kompleksy biurowe, centra handlowe, banki, dyskoteki i inne obiekty użyteczności publicznej.
 

Właściwości:
- Naturalna, bardzo czysta barwa złota i srebrna
- Można stosować na systemach BSO
- Odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne i działanie promieni UV
- Szybko schnąca
- Odporność na szorowanie na mokro: klasa 1
kolorZłota i srebrna.
Srebrny metalik (zbliżony do RAL 9006), Kolor standardowy odpowiada kolorowi Venato 45 MET. Capadecor Metallocryl Interior nadaje się do barwienia maszynowego w systemie ColorExpress na: kolory metaliczne wg wzornika RAL, kolory z kolekcji kolorystyczne 3D Plus, dotychczasowe kolory farby Alucryl.

- stopień połysku: Błyszczący do satynowego połysku w zależności od chłonności podłoża.
spoiwoDyspersja czystego akrylanu.
wydajnośćOkoło 100-150 ml/m2 na każdy cykl roboczy.Wartości zużycia są zależne od stopnia chłonności i struktury podłoża. Dokładne wartości zużycia nalży ustalić na podstawie próby na danym obiekcie.
warunki obróbki:  ?
czas schnięcia: w temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65%  farba jest sucha po 4–6 godzinach. Kolejne warstwy można nakładać po 18 godzinach. Powłoka jest całkowicie sucha i w pełni wytrzymała na obciążenia po ok. 3 dniach. W niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności powietrza czasy te ulegają wydłużeniu, a przy wyższych temperaturach, niższej wilgotności i cieńszych warstwach - skróceniu. Nie dopuszczać do gwałtownego wysychania.
czyszczenie narzędzi: wodą (natychmiast po użyciu)

Instrukcje stosowania znajdą Państwo w zakładce "Porady" tuż za zakładką "Opis produktu", która jest teraz wyświetlana, a poniżej Karta informcyjno-techniczna i Karta charakterystyki od producenta.

Karta informacyjno-techniczna
Karta charakterystyki
Deklaracja

 

Wymagany stan podłoża
Tynki z grupy zapraw PII i PIII, stare powierzchnie tynków, nośne powłoki farb silikatowych i silikonowych, BSO stare i nowe.
Podłoże musi być nośne, suche, czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.

Przygotowanie podłoża

Powierzchnie zewnętrzne:

Tynki z grupy PII i PIII / wytrzymałość na ściskanie wg. PN EN 998-1 min. 1,5 N/mm2:
Nowe tynki pozostawić do wyschnięcia. W temp +20°C i wilgotności względnej 65% tynki są zwykle suche po min. 2 tygodniach. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych (np. deszcz, mgła, wiatr) czas ten ulega znacznemu wydłużeniu. W celu zinimalizowania ryzyka wystapienia wykwitów wapiennych zaleca sie wykonanie warstwy podkladowej środkiem CapaGrund Universal. Malowanie możliwe jest w tym wypadku najwcześniej po 7 dniach.
Stare tynki: miejsca naprawiane muszą być związane i suche. Porowate, chłonne, lekko piaszczące tynki gruntować środkami OptiSilan TiefGrund lub CapaSol RapidGrund. Podłoża silnie piaszczące, pylące zagruntować środkiem Dupa-Putzfestiger. Mineralne lekkie tynki z grupy PII nie nadają sie do malowania farbą CapaGold/CapaSilber.

Beton:
Zabrudzone lub pylące i ścierające się powierzchnie betonowe oczyścić mechanicznie lub strumieniem wody pod ciśnieniem. Powierzchnie chłonne gruntować środkami OptiSilan TiefGrund lub CapaSol RapidGrund. Powierzchnie pylące gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Nośne powłoki z lakierów lub farb dyspersyjnych:
Powierzchnie błyszczące i powłoki z lakierów należy zmatowić. Zanieczyszczone, kredujące stare powłoki usunąć woda pod ciśnieniem lub inną odpowiednią metodą. Wykonać warstwę gruntującą środkiem EffektGrund.

Nośne, stare elasto-plastyczne powłoki z farb dyspersyjnych, np. stare powłoki Cap-elast.
Nie nadają się do malowania farbą CapaGold/CapaSilber 

Nośne powłoki tynków z żywic syntetycznych, silikatowych i silikonowych:
CapaGold/CapaSilber stawia wysokie wymagania w stosunku do podłoża. Pęczniejące pod wpływem wody stare tynki są nieodpowiednie. Odporne na działanie wody stare tynki oczyścić odpowiednią metodą na mokro. W przypadku czyszczenia wodą pod ciśnieniem zachować odpowiedni czas schnięcia.

Nośne powłoki z farb dyspersyjnych, na bazie żywic silikatowych i silikonowych:
Stare zabrudzone i kredujące powłoki oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem. Przed dalszą obróbka powierzchnie dobrze osuszyć.

Nienośne powłoki farb dyspersyjnych lub nienośne powłoki mineralne:
Całkowicie usunąć. Następnie oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem. Przed dalszą obróbką powierzchnie dobrze osuszyć. Powierzchnie chłonne zagruntować środkiem OptiSilan TiefGrund lub CapaSol RapidGrund.

Nowy system ociepleń: Capatect na styropianie:
Capagold/CapaSilber można nakładać całopowierzchniowo pod warunkiem
zastosowania następującego układu warstw:
Płyta ocieplająca: Styropian EPS 70 lub 80
Warstwa zbrojona: Capatect-Klebe und Spachtelmasse 190 lub Capatect ZF Spachtel 699 + siatka Capatect-Gewebe 650/110. Podkład pod tynk Putzgrund 610 (w przypadku stosowania Capatect-Klebe und Spachtelmasse 190).
Tynk nawierzchniowy: AmphiSilan lub ThermoSan Fassadenputz K 15, K 20, K 30 lub R 20, R 30.

Filcowane lub gładkie wykończenia nie nadają się do powlekania CapaGold lub CapaSilber. 

BSO (Bezspoinowy system ociepleń) istniejący:
(Warunek wstępny: docieplenie musi być z płyt styropianowych!)

Powierzchnia malowana na systemie BSO farbą CapaGold/CapaSilber może stanowić jedynie powierzchnie częściową (maksymalnie 20%). Powierzchnie te należy przygotować w następujący sposób:

Na tynk grupy PII i na nieuszkodzone nośne tynki na bazie żywic syntetycznych, silikatowych i silikonowych po odpowiednim przygotowaniu podłoża nakładamy:
Capatect-Klebe und Spachtelmasse 190 na całą powierzchnię (patrz KTI 190), siatkę Capatect-Gewebe 650/110 zatopić na gładko.
Podkład pod tynk: Putzgrund 610
Tynk nawierzchniowy: Capatect AmphiSilan lub ThermoSan Fassadenputz K 15, K 20, K 30 lub R 20, R 30.

Filcowane lub gładkie wykończenia nie nadają się do powlekania CapaGold lub CapaSilber. 

Ubytki:
Na zewnątrz: małe ubytki naprawić masą szpachlową Caparol‑Fassaden‑Feinspachtel. Ubytki do 20 mm zaleca się reperować masą szpachlową Histolith Renovierspachtel. Miejsca szpachlowane należy zagruntować. Postępować zgodnie z zaleceniami kart informacyjnych nr 710 i nr 1029. Miejsca tynkowane muszą być dobrze związane i wyschniete.
Chłonne tynki zagruntować środkiem OptiSilan TiefGrund lub CapaSol RapidGrund. Na silnie piaszczących, pylących tynkach, zastosować gruntowanie środkiem Dupa-Putzfestiger. W przypadku gładkich podłoży nie ma możliwości uniknięcia śladów powstałych w skutek użycia wałka. Dlatego wymagana jest dodatkowa warstwa Putzgrund 610.

Wewnątrz: Ubytki wypełnić środkiem Caparol-Fullspachtel P lub Akkordspachtel. Uwzględnić informacje zawarte w KTI 715.

Podłoża zagrzybione:
W przypadku porażenia powierzchni algami lub grzybami należy je zmyć wodą myjką ciśnieniową. Następnie zdezynfekować powierzchnie środkiem grzybobójczym Capatox i zostawić do całkowitego wyschnięcia.

Wykwity solne:
Usunąć na sucho poprzez ze szczotkowanie. Wykonać gruntowanie środkiem Dupa-Putzfestiger. W przypadku malowania powierzchni z wykwitami solnymi, nie można zagwarantować trwałej przyczepności powłoki i likwidacji wykwitów solnych.

Sposób nakładania

Przed użyciem dokładnie wymieszać. W trakcie obróbki regularnie powtarzać mieszanie. Można nakładać pędzlem lub wałkiem. Dobrze / dokładnie rozprowadzić materiał w obszarze odcięcia powierzchni. W przypadku zastosowania walka, wybrać wałek ze średnim włosem (wysokość włosa 12-16 mm).

Aby uzyskać równomierne rozprowadzenie metalicznych pigmentów na powierzchniach o wyraźnej fakturze / strukturze, zaleca się równomierne rozprowadzenie materiału za pomocą wałka, następnie należy „przewałkować” całą powierzchnię w jednym kierunku (mokre w mokre).

W przypadku gładkich i lekko strukturalnych powierzchni należy nanieść materiał za pomocą wałka, następnie posługując się pędzlem lub gąbką, ukształtować i ujednolicić powierzchnię (aby uzyskać jednolity efekt ). Dodatkowo w celu uzyskania ciekawego wykończenia powierzchni , materiał CapaGold/CapaSilber nanosimy wałkiem, następnie okrągłą szczotą przeczesujemy krótkimi ruchami lub packą ArteTwin zaszpachlować powierzchnię rozkładając ją w różnych kierunkach.

Układ warstw na przygotowanych podłożach

Warstwa pośrednia:
Po przygotowaniu podłoża nałożyć kryjącą warstwę EffektGrund (KTI 814) w odpowiednim kolorze z kolekcji ColorExpres "CD EffektGrund". Na silnie lub nierównomiernie chłonnych podłożach wykonać gruntowanie środkiem OptiSilan TiefGrund lub CapaSol RapidGrund.

Warstwa wierzchnia:
Dwukrotne malowanie nierozcieńczonym CapaGold/CapaSilber. W przypadku gładkich powierzchni wygładzić szczotką lub innym narzędziem aby wyrównać ślady po wałku.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również