Osmo Wosk Twardy Olejny Original 3065 Półmat 125ml
40  49  cena obniżona: promocja cenowa na produkt
Ilość
Towar chwilowo niedostępny.
Kolor:


  Wszystkie wysyłki realizujemy kurierem UPS

 

Cennik:
do 30 kg - 20 zł
od 30 kg do 60 kg - 28 zł

paleta - 150 zł

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki należy z kurierem który przyniósł paczkę sporządzić protokół strat.

Reklamacje należy przesyłać na adres:
biuro@farbydodrewna.pl

Zwroty należy kierować na adres:

Farbydodrewna.pl
ul. Wierzbicka 26/44 (Plac Techpark)
26-600 Radom

Podziel się:
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

OSMO 3065 WOSK TWARDY OLEJ 0,125L BEZBARWNY PÓŁMAT

Bezbarwna powłoka w wyjątkowy sposób łącząca w jednym produkcie zalety naturalnych olejów i wosków roślinnych. Wosk Twardy Olejny Original Osmo jest dostępny w 4 różnych stopniach połysku. Wosk Twardy Olejny Original jest odporny na wodę, ścieranie i wnikanie brudu, a pokryta nim powierzchnia jest przyjemna w dotyku. W porównaniu do tradycyjnych systemów powłok, zastosowanie składników roślinnych pozwala otrzymać jednolite, harmonijne pokrycie powierzchni. Produkt łatwy w aplikacji - nie wymaga gruntowania i międzyszlifu - oszczędza czas i pieniądze. Powłoka jest mikroporowata i dostosowana do potrzeb drewna, pozwala mu swobodnie oddychać, nie rozwarstwia się, nie pęka, ani nie łuszczy się. Odporny na powstawanie plam z wina, piwa, coli, kawy, herbaty, soków owocowych, mleka i wody zgodnie z normą DIN 68861-1A – żadnych plam wodnych. Powłoka po wyschnięciu jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i roślin (odporna na ślinę i pot zgodnie z DIN 53160; bezpieczna powłoka zabawek dziecięcych zgodnie z EN 71.3).

Pojemność: 0,125L

Kolor/stopień połysku: 3065 Bezbarwny, Półmat

Zastosowanie:

Wosk Twardy Olejny Original Osmo jest przeznaczony do zabezpieczania powierzchni wszystkich rodzajów podłóg drewnianych:

 • z desek litych,
 • warstwowych oraz pokładowych,
 • podłóg z płyt OSB,
 • podłóg korkowych,
 • powierzchni mebli.

Przygotowanie powierzchni:

 1. Powierzchnia drewna musi być czysta, sucha i bez śladów zmrożenia (maks. 18% wilgotności).
 2. Wosk Twardy Olejny Original jest gotowy bezpośrednio do użycia. Nie rozcieńczać. Dobrze wymieszać.
 3. Stare mikroporowate powłoki (oleje/olejowoski) należy dokładnie oczyścić z wszelkich zabrudzeń. Natomiast stare farby i lakiery należy dokładnie usunąć (zeszlifować).
 4. Do prac szlifierskich zakładać maskę przeciwpyłową.
 5. Drobne pęknięcia, szczeliny i otwory w drewnie wypełnić (Kitem/szpachlą do drewna Osmo).
 6. Powierzchnię drewna starannie wyszlifować, zaczynając od grubego papieru (szlif końcowy: podłogi P120-150, meble P180-240).
 7. Przed olejowaniem dokładnie oczyścić powierzchnię z pyłu szlifierskiego za pomocą miotły lub odkurzacza.
 8. Efekt końcowy zależy m. in. od stanu i właściwości drewna, dlatego każdorazowo - zwłaszcza w przypadku nieznanego podłoża - zaleca się wykonanie próby.

Aplikacja:

 1. Wosk nakładać́ cienką warstwą zgodnie z kierunkiem słojów przy pomocy Szczotki do malowania podłóg, PędzlaWłókniny do Aplikacji (z Rączką do pada) lub Wałka z mikrofibry Osmo, a następnie dokładnie rozprowadzić.
 2. Pozostawić do wyschnięcia, przy zapewnieniu dobrej wentylacji, na 8-10 godzin.
 3. Po wyschnięciu nałożyć - równie cienko i sprawnie - drugą warstwę.
 4. W przypadku renowacji powierzchni, która była już uprzednio olejowana, z reguły wystarcza położenie jednej warstwy na oczyszczona z zabrudzeń́ powierzchnię.

Czyszczenie narzędzi:

Środkiem do Odtłuszczania i Czyszczenia Narzędzi Osmo (wolny od związków aromatycznych).

Czas schnięcia:

Pozostawić do wyschnięcia na około 8 - 10 godzin (w standardowych warunkach: 23°C / 50% wilgotności powietrza) przy zapewnieniu dobrej wentylacji. Niskie temperatury i/lub przy wysoka wilgotność powietrza mogą znacząco się wydłużyć czas schnięcia.

Wydajność:

Wydajność produktu wynosi około 24 m² / 1L (przy nałożeniu jednej warstwy). Zużycie produktu na 1 m² w dużym stopniu zależy od charakteru pokrywanej nim powierzchni drewnianej. Wszystkie podane informacje odnoszą się do gładkich i heblowanych/szlifowanych powierzchni. Inne rodzaje powierzchni mogą wymagać aplikacji większej ilości materiału.

Wskazówki:

 • Oleje wzmacniają naturalna barwę drewna (tzw. „efekt wilgotnego drewna”). Nałożenie zbyt grubej warstwy wosku lub niewystarczająca wentylacja mogą przedłużyć czas schnięcia.
 • Do wykończenia ciemnych lub oleistych gatunków drewna (np. wenge, merbau, jatoba) polecamy Wosk Olejny do Egzotyków Osmo. Przed malowaniem zalecamy wykonanie próby.
 • Na podłogi korkowe, ze względu na ich wysoką chłonność należy nakładać bardzo cienką warstwę wosku i liczyć się z dłuższym czasem schnięcia (min. 24 godziny). Uwaga: We wnętrzach szaf i szuflad nakładać tylko 1x cienką warstwę przy pomocy szmatki.
 • Powierzchnie pokryte Woskiem Twardym Olejnym Original są łatwe w pielęgnacji. Grubsze zabrudzenia i kurz usunąć miotłą lub odkurzaczem. Do czyszczenia należy używać koncentratu Osmo Wisch-Fix rozcieńczonego wodą – powierzchnię drewna należy przetrzeć wilgotnym (nie mokrym!) mopem.
 • W celu odświeżenia lub intensywnej pielęgnacji należy użyć Środka do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo. Aby uzyskać większy połysk, na suchą już powierzchnie nałożyć cienką warstwę Środka do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo, a po wyschnięciu wypolerować.

Jako GRATIS dołączamy oryginalny PĘDZEL od Polskiego producenta, aby zakupy u nas były jeszcze przyjemniejsze!

DO ZAKUPU INNYCH KOLORÓW ZAPRASZAMY NA NASZE POZOSTAŁE AUKCJE :)

Instrukcja Techniczna
Karta charakterystyki

Przed użyciem produkt wymieszać, malować pędzlem lub wałkiem. Czas schnięcia ok.10-12 godzin w normalnych warunkach (23 stopnie C, 50% wilgotności względnej). Niższe temeperatury lub wyższa wilgotność mogą wydłużyć czas schnięcia. 
Zapewnić dobrą wentylację.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni klienci kupili również